תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

דומדמניות שחורות (ריבס שחור)

דומדמניות שחורות: דומדמניות שחורות (ריבס שחור,  ריבס ניגרום) הן  פרות יער פופולריות מאוד בעונת הקיץ. הן מוכרות בשמן בלאק קורנט והן עשירות מאוד בכמה חומרים מזינים בעלי ערך בריאותי גבוה וכן בנוגדי חמצון חיוניים לבריאות שלנו. מהן סגולות המרפא של דומדמניות שחורות?

דומדמניות שחורות:דומדמניות שחורות (ריבס שחור, ריבס ניגרום) הן פרות יער פופולריות מאוד בעונת הקיץ. הן מוכרות בשמן בלאק קורנט והן עשירות מאוד בכמה חומרים מזינים בעלי ערך בריאותי גבוה וכן בנוגדי חמצון חיוניים לבריאות שלנו.מהן סגולות המרפא של דומדמניות שחורות?

מה זה דומדמניות שחורות?

שמו המדעי של הצמח הוא ריבס ניגרום והוא גדל באירופה המרכזית והצפונית וכן בסיביר. השיח נשיר, גדל במהירות ובאופן כללי קל לגדל דומדמניות באזורים שבם הקיץ הוא לח והחורף קשה וקר. ריבס שחור נושא שרשרת של פירות יער קטנים בקוטר של סנטימטר. הפרי סגול כהה, כמעט שחור מבריק ומכיל כ5 זרעים זעירים אכילים.

ערכים תזונתיים של דומדמניות שחורות

דומדמניות שחורות גדושות בפיטו כימיקלים, פלבונואידים, פנולים הנקראים אנתוציאנינים. מחקרים מדעיים מצביעים על כך שצריכת דומדמניות שחורות יכולה להשפיע לטובה- נגד סרטן, הזדקנות מואצת, דלקת, ומחלות נוירולוגיות.

ריבס שחור מכיל ויטמינים מינרלים ונוגדי חימצון

הפרי מהווה מקור מצוין של ויטמין סי נוגד חמצון. 100 גרם מספקים פי 3 ויטמין סי מהצריכה היומית המומלצת. מחקרים הראו כי צריכה של פירות עשירים בויטמין C מסייעת לגוף האדם לפתח חסינות נגד גורמים מזהמים ולהכחיד רדיקלים חופשיים המזיקים לגוף.

דומדמניות שחורות מכילים כמות קטנה אך משמעותית של ויטמין A, ונוגדי חמצון פלבנואידים כמו בטא קרוטן, זיאקסנטין, וקריפטוקסנטין. תרכובות אלה ידועות כבעלי תכונות נוגדות חמצון. ויטמין איי נדרש גם לשמירה על שלמות הריריות העור והראיה הבריאה. יתר על כן, הצריכה של פירות טבעיים עשירים בנוגדי חמצון פלבונואידים מסייעת להגן מסרטן הריאות וסרטן חלל הפה.

דומדמניות שחורות טריות עשירות בויטמינים רבים חיוניים כגון חומצה פנטותנית (ויטמין B5), פירידוקסין (ויטמין B-6) ותיאמין (ויטמין B-1). ויטמינים אלו לא מיוצרים מעצמם בגוף וחייבים לקבלם מהתזונה. הם נדרשים למח בריא וכן לחילוף חומרים.דומדמניות שחורות מכילות גם כמויות טובות של ברזל ומינרלים כמו חשובים אחרים כמו נחושת, סידן, זרחן, מנגן, מגנזיום, אשלגן, שהם חיוניים מאוד לחילוף חומרים בגוף.

יתרונות בריאות של דומדמניות שחורות

מעולה להצטננות ולשפעת- בעיקר למניעת מחלות אלו בשל היותו גדוש בויטמין סי

טוב לנשים הסובלות מאנמיה עקב בעיות במחזור החודשי

מעולה לבעיות של דלקת מפרקים או דלקת גידים כיון שזרעי הפרי מכילים חומצת שומן גמא לינולנית המפחיתה דלקת.

מעכב הזדקנות מואצת. זה קורה כאשר צורכים שמן המופק מזרעי ריבס שחור שכן הנצא בו חומרים מעכבי פרוסטגלנדינים (חומרי מאיצי דלקת כאב והזדקנות מוקדמת)

מיץ משולב של רימונים עם מיץ דומדמניות שחורות מונע הצטברות פלאק על כלי הדם ועשוי למנוע מחלות לב וטרשת עורקים. מיץ מדומדמניות שחורות מכיל גם שפע של אשלגן אשר טוב להורדת

לחץ הדם.

האם הפרי דומדמנית שחורה בטוח לצריכה לכל אחד?

ניתן לאכול דומדמניות שחורות בבטחה גם בהריון. אבל קחו בחשבון. ששמן דומדמניות שחורות עלול לגרום לעיתים לגזים ולצואה רכה עד כדי שלשולים. בנוסף

יש מעט אנשים אשר מפתחים אלרגיה לפרות יער ומוצרי מזון שמכילים אותם ואנשים אלו חייבים להימנע מהם כדי לא לפתחתגובה אלרגית.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אני מאמין גדול בכך שעלינו להשליך את כל תרופות המרשם- לים. זה יהיה מהלך שייטיב משמעותית עם האנושות אם כי הוא ירע את מצבם של הדגים.

    אוליבר וונדל הולמס, רופא