תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

שיבולת שועל לעור

שיבולת שועל לעור: קערה של שיבולת שועל חמה  היא דרך בריאה להתחיל את היום שלך כי  שיבולת שועל מכילה את התמהיל הנכון של חלבונים ופחמימות ששומר על אנרגיה גבוהה ובריאות. אבל  שיבולת שועל היא לא רק  תחנת כח תזונתית אלא גם תכשיר קוסמטיקה טבעית יוצא מן הכלל, לעור לשיער למניעת קמטים לאקזמה ולאקנה.

מה היא שיבולת שועל והאם היא מכילה גלוטן?

שיבולת שועל (Avena Sativa), היא דגן שמקורו בסקוטלנד ושימש את הסקוטים כמרכיב ראשי בארוחות. רוב הדגנים מכילים גלוטן ושיבולת שועל לא יוצאת מן הכלל. עם זאת, גלוטן בשיבולת שועל ידוע בשם Avenin, שונה מהגלוטן בחיטה כי הוא נסבל יותר על ידי חלק מהאנשים עם צליאק

שיבולת שועל לעור

לשיבולת שועל יש תפקיד חשוב בטיפוח עור. הדגן שמש כבר בשנת 2000 לפני הספירה את המצרים כדי להשביח את עורם. אמבטיות שיבולת שועל היו נהוגות אצל היוונים והרומאים העתיקים לריפוי מחלות עור. חלק מן היתרונות של שיבולת שועל לעור הם.

שיבולת שועל לטיפול באקנה

שיבולת שועל מבושלת היא תרופה טבעית גדולה לטיפול באקנה. מרתיחים שיבולת שועל עד שהדגן מתרכך ויש לתת לו להתקרר במשך 15 דקות. מניחים על האזור הפגוע ואז יש לשטוף לאחר 10 דקות. העיסה הזו סופגת שמן וחיידקים עודפים מהאקנה ויכולה אף לקלף תאי עור מתים, ובכך לסייע למאבק באקנה.

שיבולת שועל לעור יבש

שיבולת שועל הוא דגן יעיל ללחימה ביובש בעור כמו למשל במצבי גרד, פריחות, קשקשים, אקזמה שלםוחיות שמתייבשות וכו '. כדי להיפטר מיובש בעור ניתן לעשות מסיכת פנים על ידי ערבוב בננה מרוסקת עם כוס שיבולת שועל והוספת חלב פושר. מערבבים את זה כמו שצריך ומניחים על העור היבש למשך 10-15 דקות. יש לשטוף עם מים קרים וזה יעזור בחידוש לחלוחיות העור רכות העור ומניעת התייבשות

שיבולת שועל שומרת לחות בעור

היא פועלת כמו קרם לחות טבעית על ידי הסרת תאי עור המת. הקווקאר למעשה מכיל בטא גלוקן שחודר עמוק לתוך העור כדי לספק לחות עמוקה לעור. תהליך זה משפר ריפוי פצעים ושריטות רדודות מחזק קולגן ותורם להפעלת תאים חיסוניים בעור. ניתן להוסיף כוס חלב, שתי כוסות של שיבולת שועל וכף דבש למען לחות העור ולהרגעתו מגירויים.

שיבולת שועל מקלה על גרד מדלקת בעור

יש לשיבולת שועל תכונות אנטי-דלקתיות ולכן היא יעילה בריפוי עור יבש ומגרד למשל כתוצאה מאטופיק דרמטיטיס, דרמטיטיס נוירולוגי או דרמטיטיס ממגע. אבקה של שיבולת שועל יכולה להיות מעורבבת עם מים חמים כדי ליצור עיסה סמיכה שאותה מחילים על עור מגרד כדי לקבל הקלה מיידית מגירוד עז. גם אמבט שיבולת שועל הוא יעיל בריפוי מספר מצבי עור בעיקר לנוירו דרמטיטיס עור המתאפיינת בעור מגרד או מודלק על רקע גירוש שנובע ממתח נפשי, חרדה או בעיה נוירולוגית-נפשית.

שיבולת שועל להבהרת עור הפנים

שיבולת שועל ידועה בתרומתה להבהרת העור ולשיפור גוון העור והמרקם שלו על ידי טשטוש אזורים מוכתמים. לפיכך קווקאר משמש יותר ויותר בקוסמטיקה במוצרי טיפוח עור שונים כגון קרצוף גוף, סבונים, קרמים ותחליבים.

שיבולת שועל לאבעבועות רוח, עקיצות, כוויות ודלקות עור

שיבולת שועל היה בשימוש כבר אלפי שנים לטיפול באקזמה, אבעבועות רוח, מגע עם אוג ארסי, עקיצות חרקים ודלקות עור בשל התכונות נוגדות החמצון והיותו דגן אנטי-דלקתי. ניתן להשתמש בו גם להקלה על הגירוד שאפילו מכוויות שמש, ואפילו יעיל לגרד אצל נשים באיברים מוצנעים. כמסנן קרינה יש לציין כי החלבונים בשיבולת שועל תורמים לשמירה על המחסום הטבעי של העור ויכולים להגן על העור מ קרני UV.

שיבולת שועל לניקוי טבעי של העור

שיבולת שועל מכילה ספונינים שיכולים להסיר לכלוך ושמן מהנקבוביות מבלי לגרום לגירוי. היא משאירה עור רך ומשיי ומקטינה את הגודל נקבובית. גם אמבטית שיבולת שועל יעילה בטיהור העור ונקבוביותיו.
אולי יעניין אותך גם