תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

סנצ'ה, תה ירוק סנצ'ה

לתה הירוק היפני, סנצ'ה יש את אותם יתרונות שנמצאים בתה ירוק רגיל (תה ירוק סיני) לרבות פוליפנולים ואנטיאוקסידנטים אבל יש לו טעם הרבה יותר מעודן לעומת התה הירוק הסיני וכן תכונות בריאותית לא מבוטלות. מה הקשר בין תה סנצ'ה  (תה ירוק יפני) למניעת סרטן? האם הוא מונע השמנת יתר ואיך הוא "מגהץ" קמטים?

מה מבדל תה סנצ'ה מתה ירוק רגיל?

סנצ'ה הוא מופק מהעלים והפרחים של צמח הקמליה סינסיס. העלים מאודים עד פחות מדקה אחת כדי למנוע את חימצונם, ואז הם עוברים תהליך ייבוש. תה סנצ'ה גם ירוק יותר מן התה היפני ומעט מר יותר והיפנים נוהגים לשתות אותו קר בקיץ- וחם בחורף.

איך תה סנצ'ה מגן עליכם מפני מחלות?

התכונות הבריאותיות המועילות של תה סנצ'ה מתרכזות בעיקר בפוליפנלים ובאנטיאוקסידנטים שלו אשר עוזרים לנטרל את הנזקים של רדיקלים חופשיים שנוצרים בגוף. לרדיקלים החופשיים הללו יש תפקיד משמעותי בהתפתחות סרטן, מחלות לב והזדקנות מואצת.

סובלים ממחלות לב? רוצים להגן על הלב ? – שתו תה סנצ'ה

הוכח כי אנטיאוקסידנטים ותה ירוק כמו סנצ'ה מונעים טרשת עורקים ומחלות עורקים כליליות. בנוסף לכך הוכח כי תה סנצ'ה מפחית כולסטרול ומעלה את רמות הhdl (הכולסטרול הטוב) בדם. קיימת גם השערה כי הפוליפינולים בתה סנצ'ה חוסמים את הספיגה של הכולסטרול מן המעי לזרם הדם ומאפשרים לגוף להיפטר מעודפים שלו.

מניעת סרטן

ישנה עדות כי תה ירוק אפקטיבי במניעת סרטן ובצמצום גידולים מסוגים שונים וכן מגדיל את סיכויי ההישרדות של חולי סרטן. יחד עם זאת ישנם מחקרים כי תה ירוק או תה שחור גורמים לתאי הגוף להיות פחות רגישים לכימותרפיה ועל כן ההמלצה היא להימנע מתה ירוק ומתה שחור במהלך כימותרפיה.

תה ירוק סנצ'ה והורדת משקל

תה ירוק הוכח כמסייע בצמצום ובהורדת רמות הגלוקוז בדם ובמניעת סוכרת. הפוליפנולים בתה הירוק מגדילים את המטבוליזם ומסייעים לגוף לשרוף שומן, תמציות תה ירוק הפכו פופולריות מאוד בדיאטות של הורדת משקל, ודי שלוש כוסות של תה ירוק ביום כדי להשיג את המטרה הזו.

איך למנוע קמטים עם תה ירוק סנצ'ה? טיפוח העור

האנטיאוקסידנטים בסנצ'ה מצמצמים באופן משמעותי את רמת הרדיקלים החופשיים בגוף שתורמים לתהליך ההזדקנות. שתיית תה סנצ'ה מסייעת ללחלח את העור, מצמצמת היווצרות קמטים וגורמת לעור להיראות צעיר יותר מן הגיל הביולוגי. אותם אנטיאוקסידנטים של תה ירוק הוכחו גם כמסייעים לתקן עור מודלק ופגום גם כאשר מורחים את התמצית באופן מקומי.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • על ידי תרופות תוכל אולי להאריך את חייך, אבל המוות ישיג גם את הרופא

    וויליאם שייקספיר