תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מה גורם לידים ולרגליים "להירדם" כל הזמן?

פרסטזיה: מה גורם לידים ולרגליים "להירדם" כל הזמן? למה הידיים והרגליים שלי נוטות "להירדם" לעיתים קרובות והאם זה מעיד על מחלה סמויה?

מה זה פרסטזיה?

מבחינה טכנית רפואית המושג המכונה "paresthesia" היא תסמונת שנגרמת על ידי הדחיסה של עצבים ספציפיים. כאשר אתה יושב ברגליים מסוכלות, או למשל הולך לישון עם היד שלך מעל הראש שלך אתה מפעיל לחץ עודף על עצב – וזה מצידו יפסיק לשלוח את הפולסים והאינפורמציה הזורמת שהוא אמור להעביר

מתי זה קורה ולמי זה קורה?

עצב צריך להיות תחת לחץ גדול, או שמשך הזמן שבו הוא לחוץ יהיה ארוך כדי שיפסיק לשלוח פולסים ולתקשר עם שאר הגוף. כל האזור שמקבל 'שירותים' מאותו עצב נוטה אז "להירדם". זוהי למעשה עצירה בזרימה הטבעית של פעולת העצב. ברגע שלחץ זה משוחרר, העצב שלך יתחיל לתפקד כרגיל שוב ועכשיו אתה יכול להזיז את היד / הרגליים / הזרועות / וכפות הרגליים. עצבים, כמו צינור גימה שנעצר כאשר דורכים עליו בנקודה כל שהיא בדרך חוזרים לעבוד כמו שצריך אחרי זמן מה שבמסגרתו עלולים להרגיש קצת עקצוץ של סיכות ומחטים, ותחושת נימול במהלך התהליך.

סיבה נוספת לרגליים שנרדמות

דחיסה של עצבים היא לא הדבר היחיד שיכול לגרום לגפיים להירדם. רטט מוגזם גם יוביל לparesthesia. כף יד רוטטת ומאומצת יותר היא סיבה שכיחה ביותר לכך. לדוגמא, רכיבה על אופניי שטח שצריך בתנאי שטח אחיזה הדוקה בכידון בזמן שהוא קופץ לעתים קרובות מייצרות רטט מעין פעימות שהוכחו כעלולות לפגוע בכל תא העצב.

מחסור בויטמין בי 12 עלול לגרום לידיים ורגליים שנרדמות כל הזמן

לקהילה הרפואית ידוע זה מכבר כי מחסור בחומרים תזונתיים כמו ויטמין בי 12 יש קשר הדוק עם פרסטזיה, הירדמות של הזרועות והרגליים גם כאשר לא מופעל עליהן לחץ. נכון אמנם שהתזונה במיוחד זו הנשענת על אכילת מוצרים מהחי מספקת בי 12 אבל הבעיה אינה במקורות התזונה אלא בספיגת הויטמין במעיים. יש לדעת כי ספיגת ויטמין בי 12 הולכת ויורדת עם הגיל!

שימוש בחומרים רעילים לגוף גורם לפרסטזיה והירדמות של הרגליים והידיים

חשיפת הגוף לחומרים שפוגעים בתאי העצב כמו למשל עופרת (מצויה בצבעי שמן), כספית (מחיסונים), אלכוהול או ניקוטין (עישון סיגריות) – עלולה לייצר גם היא חסימות בזרימת המידע של תאי עצב בפריפריה ולגרום לשורה של סימפטומים הקשורים ברגלים וידיים שנרדמות כל הזמן כמו למשל – עקצוצים, נימול ותחושת דקירות זעירות – עד כדי החלשות השרירים באיזור.

עבודה עם פעולה מוטורית חוזרת ונשנית שגורמת להירדמות של הגפיים

תסמונת התעלה הקרפלית כאשר העצבים וכלי הדם נלחצים וגורמים לנימול והירדמות היד עשויה להיחשב כמקרה של פרסטזיה. תסמונת התעלה הקרפלית שכיחה יותר בנשים מאשר גברים, והיא נפוצה ביותר בין גילאי 30-60. בדרך כלל היא צצה באנשים המבצעים פעילות עם תנועה חוזרת כמו הקלדה, תפירה, או נגינה כאשר פעילות חוזרת ונשנית גורמת נפיחות קלה באזור המקיף את העצבים. לחץ ממוקם אז בעצב והסימפטומים של עקצוץ חוסר תחושה וכאב הם התוצאה.

בעיות אחרות של הירדמות גפיים

כאשר התסמונת ממושכת ויש עקצוץ או אובדן שליטה מוטורית חלקית צריך להיבדק על ידי איש מקצוע רפואי. תחושת הירדמות בגפיים עלולה להיות סימן לבעיה רצינית יותר כמו גידול, נוירופתיה היקפית, או שבץ.

מחלות כרוניות הקשורות עם הירדמות הגפיים

  • פיברומיאלגיה
  • טרשת נפוצה
  • שבץ
  • סוכרת, מחלת כבד או מחלת כליות שמלווה בנוירופתיה
  • מחלת לב וכלי דם שגורמת להיצרות כלי הדם ולאספקת דם ירודה אל תאי העצב
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • מה שאני יודעת לבטח הוא שהסוד הגדול לחיים טובים ובריאים הוא שאין סוד גדול. אתה מסוגל להשיג כל מטרה בריאותית שאתה מציב לעצמך כל עוד אתה מוכן להיות ישר עם עצמך באשר לתכנון, להשקעה ולמאמץ שכרוכים בהשגתה. אין דלתות אחוריות ואין קיצורי דרך! זה רק אתה, הרגע הנוכחי, והבחירה שאתה עושה ברגע הנוכחי
     
    אופרה ווינפרי