תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

תזונה לסרטן המעי הגס

סרטן המעי הגס הוא אחד מסוגי הסרטן הקטלניים יותר. מהי התזונה האולטימטיבית שתמנע סרטן מעי גס ותרפא אותו, וגם מה הקשר בין סרטן המעי הגס, כרוב וכורכום?

תוספי תזונה, מינרלים וויטמינים למניעת סרטן המעי הגס

טלו מדי יום תוסף תזונה יומי של חומצה פולית, ויטמינים מקבוצת B, ביופלבונואידים ממקור של פירות הדר, וכן ביופלבונואידים ממקור של פירות יער כמו פטל, תותים, אוכמניות, או חמוציות שהוכחו כבעלי תכונות אנטי סרטניות. תוספים אחרים למטרה זו יהיו מגנזיום, פטריית ריישי (פטרית כח יפנית), אנתוציאנינים (נמצאים בפירות יער ובכרוב סגול) וכן אינוזיטול.

סרטן המעי הגס: צרכו שמן דגים ואומגה 3

על פי מחקר שנערך בכתב עת מדעי לאפדימיולוגיה בארצות הברית ב2010: שמן דגים, תוספי שמן דגים או חומצות שומן של אומגה 3 עשויים להפחית באופן משמעותי את הסיכון לחלות בסרטן המעי הגס!. אם אתם נמצאים בקבוצת סיכון לסרטן המעי הגס- טלו תוספים אלו ואם אתם צמחונים הוסיפו לתפריט מדי יום אגוזי מלך, רגלת הגינה, וזרעי צ'יה כמקור לחומצות אומגה 3

סרטן המעי הגס: צמצמו צריכת פחמימות וסוכרים

אנשים בעלי רמות גבוהות של אינסולין או רמות סוכר גבוהות מפתחים נטייה חוזרת להישנות פוליפים במעי שהוסרו בעבר על ידי ניתוח. אנשים עם נטיה לפתח פוליפים במעיים מצויים בקבוצת סיכון גבוהה יותר לפתח את מחלת סרטן המעי הגס ועל כן מוטב להם להסיר מן התזונה שלהם צריכה מוגזמת של פחמימות ומתוקים

שילוב מנצח למניעת פוליפים במעי הגס: סידן וויטמין D

למינרל סידן יש השפעה מיטיבה על מניעת היווצרות פוליפים במעיים, במיוחד על פוליפים שנוטים להפוך לסרטניים. תוספי תזונה, צמחים וויטמינים שמעודדים רמות גבוהות של סידן ושל ויטמין D מגינים מפני סרטן המעי הגס רק עד דרגה מסוימת. התרופה הטובה ביותר היא חשיפה לשמש במשך 20 דקות מדי יום. הוכח במספר מחקרים כי חשיפה יומית של העור לאור שמש (ללא מסנני קרינה על העור) מפחיתה את הסיכוי להיווצרות סרטן המעי הגס.

אספירין וסרטן המעי הגס

נטילת אספירין יומית יכולה למנוע הישנות של סרטן המעי וכן להפחית את התמותה ממחלה זו. התכשיר הזה שמופק מערבה לבנה עובד מאחורי הקלעים: אספירין חוסם אנזים בשם ציקלו-אוקסיגנז 2 (cox2) שמעודד דלקות וחלוקה לא מבוקרת של תאים. היום אגב ידועה לרפואה הקשר ההדוק בין דלקת כרונית ובין סרטן.

מזונות למניעת סרטן המעי

הרבו לצרוך פירות וירקות: במחלקת הירקות האנטי-סרטניים ניתן למנות כרוב, בצל, כרוב ניצנים, ברוקולי , כרובית, וכרוב קייל. במחלקת הפירות: בעיקר את פירות היער הסגולים. ואשר לפחמימות? - צרכו רק דגנים מחיטה מלאה, עדשים ושעועית ולעולם הקפידו על מזון נקי ונטול הורמונים

כורכום עם קוורצטין - תרופות פלא לסרטן המעי הגס?

מחקר שנעשה בבית החולים ג'ון הופקינס הראה כי נטילת כורכורמין יחד עם קוורצטין (אנטיאוקסידט שמצוי בבצל) יעילה במיוחד כגורם מניעה עבור סרטן המעי הגס. אותו מחקר הראה כי כמות הפוליפים לאחר שימוש בשני התכשירים הללו צומצמו ב60 אחוזים! במחקר אחר קיבלו חולים עם פוליפים טרום סרטניים מדי יום 480 מ"ג של כורכורמין ו20 מ"ג של קוארצטין. לאחר כ6 חודשים, כל הנבדקים הראו הפחתה משמעותית בכמות הפוליפים ובגודלם!

למה כורכום ובצל מונעים את סרטן המעי ?

בבצל ובאבקת קארי (תערובת תיבול הודית שמכילה בתוכה תמיד כורכום) יש חומרים פעילים אשר מפחיתים בכמות ובגודל נגעים טרום סרטניים במעי. הכורכומין (תמצית שמופקת משורש הכורכום) אינו נספג היטב במחזור הדם ונותר רוב הזמן במעיים. לפיכך הינו בעל תכונות אנטי דלקתיות ואנטי גידוליות בתוך מערכת המעי הגס. תופעות הלוואי של טיפול בכורכומין קלות בלבד: בחילה זמנית שנעלמת תוך ימים ספורים אבל התועלת שלו עצומה: שימוש בכורכורמין אפקטיבי ויעיל במיוחד לחולי סרטן המעי הגס!


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אמנם איננו יכולים לשלוט על מה שקורה לנו אבל אפשר לשלוט על מה שקורה בתוכנו

    בנג'מין פרנקלין