תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

כמליריום

 

כמליריום או שורש חד קרן מדומה הוא אחד הצמחים הידועים יותר ברפואה העממית לטיפול בבעיות פוריות במיוחד בעיות פוריות של נשים. בשל היותו כל כך מוצלח קטפו אותו יותר מדי והיום הוא בסכמת הכחדה ומכאן גם מחירו הגבוה.  מהו כמליריום ומהן סגולות הבריאות שלו ?

מה זה כמליריום?

הוא מכיל ספונינים וסטרואידים המהווים חומר מוצא להורמון האסטרוגן ועל כן ניתן בין השאר לדלקות ברחם, אנדומטריוזיס, הסדרת ווסת לא סדירה, בעיות של גיל המעבר, ציסטות בשחלות ולמניעת הפלות אצל נשים הרות. מהו כמליריום וכיצד השורש הזה עובד?

שורש חד-קרן מדומה הוא צמח שגדל בר בצפון אמריקה. במשך מאות שנים, האינדיאנים השתמשו בו לטיפול במגוון בעיות גינקולוגיות. היום, בחקר צמחי מרפא מעריכים אכן שהשהור הזה של כמליריום מועיל לרחם, לשחלות ולמחזור החודשי.

כמלריום להסדרת מחזור לא סדיר

שורש חד קרן מדומה הינו בעל השפעה שמאזנת את הורמוני הרבייה. ספונינים דמויי הורמון שמצויים בצמח יכולים לעזור לנרמל וסת לא סדירה, להגדיל את רמות הפרוגסטרון כשהן נמוכות, להקל על תסמיני תסמונת קדם וסתית, ולשפר את הורמוני השחלה. העשב יכול גם לטפל במצבים כגון דלקות רחם או אנדומטריוזיס ועשוי לסייע במניעת ההפלות

שימוש הסטורי של כמליריום

אינדיאנים ומיילדות מיומנות נהגו להשתמש בצמח זה במשך מאות שנים. הם גם ידען כבר אז שזהו הצמח המושלם להסדיר וסת, כמו גם למנוע הפלה בעיקר אצל נשים עם הפלות חוזרות הקשורות לרחם ולחולשה בצוואר הרחם.

כמליריום לבעיות מחזור חודשי

זהו צמח מווסת ומנרמל ולכן יעיל לשורה של בעיות בריאות הקשורות במחזור החודשי

  • אמנוריאה (אל ווסת)
  • דם וסת כהה, איטי, ומלא גבישים.
  • כאבי מחזור

שורש זה הוכיח שהוא עובד בגוף על ידי אינטראקציה עם קולטני אסטרוגן של ההיפותלמוס. הוא אמר להגדיל אסטרוגן, לתמוך בסיוע לשחלות לשחרר ביצית בשלה בביוץ. צמח זה לא נחקר הרבה אבל צמחים אחרים יעילים ויתר מוכרים הם

טריבולוס

אנג'ליקה סינית

שיח אברהם אבינו

תופעות לוואי של כמליריום

השורש בדרך כלל זמין כתמיסה או בצורת אבקה של אבקה. שורש חד קרן מדומה עלול לגרום לבחילות, הקאות וגירויים בקיבה. נשים שנטלו תוספי הורמון במיוחד אסטרוגן או פרוגסטרון, צריכות להיות זהירות במיוחד בעת שימוש בשורש חד קרן מדומה כי הוא עשוי לשנות את ההשפעות של הורמונים אלה. מינונים גבוהים של השורש יכולים לפעול כרעל.
אולי יעניין אותך גם