תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

כאבי ראש בהריון: דרכי טיפול טבעי

כאבי ראש בהריון: נשים רבות סובלות מכאבי ראש בזמן ההריון ונמנעות בצדק מלקחת תרופות מרשם ומשככי כאבים. גם צמחי מרפא מסוימים עלולים להיות מסוכנים לאשה בהריון ועל כן צריך להכיר ם שיטות טיפול טבעיות אחרות לכאבי ראש בהריון. מה את צריכה לדעת על כאבי ראש בהריון? מה גורם להם ומה ניתן לעשות מבלי לסכן את עצמך והעובר?

כאבי ראש בהריון: נשים רבות סובלות מכאבי ראש בזמן ההריון ונמנעות בצדק מלקחת תרופות מרשם ומשככי כאבים. גם צמחי מרפא מסוימים עלולים להיות מסוכנים לאשה בהריון ועל כן צריך להכיר ם שיטות טיפול טבעיות אחרות לכאבי ראש בהריון. מה את צריכה לדעת על כאבי ראש בהריון? מה גורם להם ומה ניתן לעשות מבלי לסכן את עצמך והעובר?

מה גורם לכאבי ראש בהריון?

 • כאבי ראש בהריון נובעים משינויים הורמונליים המתרחשים בגוף שלך. הם מאוד נפוצים בתחילת ההריון בעיקר עקב העליה בהורמון פרוגסטרון
 • שינויים בלחץ הדם שלך עלולים גם הם לגרום לכאבי ראש או מתח בראש. אם לעתים קרובות היה לך כאבי ראש או מיגרנות טרם נכנסת להריון, ייתכן שתסבלי מהם לעתים קרובות יותר בשלבים מוקדמים של ההריון למרות שאצל חלק מהנשים הריון מפחית כאבי הראש ומוריד בעוצמתם ובתדירותם.
 • עייפות, רעב, התייבשות, מתח נפשי, חוסר אוויר צח וחוסר פעילות גופנית יכולים להשפיע גם הם על קבלת כאבי ראש בהריון.
 • אם את מנסה להפחית את צריכת הקפאין שלך או להפסיק לעשן, כאבי ראש יכולים להיות חלק מתסמיני הגמילה שלך.
 • גודש בסינוסים עלול לגרום לכאבי ראש והראייה שלך עלולה להיות מושפעת בזמן ההריון עקב שינויים בלחץ סביב העיניים.
 • כאבי ראש בהריון יכולים לנבוע כתוצאה מעצירות שנגרמת בהריון עקב לחץ על המעיים

סוגים שונים של כאבי ראש בהריון ואיפה הם ממוקמים?

 • כאב ראש בהריון על בסיס מתח מורגש ככאב שבשני הצדדים של הראש שלך.
 • כאבי ראש על רקע של התייבשות קלה בהריון נמצאים לרוב בבסיס הגולגולת שלך, ומסביב לעורף שלך.
 • כאבי הראש בהריון בשלביו המאוחרים עשוי להצביע על בעיות חמורות יותר כמו לחץ דם גבוה.
 • כאבי ראש בהריון בשליש השלישי שלך, במיוחד אם הם נמצאים בחלק הקדמי של הראש או בליווי "פלאשים" (אורות מהבהבים) או בליווי נפיחות פתאומית באצבעות ובקרסוליים יכולים להיות סימפטומים של רעלת הריון.

איך אני יכולה למנוע כאבי ראש בהריון?

אומרים בצדק שמניעה היא המפתח לבריאות טובה. נסי למנוע התפתחות של כאב ראש בהריון או לקטוע אותו רק כשהוא מתחיל. לשם כך נסי את הדברים הבאים:

 • מנוחה ורגיעה: יש לנוח הרבה ואולי לקחת חופשה מהעבודה, אם את יכולה. כי לישון מוקדם מכרגיל ושימי לב אם יש בהדל בכאבי הראש שאת מקבלת.
 • פני זמן להרפיה, פעילות גופנית, אוויר צח, ושינוי מהשגרה הרגילה שלך. נסי הליכה, שחייה או התעמלות הריון עדינה. בשחייה שימי לב שלא לכופף את צווארך יותר מדי, כמו זה יכול להוסיף לכאבי הראש שלך.

אכילה נכונה למניעת כאבי ראש בהריון

המטרה היא לא לתת הבטן שלך להיות ריקה במשך זמן רב מדי. יש לאכול באופן קבוע כדי לשמור על רמות הסוכר בדם שלך. ארוחות קטנות לעתים קרובות כוללות כמה חטיפים בריאות, כגון פרי מיובש או שקדים. הקפידי על שתייה של לפחות 2.5 ליטרים של מים ביום ויש לקצץ קפאין. תה פירות או תה טבעי ללא קפאין, כגון רויבוס עשוי להיות חלופה טובה לתה שחור רגיל. הימנעי גם מ תה ירוק, שהוא גדוש בקפאין.

יציבה נכונה למניעת כאבי ראש בהריון

ודאי את מיקום של הכיסא שלך בעבודה את מיקום מסך מחשב ואת מושב המכונית כדי לעודד יציבה טובה ואליינמנט נכון. לנהיגה, ייתכן שיהיה צורך להתאים את המיקום של המראה האחורית בגלל שהגוף שלך באופן טבעי משתנה במהלך היום. אימוץ הצוואר שלך כדי לראות את המראה האחורית עלול להוסיף לכאבי הראש שלך. בדקי שכריות המיטה שלך הן לא גבוהות מדי, שכן הדבר עלול לגרום להתכווצות בצוואר שלך אשר מפעילות כאבי ראש. אם המזרן שלך הוא בן יותר משבע שנים, הוא יכול להשפיע על הגב שלך בלי להרגיש והכאב יעבור לראש והצוואר.

איך להקל על כאבי ראש בהריון באופן טבעי?

 • ברגע שכאב ראש בהריון מתחיל להתפתח נוחי או בצעי הליכה עדינה באוויר הצח. גם תנומה קלה בצהריים עשויה לעזור.
 • הניחי שקית של אפונה קפואה על איזור הראש הכואב
 • מקלחת קרה יכולה לעורר את כלי הדם שלך ולגרום להם להתכווץ, מה שעשוי להפחית את הכאב. אתה יכול לנסות לעסות את הראש שלך כדי להזרים את הדם. לעיתים כאבי ראש בהריון הם קיבעון של הדם באיזור אחד
 • אל תשתמשי במייבשי שיער לאחר חפיפה.

דיקור ואקופרסורה לכאבי ראש בהריון

טיפולים אלה עובדים על העיקרון של גירוי והנעת נקודות בגוף שלך, עם מחטים או באמצעות מגע. המטרה? לשפר את הסימפטומים של הכאב ואכן דיקור או אקופרסורה עשוי להקל על כאבי ראש בהריון ויש כמה ראיות טובות שדיקור יכול לעזור עם שני סוגי כאבי ראש מסוג מתח ומיגרנות.

ארומתרפיה לטיפול בכאבי ראש בהריון

שמני ארומתרפיה עשויים לעזור. שימי שתי טיפות של מנטה או שמן לבנדר על העור ואז יש לנשום אותו כדי לחוות על הקלה של כאב ראש בהריון. יש מטפלים מציעים לשפשף טיפה אחת של כל אחד משמנים אלו על הרקות משני צדי המצח שלך. שמן מנטה מקרר ומזרים ושמן לוונדר מרגיע ועשוי להקל על כאבי ראש מסוג מתח

פרחי באך לכאבי ראש בהריון

אלה עשויים לעזור אם כאב הראש שלך בהריון נעשה יותר גרוע כאשר את הופכת עייפה או לחוצה או תחת מתח נפשי. נשים רבות מוצאות את פרחי באך כתכשיר טבעי שמקל עליהן בשעות של מתח נפשי. לטיפול בתשישות, יש ארבע טיפות של רסקיו על הלשון שלך, או להתייעץ עם מומחה לפרחי באך מה מנסיונו עובד. למען הגילוי הנאות יש אנשים שפרחי באך לא עובדים עליהם

צמחי מרפא לכאבי ראש בהריון

האם מותר להשתמש בצמחי מרפא כדי להרגיע כאבי ראש בהריון? – הנושא בעייתי ומורכב שכן ישנם צמחים אסורים לשימוש בהריון ובהנקה. למשל בן חרצית מצוי- צמח מרפא אידאלי לכאבי ראש אינו בטוח לישמוש בהריון. בנוסף לכך אל תיקחי את שמן נר הלילה (צמח מרגיע לכאבי ראש) בהריון, מכיוון שהוא עלול לגרום להתכווצויות ואפילו לגרום ללידה מוקדמת.

אפשרות אחרת לטיפול בכאבי ראש בהריון: הומיאופתיה

אין ראיות לכך שטיפולים הומיאופתיים עובדים תמיד אבל אם אתה רוצה לנסות אותם, יש להתייעץ עם ההומיאופת מוסמך לפני כל לקיחת תרופות הומיאופתיות.

אוסטיאופתיה וכירופרקטיקה לכאבי ראש בהריון

אוסטיאופתיה שואפת ליישר מחדש את השרירים, עצמות והמפרקים שלך. הסידור שלהם מחדש עשוי לעזור עם כאבים בכתף ​​וצוואר, כך שאם אלו מהווים נקודות מתח אופייניות לך, שווה לנסות את הטיפול. מחקר אחד מצא שהטיפול בכירופרקטיקה, המשתמשת במניפולציה של עמוד השדרה, עשוי לעזור עם כאבי ראש עקשנים.

רפלקסולוגיה לכאבי ראש בהריון

אם יש לך כאב ראש קל, את יכולה לנסות טכניקת רפלקסולוגיה פשוטה. אין ראיות לכך שזה עובד כטיפול במצבים רפואיים קשים אבל יש אנשים שרפלקסולוגיה עוזרת להם מאד. הבוהן שלך מתאימה על פי הרפלקסולוגיה לאזורים של הראש והצוואר ומשקפת אותם. נסי לעסות איזורים אלו ולראות אם יש הקלה


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם