תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

טיפול טבעי ברטיניטיס פיגמנטוזה

רטיניטיס פיגמנטוזה- מחלה תורשתית ניוונית שמולידה בסופו של יום עיוורון. מה צריך לדעת על רטיניטיס פיגמנטוזה? מהן תרופות סבתא לרטיניטיס פיגמנטוזה, והאם יש טיפול טבעי יעיל למחלה תורשתית זו הגורמת לכבדות ראיה קשה עד כדי עיוורון?

מהי המחלה רטיניטיס פיגמנטוזה?

רטיניטיס פיגמנטוזה נמנית על קבוצה של מחלות תורשתיות. בדרך כלל רטיניטיס פיגמנטוזה מתחילה עם עיוורון הלילה, ואחריו: אובדן הדרגתי של ראייה היקפית. המחלה על פני תקופה של שנים מובילה ל"ראיית מנהרה", ועלולה להוביל בסופו של יום לעיוורון מוחלט. רטיניטיס פיגמנטוזה גורמת להידרדרות מתקדמת של תאים סופגי אור ברשתית. רוב האנשים עם רטיניטיס הם למעשה עיוורים מבחינה משפטית אחרי גיל 40, וכאשר שדה הראייה המרכזי שלהם פחות מ -20 מעלות בקוטר.

טיפול טבעי ברטיניטיס פיגמנטוזה: ויטמין A

רוב המבוגרים עם רטיניטיס פיגמנטוזה צריכים לקחת ויטמין A פלמיטאט במינון יומי של 15,000 יחידות בינלאומיות. המלצה זו נבעה מניסוי קליני שהראה שני דברים. הראשון הוא שויטמין A אינו תרופה אבל הוא זה ישפר את איכות החיים של החולה ויוסיף לו שנות ראייה תפקודית. הגילוי השני הוא שויטמין E עלולה להזיק לחולי רטיניטיס פיגמנטוזה. החוקר הראשי של המחקר והפרופסור לרפואת העיניים בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד, אמר כי מבוגרים בעלי רטיניס שקיבלו תוספת של ויטמין איי 15,000 IU של הוויטמין על בסיס יומיומי הראו בממוצע על ירידה שנתית של 20 אחוזים בהתדרדרות הרשתית יחסית למי שלא לוקחים מינון זה.

בהתבסס על ממצא זה, החוקרים מעריכים כי מטופל ממוצע שהתחיל לקחת תוסף יומי של ויטמין איי במינון 15,000 בגיל 32, ישמור על ראיה תפקודית עד גיל 70, ואילו חולה רגיל יאבד ראיה תפקודית בגיל 63.

חולי רטיטניטיס פיגמנט וזה חייבים להימנע מויטמין E

החוקרים המליצו גם כי מבוגרים עם רטיניטיס צריכים להימנע מנטילת תוספי ויטמין E במינון גבוה. במסגרת המחקר, המחלה נטתה להתקדם מהר יותר בממוצע בחולים שלקחו תוספת וויטמין E של 400 יחידות בינלאומיות.

ויטמין A לחולי רטיניטיס פיגמנט וזה צריכים להיזהר מרעילות

החוקרים הדגישו כי מבוגרים ששוקלים תוספות ויטמין A palmitate צריכים קודם להתייעץ עם הרופא שלהם. יש למדוד רמות ויטמין איי בדם בצום וכן כי יש למדוד ולבדוק תפקודי כבד לפני התחלת טיפול. אנשים עם מצבים רפואיים של בעיות כבד ומחלות אחרות צריכים להיזהר עם טיפול זה.

ויטמין A יומי בצריכה שעולה על 25,000 IU בטווח הארוך יכולה להיות רעילה במבוגרים ועלולה לגרום לתופעות לוואי כגון מחלת כבד. עוד ידוע כי מינונים גבוהים של ויטמין איי בהריון נקשרו למומים מולדים. עוד חשוב לדעת: בטא קרוטן אינו תחליף לוויטמין איי Palmitate בהקשר של טיפול זה לרטיניטיס פיגמנטוזה.

לוטאין וזאקסנטין לטיפול ברטיניטיס פיגמנטוזה

לוטאין, זאקסנטין, L- ליזין, אוכמניות וגינקו בילובה הם חומרים מזינים לעין ולרשתית. מחקרים הראו כי חומרים מזינים אלו מסייעים בשיפור ראיה ויכולים למנוע אובדן ראייה עקב ניוון מקולרי. לוטאין וזאקסנטין יודעים לסנן אור ומשמשים נוגדי רדיקלים חופשיים חזקים לרשתית. L ליזין ואוכמניות יודעים לעזור לשמור על כלי דם בריאים. גינקו בילובה משפר את זרימת דם בכלי הדם בעין ומשפר את הניצול של גלוקוז וחמצן, הוא גם עוזר להגדלת ייצור ATP ומניעת התכווצות כלי דם במוח וברשתית.

תרופות טבעיות נוספות לרטיניטיס פיגמנט וזה: חומצות שומן אומגה 3

חומצות שומן EFA ו DHA עוזרות לשפר את זרימת דם, מוודאות שלמות כלי דם, משפרות את תפקוד המוח, תורמות לגמישות ולחדירות של קרום תא. זה גם עוזר להגן על תאי קולטי האור של הרשתית. שמן קנביס הוא המקור המאוזן ביותר של חומצות שומן חיוניות שמן דגים גם מומלץ.

חומצה אלפא ליפואית נגד רטיניטיס פיגמנטוזה

חומצה אלפא ליפואית היא נוגד חמצון חזק שהוא גם שומני וגם מסיס במים. מחקרים הראו כי הוא מסוגל לתקן את הנזק של העקה החמצונית וההשפעה המגנה של חומצה זו משתרעת כמעט כל תא בגוף. כמו כן היא משפרת את הפעולה של גלוטתיון- המסטר של נוגדי החימצון.

קרנוזין לטיפול בעיוורון וברטיניטיס

L- קרנוזין ממריץ תאים, מזין אותם ויכול לעזור להצעיר תאים מזדקנים. אנחנו לא יודעים אם הוא ממש רלוונטי למחלות עיניים ניוונית, אבל אם מנסים אותו אזי המינון הוא 3 כמוסות ביום
אולי יעניין אותך גם