תרופות סבתא

אבגר צהוב

אבגר צהוב (אגרימוניה)- אבגר גדל בחצי הכדור הצפוני בצפון אמריקה, אנגליה ואירופה, אסיה כצמח מעזבות אבל הוא פורח  מיוני ועד תחילת ספטמבר ברוב המקומות. לא בכדי הפרחים המיובשים של אבגר משמשים כמשקה אביב לטיהור הדם וכתרופה טבעית  צמחית לשיעול כרוני. מהן סגולות הבריאות של אבגר צהוב?

אבגר צהוב הוא צמח מרפא לבעיות הבאות: אבנים בכליות, אקזמה, דלקת בדרכי השתן, כאבי גרון, מחלת כבד, ניקוי רעלים, עקיצות חרקים, פיגמנטציה בפנים, שיעול, שלשול

אבגר צהוב לשלשולים

אבגר צהוב מכיל טאנינים המסייעים לטיפול בשלשולים קלים וחריפים. זה גם מועיל לבעיות מעיים שונות כי הוא מחזק רירית פנימית של המעי ומשפר את תפקוד המערכת.

אבגר צהוב לאבנים בכליות ולדלקת בדרכי השתן

הצמח משתן ולכן מסייע לכליות ולשלפוחית ​​השתן להיפטר מאבנים בכליות. משתמשים באבגר צהוב יחד עם זקן תירס כדי להקל על הסימפטומים של דלקת בשלפוחית ​​השתן, לבעיות בריחת שתן.

אבגר צהוב למחלות כבד

בשל איכויות טיהור דם של אגרימוניה הצמח עשוי להקל על סימפטומים של צהבת ומחלות כבד. הוא גם טוב לניקוי רעלים מהכבד מה שעוזר לו לתפקד טוב יותר ביכולתו לסייע לגוף להיפטר ממחלה כלשהי

אבגר צהוב לבעיות עור כמו אקנה, פיגמנטציה, ואקזמה

לצמח זה יש שימושים רבים לרבות הקלה על התפרצויות בעיות עור כמו פצעונים, אקנה, כתמים ואקזמה. מהעת עתיקה כבר אבגר היה בשימוש לריפוי פצעים ועקיצות נחש וכן לעצירת דימום. בשל היותו עתיר במינרל צורן (סיליקה) אבגר צהוב הוא צמח מרפא ב גם לחתכים ושפשופים.

אבגר צהוב לשיעול ובעיות נשימה

לאבגר צהוב יש השפעה חיובית על שיעול כרוני , כאבי גרון, ברונכיטיס, אסתמה וכיבים ברגליים. יש לגרגר מרתח עשוי מצמח זה וכך להפחית הצטברות ליחה באף. כך הוא גם מסייע להחזיר את הנשימה למצבה הנורמלי.

מהו המינון הנכון לאבגר צהוב?

כפית אחת לכוס אחת של מים רותחים והנחת המשרה במשך חמש דקות לפני השתייה. בגרמינה משתמשים בו ר לשליטה על שלשול וכתה גרגור כדי להפחית דלקת וכאב גרון.

תופעות לוואי אפשריות של אבגר צהוב

כמו כל טיפולי התרופות וטבעיים, יש להשתמש בזהירות באבגר. אנשים עם אלרגיות ידועות או רגישות יתר לזה לא צריכים להשתמש בצמח זה. בשל התכולה הגבוהה של טאנינים יש להשתמש באבגר במינונים מתונים. כמויות גבוהות מדי עלולות להוביל לסיבוכים במערכת העיכול. חולים עם היסטוריה של דימום יתר או הפרעות דימום צריכים להשתמש באבגר צהוב במינונים מתונים יותר. יש להימנע משימוש בצמח בזמן הריון או הנקה בגלל סיכונים אפשריים שעדיין לא ידועים.
אולי יעניין אותך גם