תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

ערבז (שורש גנטיאן)

ערבז, אחד הצמחים "המרים" ביותר בטבע היה  בשימוש על ידי מטפלים בצמחי מרפא במשך 2,000 שנה כדי  לעורר את תפקוד הכבד.  שם הצמח הגיע ממלך בשם Gentius,  שהאמין שגילה צמח מרפא חזק.  הוא השתמש בצמח לטיפול בפצעים וכתרופה טבעית לניקוי  רעלים. מרפאים עממיים מסורתיים האמינו ששורש ערבז יכול לשפר את תהליך העיכול על ידי גירוי זרימת הרוק, המרה, וחומצות הקיבה. מהן סגולות הבריאות של שורש ערבז (גנטיאן) ?

ערבז, אחד הצמחים "המרים" ביותר בטבע היה בשימוש על ידי מטפלים בצמחי מרפא במשך 2,000 שנה כדי לעורר את תפקוד הכבד. שם הצמח הגיע ממלך בשם Gentius, שהאמין שגילה צמח מרפא חזק. הוא השתמש בצמח לטיפול בפצעים וכתרופה טבעית לניקוי רעלים. מרפאים עממיים מסורתיים האמינו ששורש ערבז יכול לשפר את תהליך העיכול על ידי גירוי זרימת הרוק, המרה, וחומצות הקיבה. מהן סגולות הבריאות של שורש ערבז (גנטיאן) ?

ערבז צמח מרפא לכבד ולכליות.

היום, הצמח משמש במיוחד כדי להגן על הכבד, לעורר את תפקודו, לעזור לו לחדש את התאים, ולהגביר את הזרימה של מיצי מרה. ערבז ידוע גם כמעכב את ההתפתחות של וירוסים המשפיעים על הכבד. ערבז שמש במשך מאות שנים כדי לעורר את התיאבון, לשפר את העיכול, ולטפל בשורה של נושאים בעייתיים במערכת העיכול כגון שלשול, צרבת, כאבי בטן והקאות. זו הסיבה שערבז נמצא כמרכיב בפורמולות לכבד. גנטיאן או ערבז מועיל גם בשיפור הבריאות הכללית של הכליות. ערבז עוזר בתהליך סילוק הרעלים על ידי סיוע בחיסול של חומרים מזיקים מהגוף. לשורש עצמו יש גם תכונות חיטוי המסייעות בהסרה של מיקרואורגניזמים מזיקים שניתן למצוא במערכת העיכול. למעשה, העשב יש גם שימש כדי לעזור לחסל תולעים וטפילים במעיים.

ערבז לטיפול באנמיה

שורש ערבז אינו נחשב רק מועיל לבעיות במערכת העיכול והכבד או. על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד, ערבז משמש לעתים קרובות באירופה לטיפול באנמיה על ידי גירוי מערכת העיכול לספוג ברזל וחומרים תזונתיים אחרים בקלות רבה יותר. שורש ערבז מכיל גם תכונות נוגדות חמצון משמעותיות שיכולות לעזור לגוף להילחם ברדיקלים חופשיים.

ערבז לעייפות כרונית

השורש משמש גם לסייע במקרים של הצננטות וכאבי גרון. ערבז יכול לשמש לטיפול בהתכווצויות שרירים, כאבי ראש, פרכוסים והזיות. ברפואת הצמחים המסורתית, ערבז משמש לטיפול בתשישות פיזית ונפשית. אם יש לך בעיות עם מחזור דם, צמח זה עשוי להיות מועיל כי הוא יכול להמריץ את הדם ולשפר את זרימת דם לכל חלקי הגוף.

צמח ערבז למניעת סרטן

צריכת תמצית שורש ערבז עשויה גם למנוע היווצרות של תאים סרטניים. שורש ערבז מכיל תכונות נוגדות חמצון והוא יכול לעזור לגוף להילחם ברדיקלים חופשיים. עוד משהו. תמצית שורש ערבז מגנה על תאים בריאים מקרינת רנטגן

שימושים רפואיים נוספים של צמח המרפא גנטיאן (ערבז)

לשורש ערבז מגוון רחב של שימושים, לרבות בשימוש כ:
 • תרופת סבתא לפצעים
 • טיפול באנורקסיה כי הוא מגביר תיאבון
 • תרופה טבעית להקלה על גזים
 • תרופת סבתא להקלה על צרבת
 • תרופה טבעית להקלה על בחילות
 • טיפול טבעי בבעיות עם כיס המרה או בכבד מגורה ומודלק
 • תרופת סבתא לחיזוק מערכת הלב וכלי הדם
 • תרופה להגברת חילוף חומרים
 • טיפול טבעי לאיזון בלוטת התריס במיוחד בתת פעילות בלוטת התריס
 • טיפול טבעי במלריה

שורש ערבז – תופעות לוואי ונקיטת אמצעי זהירות

ניתן למצוא היום שורש ערבז בצורת תה, תמציות, תמיסה ואבקה. עם זאת, חשוב לשים לב שערבז הוא צמח "מרפא" ולא אמור לשמש את האדם ליותר משלושה שבועות בכל פעם. חשוב להתייעץ עם הרופא שלך לפני השימוש בשורש ערבז לטיפול במצבים הבריאותיים הספציפיים שלך. בסין, מומחים לצמחי מרפא סיניים מזהירים שלא להשתמש בשורש ערבז אם יש בעיות עם הטלת שתן תכופה או כאב כרוני. בנוסף, למרות ששורש ערבז מציע יתרונות בריאותיים שונים, חלק מהאנשים חווים תופעות לוואי : בחילות, הקאות וכאבי ראש. נשים בהריון או מניקות צריכות להימנע משימוש בתוספי שורש ערבז!
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • אתה מתפלל לבריאות טובה ולגוף חזק בזקנתך- אבל המזון שאתה מכניס לפה קושרים את הידיים של אלהים מלהיעתר לך

  פרסיוס משורר רומי