תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

אבץ

אבץ הוא מינרל חיוני  למספר פונקציות בגוף, כולל צמיחה תקינה, תפקוד מערכת החיסון, סינתזת DNA, חלוקת תא וחילוף חומרים תאי. הריכוזים הגבוהים ביותר של אבץ בגוף נמצאים בכבד, הלבלב, הכליות, העצמות, השרירים ועיניים. היום ארגון הבריאות העולמית זיהה מחסור באבץ כאחד מהגורמים העליונים שתורמים למחלה כרונית במדינות מפותחות. מהן סגולות הבריאות של אבץ?

איך לקבל אבץ לתוך הגוף?

תוספי אבץ זמינים בשוק, אבל הטוב ביותר להשיג כל ויטמין או מינרל באמצעות מזון. הוכח שוב ושוב שבידוד חומרים מסוימים בצורת תוסף לא יספק את היתרונות בריאותיים רב כמו תזונה טובה.

מקורות מזון של אבץ

המקורות הטובים ביותר של אבץ הם שעועית, בשר, אגוזים, דגים ופירות ים אחרים, דגני חיטה מלאה ומוצרי חלב. מסיבה זו אבץ מוסף לחלק מדגני הבוקר. הדיאטה המערבית הטיפוסית מאפשרת לקבל אבץ בטווח ממוצע של בין 10-15 מיליגרם ליום. המזונות שעשירים מאד באבץ הם

 • צדפות
 • שעועית
 • סרטנים
 • בשר בקר
 • אורז בר
 • אפונה
 • יוגורט
 • אגוזי פקאן
 • זרעים אחרים

אבץ בהקשר של תזונה צמחונית וטבעונית

גורמים תזונתיים יכולים להקטין את ספיגת אבץ. חומצה פיטית שנמצא בדגנים מלאים כמו לחמים, דגנים וקטניות מתחרה עם אבץ ומחבלת בספיגתו. המינרלים נחושת, סידן וחומצה פולית עשויים גם הם להפחית את ספיגת האבץ בגוף. קליטת האבץ גדלה כאשר הוא נצרך עם יין אדום, סוכר, לקטוז או חלבון סויה. צמחונים עשויים להזדקק ל 50% יותר מהצריכה המומלצת של אבץ בגלל זמינות ביולוגית נמוכה של אבץ ממזון על בסיס צמחי.

אבץ מועיל נגד הצטננות חורף

חסור באבץ ידוע כמדכא את תפקוד מערכת החיסון, לכסניות אבץ לעתים קרובות יכולות למנוע או לטפל בהצטננות בתחילתה ולהדוף אותה.

אבץ תורם לגדילת ילדים

מחסור באבץ התגלה לראשונה בנערים מתבגרים הסובלים מאנמיה קלה, ילדים עם קומה נמוכה והתבגרות מינית מאוחרת. אצל אלו – התזונה היתה מבוססת על דגנים מזוקקים ולחמים שעשירים בומצה פיטית המעכבת ספיגת אבץ. ברגע שהליקויים התזונתיים תוקנו עם אבץ, הבנים גדלו בשנה כ15 סנטימטר! מסיבה זו מזונות של ילדים כעת מועשרים באבץ.

ניוון רשתית מקולרי (AMD) הקשור לגיל מטופל עם אבץ

AMD היא מחלה הקשורה לגיל וחל שם בהדרגה ניוון איזור בעין שאחראית לראייה ברורה. התוצאה היא ירידה של יכולות הקריאה וירידה של זיהוי פנים באופן משמעותי. תוספי אבץ הוכחו כמורידי סיכון לAMD ב -25%

אבץ לריפוי פצעים

לאבץ יש תפקיד בשמירה על שלמות העור. לעתים קרובות יש אנשים עם פצע או כיב כרוני עקרב חילוף חומרים לקוי ורמות אבץ נמוכות בדם. אלו עם רמות נמוכות צריכים להיות מטופלים עם אבץ חיצוני כתגבורת. מסיבה הוא גם יעיל מאד לאקנה, לפולי קוליטיס ולפרונקולים/אבצסים בעור.

אבץ לירידה במשקל

אבץ משחק תפקיד מוביל לירידה במשקל עבור אנשים שמנים. מספר מחקרים קושרים אבץ עם ירידת תיאבון, מה שמונעת אכילת יתר. למה? כי יש מניפולציה שאבץ עושה על עיכוב הורמון גרלין, המייצר תאווה מופרזת למזונות ביתר , תיאבון מופרז והשמנת יתר

אבץ להתקרחות אוAlopecia

מחסור באבץ גורם לאובדן שיער אצל ילדים ומבוגרים כאחד. רופאים לעתים קרובות אומרים לאנשים הסובלים ממצב זה להגביר את הצריכה של אבץ בתזונה שלהם. ואכן אבץ מאד מועיל לחוזק השיער וסמיכותו עד כדי כך שתסמינים של התקרחות יכולים לפעמים להיעלם. מחקרים הראו כי אבץ הוא מעט יותר יעיל בטיפול בהתקרחות אצל ילדים מאשר התקרחות מבוגרים.

תסמינים של מחסור באבץ

פיגור בגדילה

לחץ דם נמוך

עיכוב בצמיחת עצם

אובדן תיאבון

אובדן חושים: ריח וטעם

דיכאון

עור גס או עור חיוור

ירידה במשקל

שלשולים

נשירת שיער

עייפות כרונית

כתמים לבנים בציפורניים

אבץ נגד בעיות עור- אקזמה אקנה וצלקות

אקזמה או "אטופיק דרמטיטיס", היא הפרעה דלקתית וכרונית של העור, והיום משערים כי זה נרם על ידי מחסור של אבץ בגוף. אבץ ממלא תפקיד חשוב בריפוי דלקות כרוניות ומסייע לגוף בשחזור יכולתו להתרפא כראוי ובאופן מוחלט. מינרל חשוב זה חיוני גם לחיסול אקנה מהעור כי הוא מווסת טסטוסטרון – הורמון שממלא תפקיד דומיננטי בייצור אקנה. בנוסף לכך, אבץ הוא גם מעורב בסינתזת קולגן ומשפר את התחזוקה של עור בריא. אקנה יכול להשאיר צלקות קבועות באנשים הסובלים מהמצב, ואבץ יכול לעזור להפחית את הנראות של צלקות אלה.

אבץ לטיפוח עור

מחקרים הראו שאבץ יכול להיות תרופה היעילה לריפוי פצעונים ואקנה. צריכה של תרופות אנטיביוטיות עדיין נחשבת ליעילה אך יש לקחת בחשבון את תופעות הלוואי ואת חוסר האיזון ההורמונלי הפוטנציאלי שתרופות אלו גורמות. כמו כן, מאחר שאחד מהתפקידים החיוניים ביותר של האבץ הוא לעורר תפקוד תאי דם לבנים הרי שהיעילות של אבץ נחשבת שבעתיים. תאים לבנים הם חלק בלתי נפרד בתהליך הריפוי ויכולים להגן על הגוף מפני מספר זיהומים. האבץ גם נדרש לייצור קולגן, רקמת חיבור שנדרש לתיקון עור וצמיחה מחודשת.

אבץ לערמונית מוגדלת

אבץ הוא מינרל חשוב מאוד בהתמודדות עם הפרעות בבלוטת ערמונית. מחסור באבץ גורם להגדלה של בלוטת הערמונית והופך אותה פגיעה לסרטן. מומלץ לקחת 15mg של אבץ יומיומי, תחת השגחה רפואית צמודה כאשר סובלים מהפרעה בבלוטת ערמונית. מחקרים הראו ירידה בצמיחת גידול בערמונית כאשר רמות האבץ תקינות

אבץ לתפקוד קוגניטיבי

מחקרים אחרונים הראו גם שלאבץ יש השפעה חזקה על התפקוד הנפשי, כי יחד עם ויטמין B6 הוא תורם להבטחת פעילות תקינה של נוירוטרנסמיטורים שמתקשרים עם הגוף. אבץ נמצא גם בריכוזים גבוהים בהיפוקמפוס, השולט על המחשבה והזיכרון. אם נפצעתם למשל בתאונה כדאי לקחת אבץ גם למטרה של שימור המח משום שהגוף באופן טבעי מסיט אבץ לחלקים האחרים של הגוף למטרות ריפוי.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • בריאותו של אדם נמדדת לפי השאלה כמה הוא לוקח שתים בבת אחת: מדרגות או גלולות ?

  ג'ואן וולש