תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

כאבי בטן אצל תינוקות- דרכי טיפול טבעי

כאבי בטן אצל תינוקות-איך להרגיע כאבי בטן  של תינוקות? כאבי בטן לעתים קרובות גורמים לאי שקט ועצבנות בתינוקות. כאבי בטן אצל תינוקות נגרמים עלך ידי אחד ממספר גורמים ובינהם אי סבילות ללקטוז, ריפלוקס, קיבה ומעיים לא מפותחות מספיק, עצירות, גזים או חסימת מעיים. הבנת שורש הבעיה מסייעת לך לקבוע כיצד לטפל או כיצד להקל על כאבי הבטן של התינוק ואיך להרגיעו ולעזור לו לישון. איך לטפל בכאבי בטן של תינוקות באופן טבעי?

איך להרגיע כאבי בטן של תינוקות?- עם משהו חם על הבטן

הנחי את התינוק שלך באמבט חם כדי להרגיע את כאבי בטן. אפשרויות דומות כוללות הצבת מגבת חמה או בקבוק מים חמים על בטנו של התינוק שלך. הימנעי ממים, מגבות או בקבוקי מים שהם חמים מדי. הם צריכים להרגיש חמימים - אבל לא חמים מדי למגע.

איך להרגיע כאבי בטן של תינוקות?- עם עיסוי עדין

יש לעסות את הבטן של התינוק אפשרי גם עם שמן מנטה מהול כדי להקל על הכאבים שלו בבטן. שמן מנטה נוטה להרפות את השרירים ולהקל על פעולות מעיים. פעולה זו מסייעת גם לבעיות גזים וקוליק. גם ההקפדה על גיהוק אצל תינוקות לעתים קרובות, במיוחד אחרי האכלות, גם מסייעת בהפחתת כאבי גזים.

תזונה נגד כאבי בטן בתינוקות

הגבילי את צריכת הבננות, התפוחים, אורז וגזר אם התינוק שלך אוכל מזון מוצק ואת חושדת שעצירות היא המקור לכאבי הבטן של תינוק. עיש להציע לו כתחליף שזיפים, אגסים ואפונה כדי לעודד אותו לפעולת מעיים.

איך להרגיע כאבי בטן של תינוקות?- אל תעשי את הדברים הבאים

 • האכלת יתר
 • הצעת שתיה מוגזת או שתיה קלה לילד
 • תן מוצרי חלב כי רבים מהתינוקות סובלים ממחסור בלקטאז
 • הצעת מזון שומני ומזון זבל מהיר לילד
 • השכבת הילד או התינוק על הצד הימני. דווקא השכבה על צד שמאל גורמת לכאבי הבטן להתפוגג בגלל המיקום האנטומי של הקיבה

איך להרגיע כאבי בטן של תינוקות? עם התעמלות לתינוקות עם כאבי בטן

יש להזיז את רגליו של התינוק שלך בעדינות קדימה ואחורה בתנועת רכיבה על אופניים וזאת כדי לתרום לעידוד פעילות מעיים. פעולה זו עשויה גם לעזור עם כאבי בטן על רקע של גזים.

איך להרגיע כאבי בטן של תינוקות? עם צמחי מרפא וחומרים טבעיים

השתמשי במעט גינג'ר טרי, תה קמומיל, תה שומר מסונן ודבש כמשרת תה אשר עוזרת לפוגג גזים ןלהקלה על קיבה עצבנית גם אצל תינוקות. מנטה היא אופציה נוספת לתה כשמדובר בכאבי בטן אצל תינוקות. מנטה גם סופחת גזים, גם מניעה את מערכת העיכול וגם הורגת חיידקים לא טובים במעיים. עוד אפשרות היא מיץ לימון חמים על הבוקר כדי להניע את מיצי המרה כשהמשמעות של זה היא מערכת עיכול שמתפקדת טוב יותר

כאבי בטן של תינוקות- מתי את חייבת לדאוג ולגשת לטיפול רפואי?

את לא יכולה להתייחס לכאבי הבטן של התינוק כאל "משהו טבעי שיחלוף מאליו" כאשר מתקיים אחד מהמצבים הבאים

 • התינוק מתקשה להתיישר ולעמוד על רגליו
 • דם בשתן בצואה או בפליטות שלו
 • התינוק לא מרשה לך לגעת לו בבטן אפילו בעדינות
 • כאבי בטן עם חום
 • בטן נוקשה ובולטת יתר על המדה

בכל אחד מהמצבים הללו אל תסמכי על תרופת סבתא ביתיות וגשי איתו מיד לקבלת טיפול רפואי


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • "הדרך היחידה לשמור על בריאותך היא לאכול את מה שאתה לא רוצה, לא לשתות את מה שאתה רוצה, ולעשות את מה שהיית מעדיף שלא לעשות"

  מרק טווין