תרופות סבתא

אומפליטיס דרכי טיפול טבעיות ותרופות סבתא

אומפליטיס: זיהומי טבור הם בעיה נפוצה מאוד שיכולים להשפיע על אנשים בכל גיל תינוקות ומבוגרים כאחד. זיהום בטבור יכול לנבוע מחיידקים או פטריות. מדוע נוצר זיהום בטבור  ואיך להתמודד איתו עם תרופות סבתא ביתיות?

אומפליטיס:זיהומי טבור הם בעיה נפוצה מאוד שיכולים להשפיע על אנשים בכל גיל תינוקות ומבוגרים כאחד. זיהום בטבור יכול לנבוע מחיידקים או פטריות.מדוע נוצר זיהום בטבור ואיך להתמודד איתו עם תרופות סבתא ביתיות?

אומפליטיס:זיהומי טבור הם בעיה נפוצה מאוד שיכולים להשפיע על אנשים בכל גיל תינוקות ומבוגרים כאחד. זיהום בטבור יכול לנבוע מחיידקים או פטריות.מדוע נוצר זיהום בטבור ואיך להתמודד איתו עם תרופות סבתא ביתיות?

איזור הטבור הוא עמוק לח וחשוך, מכאן שהוא מהווה קרקע פורה נוחה לגדילת פטריות וחיידקים. זיעה, סבון וחומרים אחרים שחדרו לחלל הטבור יכולים לסייע התפתחות חיידקים ולגרום לזיהום.

סימפטומים של אומפליטיס

הסימפטומים של אומפליטיס כוללים בין השאר אדמומיות, כאב מתון, והפרשה ירוקה או אפורה.

גורמים אחרים לזיהומי טבור כוללים הרגלי היגיינה ירודים, ניתוח באיזור הטבור, פירסינג בטבור, סוכרת, ציסטות בבלוטות החלב, חשיפה לאור אולטרה סגול מזיק (UV) והשמנת יתר.

ללא קשר לסיבה, תרופות ביתיות יכולות לעזור לטפל בבעיה.

כיצד לטפל בזיהום טבור באופן טבעי עם תרופות סבתא ותרופות ביתיות?

הנה מספר דרכי טיפול בזיהום טבור:

מלח ומים חמים לטיפול באומפליטיס

זיהום טבור יכול להיות מטופל עם מי מלח. החום מהמים החמים יעזור להגביר את זרימת דם לאזור הנגוע, ואילו מלח יעזור לספוג את הלחות בתוך הטבור כדי לסייע לריפוי. בנוסף, תמיסת מלח תפעל כחומר חיטוי. יש לקחת כפית מלח על כוס מים חמים ולערבב אותו עד שהמלח מתמוסס. טובלים כדור צמר גפן כדי לנקות את האזור הנגוע, ואז מייבשים בזהירות.

טיפול באומפליטיס עם נקיון והגיינה מוקפדת

כדי לקדם את הריפוי ולמנוע צמיחה נוספת של חיידקים בטבור, הכרחי כדי לשמור על האזור נקי ויבש. כדי לנקות את האזור, ניתן להשתמש בסבון אנטי בקטריאלי אבל לאחר האמבטיה יש לייבש את האזור הנגוע ביסודיות. מומלץ להשתמש במשחה על בסיס מים, כי לחות בסוגים אחרים של משחות יכולה לחסום את הנקבוביות בעור ולחסום את אוורור העור.

שמן עץ התה לטיפול באומפליטיס

שמן עץ תה הוא עוד תרופה טבעית יעילה לזיהום בטבור, אם זה נובע מהתפתחות פטריה או חיידקים. יש שמן אתרי של עץ התה בעל תכונות חיטוי חזקות. יש לערבב 4 או 5 טיפות של שמן עץ תה בכפית 1 של שמן זית או שמן קוקוס ולהחיל על האזור הפגוע. יש להניח למשך רבע שעה ולאחר מכן לנגב. יש ליזור על טיפול זה 2 או 3 פעמים ביום עד שהטבור נראה בריא.

אומפליטיס מגיב לאלכוהול

כדי לנקות את האזור הפגוע, אתה יכול גם להשתמש באלכוהול לחיטוי. המטרה? לעקר את האזור הנגוע ולמנוע את התפשטות הזיהום. יהיה בטיפול זה גם לספק הקלה מהגירוי והכאב.

סובלים מאומפליטיס? בדוק תרופת סבתא ידועה - חומץ לבן

כדי לעצור את השחרור של ההפרשות מהטבור הנגוע, כדאי לדעת שחומץ לבן הוא תכשיר טבעי יעיל מאוד. החומץ הלבן נלחם בזיהום ואף למנוע ממנו להתפשט. מערבבים חלק 1 של חומץ לבן עם שני חלקים של מים חמים. משרים מקלון צמר גפן ומניחים על האזור הפגו על 10 עד 15 דקות.

יש לשטוף את האיזור במים חמים ולייבש את האזור ביסודיות. על פטנט טבעי זה יש לחזור 2 או 3 פעמים ביום עד שהזיהום נעלם.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • מים הם המשקה היחידי - עבור האדם הנבון

    הנרי דייויד תורו