תרופות סבתא

מחסור בויטמין די גורם לפרקינסון

פרקינסון : האם מחסור בויטמין d הוא הגורם הראשי למחלת הפרקינסון?- יש מי שסבור ש"פה קבור הכלב"!

שני חוקרים מאוניברסיטת rutgers בניו ג'רזי הדגימו לפני כעשור מקרה מעניין של חולה פרקינסון שהראה רגרסיה בתסמיני המחלה לאחר שקיבל מדי יום 4000 יחידות בינלאומיות של ויטמין די. ג'ונתן והרולד ניומרק גילו קשר ביון מחסור בויטמין די ובין התפתחות המחלה והם קובעים כי ייתכן והמחסור הזה בויטמין די הוא הגורם המרכזי הראשי להתפתחותה.

איך קורה שבארץ שטופת שמש ל80 אחוז מהישראלים חסר ויטמין די?

מעניין שעל אף שארצנו שטופת שמש - שיעור האזרחים הסובלים ממחסור בויטמין די הוא גבוה במיוחד. כנראה ששטיפת המוח של חברות מסנני הקרינה וההיטפלות שלהם לתרופה החינמית הנהדרת הזו של שמש- עשתה את שלה. אנשים גם לא ממש יושבים בשמש בשעות שבהן היא מספקת ויטמין די (שעות הצהריים), לא חשופים אליה מספיק זמן (20 דקות כל יום) אלא שוהים תחת נורות הניאון במשרד הממוזג. מכאן ועד למחסור כרוני חמור בויטמין די הדרך קצרה!

סטטינים: הסיבה האפשרית למחסור בויטמין די

כדי שהשמש תייצר ויטמין די על העור- נדרשת נוכחות של כולסטרול ברמה מספקת. כן כן, אותו כולסטרול שלימדו אותנו לשנוא במשך מספר עשורים. שטיפת המח של חברות התרופות כי 'כולסטרול גבוה הוא אויב העם' וכי חובה ליטול סטטינים כאשר הרמות של כולסטרול עוברות 200 נקודות (מיתוס שקרי) - דחפו את הקהילה הרפואית לרשום סטטינים על ימין ועל שמאל שלא לצורך. התוצאה היא הפחתה ברמות הכולסטרול אבל גם הורדה משמעותית של ויטמין די הנוצר מהשמש

איך לקבל ויטמין די בכמויות נאות?

הדרך הטובה ביותר לקבלת ויטמין די היא דרך חשיפה מבוקרת ומושכלת לשמש בין השעות 12- ל2 בצהריים כיון שאז השמש פולטת קרנים המתאימות לסינתוז ויטמין די על העור. יש לחשוף את העור למשך 20 דקות לפחות והדגש הוא על חשיפה של 80 אחוז משטח הפנים של העור כדי להשיג את התוצאה. הדרך השניה הטובה היא ע"י ויטמין די מהתזונה: דגי סלמון, ביצים, וצריכת שמן דגים.

עוד על ויטמין די והקשר שלו עם מחלת פרקינסון

שני החוקרים פרסמו את מחקרם אודות הקשר בין מחסור בויטמין די ומחלת פרקינסון בכתב העת movement disorders 2007. למידע נוסף על המחקר פנו בדוא"ל pnewmark@verizon.net


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם