תרופות סבתא

סנדלווד (שמן עץ אלמוג)

סנדלווד או שמן עץ אלמוג הוא שמן אתרי בשימוש במשך אלפי שנים. בעל ניחוח נעים ובעל תכונות מקררות אבל לא פחות מכך שמן סנדלווד הוא  בעל סגולות  מרפא, והוא מהווה מרכיב עתיק ימים ברפואה מסורתית. סנדלווד ידוע כיעיל לאקזמה, אקנה, דלקת בדרכי השתן, העלמת צלקות, התקפי פאניקה, חרדה, כוויות, מתח נפשי, עקיצות חרקים, קמטים ועוד. בואו ללמוד עןד על סגולות סנדלווד

סנדלווד לטיפול בעור: אקזמה כוויות אקנה והעלמת צלקות

סנדלווד משמש כמרכיב במוצרי טיפוח עור מסחריים רבים, ונחשב מרגיע עור מגורה במשך מאות שנים באיורוודה, קרי הרפואה המסורתית של הודו. הנחת שמן עץ אלמוג על העור יוצרת תחושת קירור מרגיעה, מה שהופך אותו ליעיל במיוחד לטיפול במצבים כמו אקנה, צלקות כוויות שמש, פריחות ואקזמה, או גרד. באיורוודה משתמשים בו בשילוב עם צמחים כמו נים וכורכום כדי לשאוב רעלים מהעור. בגלל ששמן עץ אלמוג יכול להיות די חזק עליו להיות מדולל בשמן נשא עדין כמו שמן זית או שמן תינוקות לפני שמורחים אותו על עור רגיש. זכרו : שמן סנדלווד לבדו עלול לגרום לגירוי נוסף.

שמן סנדלווד לחיטוי ולסילוק דלקות בגוף כמו דלקת בדרכי השתן

לשמן עץ אלמוג תכונות חיטוי אנטי דלקתיות שהפכו אותו פופולרי ברפואה המסורתית והאלטרנטיבית. פנימית, שמן עץ אלמוג יכול לסייע במניעת כיבים בושט, הסדרת מערכת העיכול, לאימה בזיהומים בדרכי שתן והקלה על דלקת בכלל . בישום חיצוני, הוא יכול להילחם בזיהומים מפצעים וכוויות, עקיצות חרקים ופריחות אלרגיות. ניתן לקחת שמן עץ אלמוג פנימית על ידי דילול כמה טיפות בכוס מיץ או מים, והוא ניתן לשימוש חיצוני בדילול מלא בשמן נשא. התייעצות עם איש מקצוע רפואי מומלצת לפני השימוש בסנדלווד באופן פנימי.

סנדלווד למתח נפשי התקפי פאניקה וחרדה

שמן סנדלווד מקרר ובעל ריח נעים ועל כן הוא נמצא בשימוש נרחב בטיפולי עיסוי, ארומתרפיה ופעילויות שונות של מדיטציה. באיורוודה, טיפות של שמן עץ אלמוג מונחות על נקודות מארמה (אשר דומות לנקודות לחץ ודיקור סיני), כדי לצנן ולהרגיע את הגוף כהכנה למדיטציה או עיסוי. הכל כדי לקדם רגשות של הקלה שלווה ולהדוף מתח נפשי. כמו כן, עושים שימוש בשמן עץ אלמוג לסיוע חירום מהיר בהתקפי פאניקה ומקרים אחרים של מתח פתאומי, או בהלה קיצונית.

שמן סנדלווד : יתרונות עיקריים

  • מקדם עור בריא, חלק ומעלים קמטים
  • מפחית צלקות ופגמים בעור
  • משפר את מצב הרוח ומפחית חרדה: בעל יתרונות רגשיים

שמן סנדלווד משתלב יפה עם שמנים אחרים

שמן אלמוג משתלב היטב עם ברוש, לבונה, לימון, ומור. בנוסף לשמן אתרי של עץ אלמוג, אפשר גםל שלב שמן לבונה, פטשולי, וילאנג ילאנג.

שמן סנדלווד אמצעי זהירות

יש תמיד לבדוק את רגישות עור לפני שימוש נרחב ולהשתמש ברגליים במידת האפשר. שימוש מופרז בכל שמן יכול להוביל לרגישות עור. יש להרחיק מעיניים, אוזניים, ואף

מינונים ושימושים פופולריים של שמן סנדלווד

לחווית ספא ​​בבית, יש למלא קערה גדולה עם מים רותחים, עם 1-2 טיפות של שמן. מניחים את הפנים מעל המים הרותחים. העור מרגיש מוזן וצעיר.

2 טיפות על שיער רטוב כדי לעזור להחזיר את הלחות ולתת לשיער ברק משיי.

שאפו 2 טיפות סנדלווד במעשיר אדים כדי להפחית מתח נפשי ולאזן רגשות.

לשיער – יש להוסיף כמה טיפות לשמן קוקוס ולמרוח על השיער כדי לעזור עם יובש בשיער

שמן סנדלווד לקמטים וקמטוטים בפנים

הנה תערובת טבעית נגד קמטים: מערבבים סנדלווד יחד עם גרניום, לבנדר, לבונה, שמן אתרי רוזמרין, לימון בחלקים שווים וכולם במים מורתחים. עומדים מעל הסיר עם מגבת כסוי לעיניים ושואפים לפנים. העור יוצא רך ורענן.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אני מחזיקה ברעיון שעלי להיות אותנטית. הפנים שלי צריכות להיראות בדיוק כמו שאני מרגישה !

    דיאן קיטון, שחקנית, מתנגדת לניתוחים פלסטיים ומוחה נגדם