תרופות סבתא

אגוז שחור

אגוז שחור צמחי מרפא- אגוז שחור  Juglans nigra הינו   עץ נשיר שגדל  בצפון אמריקה עם קליפה עבה המכסה את האגוז הקשה, צבצבע חום כהה מאד . ברפואה העממית חלקי צמח בשימוש: הם קליפת הגזע, האגוזים והעלים. מהן סגולות המרפא של אגוז שחור?

אגוז שחור- ערכי תזונה

אגוז שחור (Juglans nigra) מכיל חומרים פעילים כמו חומצות שומן אומגה -3, סטרולים, מלטונין, קרטנואידים, טאנינים ויוד. הרבה יוד. קליפות אגוזי מלך שחורות הן עשירות מאוד בויטמין C; וביטא-קרוטן, וכן בויטמינים B1, B2, B6 שנמצאים בעלים. טאנינים בקליפה הם אנטיבקטריאלים, אנטי סרטניים, מסלקי רעלים, מורידי לחץ דם ומחטאים

אגוז שחור למחלות עוראגוז שחור שימושי במיוחד בטיפול במחלות עור כמו הרפס ואקזמה. באופן מסורתי הוא משמש כתרופה טבעית לאקנה, פצעים מוגלתיים, פסוריאזיס וזיהומים פטרייתיים אחרים. חיצונית עושים בו שימוש לגרד , דרמטיטיס, גזזת, שלפוחיות, כיבי דליות, ואפילו לפצעי עגבת. מהמיץ של קליפת הפרי מכינים רטיה לטיפול בגזזת ולדלקות עור אחרות.

אגוז שחור למערכת העיכול

אגוז שחור מועיל מאוד כתרופה לעיכול בעייתי. עושים בו שימוש כחומר משלשל טבעי והוא

מועיל לניקוי מערכת העיכול. אגוז שחור משמש ברפואת הצמחים המסורתית לגרש תולעים, טפילים ופתוגנים מזיקים מהגוף. הטאנינים הטבעיים באגוז השחור משנים את ה- pH של המעי אשר עשוי לסייע בהרג קנדידה, טפילים ותולעים.

אגוז שחור מחטא זיהומים טבעי

יוד בקליפות אגוזי מלך שחור מעניק להם תכונות חיטוי שיכולות לסייע למערכת החיסונית בעת הלחימה בחיידקים וזיהומים.

אגוז שחור לסינדרום מטבולי: כולסטרול גבוה בדם, סכרת ולחץ דם גבוה

מספר מחקרים הראו כי אגוז שחור מפחית באופן משמעותי ריכוזי כולסטרול וכולסטרול LDL, ועשוי להיות שימושי לטיפול בלחץ דם גבוה. הוא עשיר באומגה 3 ומעניק שליטה טבעית לטיפול בסוכרת. בשל האומגה 3, הוא יכול להוריד את רמת הטריגליצרידים ולהעלות את רמת ה- HDL (כולסטרול טוב) אשר בתורו עשוי לסייע בשליטה על רמת הסוכר בדם.

אגוז שחור נגד סרטן

הנוכחות של האומגה 3, בפירות של עץ האגוז השחור יכולה לעזור להפחית את

דלקת והפיטוסטרולים, פוליפנולים, והקרוטנואידים והמלטונין באגוז שחור עשויים להיות בעלי תכונות אנטי-סרטניות ולמנוע סרטן

אגוז שחור- מינונים


באופן מסחרי אגוז שחור מגיע בטבליות של 500 מ"ג - 1000 מ"ג . לוקחים בדרך כלל שלוש פעמים ביום אך לא יותר משבועות 6 בגלל תוכן הטאנינם הגבוה

תופעות לוואי ואינטראקציות אפשריות של אגוז שחור

במקרים נדירים, אגוז שחור עלול לגרום לפריחות, עור נפוח, דלקת בעור וגירוי בעור. לעיתים נדירות תופעת לוואי תהיה כאבים בחזה, וחסימה חלקית של דרכי הנשימה. אגוז שחור לא מומלץ לשימוש בזמן הריון או בזמן ההנקה. עוד משהו – אגוז שחור עלול ליצור אינטראקציה עם תרופות מסוימות, כך שתמיד ליידע את הרופא י המקצועי שלך על כל צמח מרפא או ויטמין שאתה צורך.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "בריאות היא הרכוש הטוב ביותר שלך, שביעות רצון הוא האוצר הגדול ביותר שלך, בטחון עצמי הוא החבר הכי טוב שלך"

    לאו צו