תרופות סבתא

ספרים וסדנאות של תום קונדון על אניאגרם

האנאיאגרם על פי תום כונדון

האניארגם היא תורה סופית עתיקה לאבחון 9 דפוסי הסתכלות שונים על הקיום, על המוטיבציה הבסיסית שמניעה כל טיפוס לחשוב להרגיש ולפעול כמו שהוא פועל, וכן לזהות מהו הדפוס שדרכו אתה רואה את העולם ואשר גורם לך להתנתק מלהיות נוכח ברגע.

אבל אניאגרם אינה רק שיטה טיפולוגית שעושה 9 קלסיפיקציות מרכזיות של אישיות. יש מי שלוקח אותה מהמקום של גישה אבחונית גרידא- לשיטה יותר טיפולית. מודעות כשלעצמה יכולה כבר לעשות שינוי. התוודעות מדויקת לדקויות של הנפש שלנו ומהי המוטיבציה הנסתרת מאחורי דפוסי התנהגות חוזרים ונשנים שבסופו של יום מסיבים לנו ייסורים- היא הדרך לייצר שינוי. ולו מעצם ההתבוננות.

תום כונדון הוא אחד המאסטרים של תקופתנו בתחום האניאגרם. הוא מגיע מתחום הnlp , למד אניאגרם עם הלן פלמר והמשיך להשתלם בתחום ובהמשך להרצות, לחבר ספרים אלקטרוניים והרצאות וידאו בנושא של אניאגרם כשיטה שמחוללת שינוי בדפוסים תוקעים.

מה שמאפיין את הגישה של תום ומבדל אותה מאנשי אנאגרם אחרים היא ראיה חדה כתער, ענווה גדולה ובעיקר היכולת שלו לדבר על דפוסי האישיות בצורה נקיה מדעית כמעט - שאינה עושה מהן פתולוגיות. מאחורי ההומור האירי המריר שלו מסתתרת גם הרבה חמלה והבנה תוך שהוא משתף את המשתתפים בסדנאות שלו בעשרות סיפורי חיים שלו ושל מטופלים אחרים.

יתר על כן תום כונדון פיתח סדנא וספרים על דמויות אנאגרם מהסרטים – מיזם גאוני שמאפשר להתוודע אל האניאגרם דרך דפוסי אישיות של אייקונים קולנועיים כמו וודי אלן (אניאגרם טיפוס 6) דון קורליאונה (אניאגרם טייפ 8) ארצ'י באנקר (קאונטרפוביק 6) וכו'.

כונדון מעביר סדנאות גם למטפלים וגם לאנשים שרוצים לעשות שינוי ולעבוד על דפוסים שתוקעים אותם (פשרנות יתר, כעס בלתי נשלט, חרדה וחשדנות, הסתגרות וחרדה חברתית, קנאה חולנית והשוואה בלתי פוסקת, התנהגות של דראמה קווין, פרפקציוניזם, תחרותיות בלתי נלאית וכו).

ניתן ללמוד על מבחר המוצרים האלקטרוניים של כונדון ועל הסדנאות של בתחום האנאגרם והנ.ל.פ. בכתובת

http://www.thechangeworks.com/


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • 2000 לפנה'ס: אכול את השורש מהאדמה

  1000 לפנה'ס: השורש הזה הוא עבודת אלילים, מוטב שתתפלל

  1800 לספירה: התפילה היא אמונה תפלה, מוטב שתשתו את השיקוי

  1940 לספירה: השיקוי הוא שמן נחשים, מוטב שתבלע את הגלולה

  1980 לספירה : הגלולה אינה אפקטיבית - קח אנטיביוטיקה

  2012 לספירה : האנטיביוטיקה מלאכותית,  אכול את השורשים