תרופות סבתא

רטין A (טרטינואין)

טרטינואין (רטין- A ): רטין A   הוא  טרטינואין החומר הפעיל הנגזר מוויטמין A. אנשים משתמשים ברטין- A לטיפול בהפרעות עור שונים. רטין- A עובד כפילינג שעוזר לשחרר ולהסיר תאים מתים מעור פני השטח וש לו סגולות מרפא רבות בין השאר לבעיות אקנה, קמטים, פיגמנטציה בפנים, אקזמה, יבלות, צלקות, קרטוזיס פילאריס ועוד- מהן סגולות החומר טרטינואין וכיצד משתמשים ברטין A באופן אפקטיבי ונכון. בנוסף האם יש לחומר סכנות תופעות לוואי ואזהרות- הכל במאמר שלפניכם:

יתרונות רטין A לאקנה

רטין- A יעיל לטיפול טבעי באקנה קל ובינוני. למה? כי הוא עוזר להסיר תאי עור מתים ואז הוא A יכול לשמור על הנקבוביות פתוחות, ללא סתימות ולמנוע נקודות שחורות ומוגלה או פצע בגרות הנגרם על ידי חיידקים אנאירוביים. היכולת של רטין- A לנקות את הנקבוביות מועילה כי זה מאפשר לחמצן להיכנס לנקבוביות העור ולחסל חיידק זה.

יתרונות רטין A לבניית קולגן ולמניעת קמטים

רטין- A עוזר לבנות סיבי קולגן בשכבה של העור מתחת לפני השטח (הדרמיס). כך רטין A מסייע להפחתת מראה קמטים וקמטוטים בצידי הפה, קמטים מסביב לעינים, קמטים בפנים בצוואר ובכפות הידיים. זהו אחד מממוצרי האנטי אייגינג המובהקים

רטין- A כטיפול לפיגמנטציה בפנים והבהרת הפנים

רטין A יכול לעזור לתקן פיגמנטציה בפנים או כתמי שמש וכן לטשטש אזורים דהויים בעור או כתמים עקב חשיפה לאור אולטרה סגול. רטין- A לא רק מסיר תאי עור מתים אלא גם מבהיר את העור. רטין- A הוא למעשה כחלק מתכנית לטיפול בעור הכולללת הגנה על העור מפני שמש או מניעת נזקי שמש נוספים

רטין A לטיפול בבעית קרטוזיס פילאריס

טיפול ברטין A- מביא גם הטבות בריאותיות לאנשים עם פצעוני קרטוזיס פילאריס. מחלת עור כאשר לעתים קרובות זה מאופיין על ידי זקיקי השיער שהופכים בליטות מחוספסות קטנות (נראות כמו עור של ברווז או בליטות אדומות מודלקות). בליטות מחוספסות אלה מופיעות בדרך כלל בצדדים והאחוריים של הזרועות החיצוניים, אבל יכולות למעשה לפרוץ כמעט בכל מקום בגוף.

רטין A ליבלת עור

רטין- A גם מועיל לטיפול ביבלות עור וירליות. מצב זה כרוך בנגעים רבים מוגבהים מעט בדרך כלל על הפנים, הידיים והשוקיים.

איך משתמשים בטרטינואין?

  • יש למרוח רטין A על העור שלך לפני שינה, ואין להשתמש בו במהלך היום.
  • אין להשתמש ברטין איי אם מוצרים אחרים לעור שבהם את משתמשת מכילים חומצה גליקולית או בנזואיל פרוקסיד.
  • יש להמתין לפחות 15 עד 30 דקות בין מריחת רטין איי ובין תכשירי טיפוח אחרים
  • שימי לב. אם העור שלך הופך להיות אדום ומגורה מכל סיבה שהיא (כווייה, שמש, פציעה, או טראומה אחרת לעור אין למרוח טרטינואין עד שהעור שלך חזר לגמרי לקדמותו. הסיבה לכך היא שטרטינואין מעצבן עור שכבר מודלק ומגורה!
  • בהריון אסור להשתמש בטרטינואין.

כל מי שמשתמשת בטרטינואין חייבת להגן שבעתיים על העור שלה מפני נזקי שמש

למרות הסיכונים והאזהרות לעיל מחקרים מדעיים נותנים הרבה סיבות להיות חסיד ל של טרטינואין כיון שחומר זה הוכיח את עצמו

  • כמונע קמטים ומעלם קמטים
  • עוזר להקל ולמנוע כתמי גיל.
  • בונה קולגן ומעבה את שכבת העור שטופל.
  • עוזר להקטין את הסיכון של אדם לפתח סרטן העור.
  • העור פשוט נראה טוב יותר וצעיר יותר כאשר משתמשים בטרטינואין.
אולי יעניין אותך גם