תרופות סבתא

איך למנוע סוכרת?

סוכרת היא מחלה נוראית בעיננו לפחות כיון שממנה נגזרים הרבה סיבוכי בריאות. אפשר לחיות איתה אבל כמובן שעדיף לעשות הכל כדי להימנע ממנה. החדשות הטובות הן שיש מה לעשות והטיפול בסוכרת דומה מאד לדרכי מניעת סוכרת. אם תעשו את הצעדים הבאים אתם הופכים את הסיכון לחלות בסוכרת לזניח. מה לעשות כדי לטפל בסוכרת ואיך למנוע סוכרת?

סוכרת היא מחלה נוראית בעיננו לפחות כיון שממנה נגזרים הרבה סיבוכי בריאות. אפשר לחיות איתה אבל כמובן שעדיף לעשות הכל כדי להימנע ממנה. החדשות הטובות הן שיש מה לעשות והטיפול בסוכרת דומה מאד לדרכי מניעת סוכרת. אם תעשו את הצעדים הבאים אתם הופכים את הסיכון לחלות בסוכרת לזניח. מה לעשות כדי לטפל בסוכרת ואיך למנוע סוכרת?

מניעת סוכרת: איך למנוע סוכרת ולשלוט על סוכר בדם?

כמעט 25% מהאנשים במערב מצויים במצב של טרום-סוכרת שלעתים קרובות מתפתחות לסוכרת בתוך 10 שנים, אבל רק 4% מאנשים הללו יודעים את זה. מה שיותר גרוע: מתוך האנשים המודעים למצבם הטרום סוכרתי רק מעט מנסים להפחית את הסיכון שלהם לחלות בסוכרת על ידי ירידה במשקל, מתינות באוכל והתעמלות. ניטור רמת סוכר בדם והקפדה בשלב המניעה חוסכת בסיכון למחלת לב, מחלת אלצהיימר, ומחלות עיניים

מניעת סוכרת עם ירידה במשקל

גם אם תורידו אחוזים בודדים במשקל אתם מקטינים את הסיכון לחלות בסוכרת. השמנת יתר או השמנה ועודף משקל הולכים יד ביד עם סוכרת טייפ 2 ותנגודת אינסולין. קראו באתר זה עשרות מאמרים על השמנת יתר ומה ניתן לעשות באופן טבעי כדי להפחית במשקל ולהגיע למדדים בריאים תקינים.

מניעת סוכרת ותזונה: שתו חומץ לפני ארוחה עמילנית או מתוקה.

אכילת ירקות עם חומץ לפני מנת פחמימה עשויה לעזור לשלוט ברמות הסוכר בדם שלך. במחקר של אוניברסיטת מדינת אריזונה, אנשים עם סוכרת מסוג 2 או תנגודת לאינסולין הראו רמות סוכר נמוכות אם הם צרכו ל 2 כפות חומץ ממש לפני ארוחה עתירת פחמימות. חומץ מכיל חומצה אצטית, אשר עשויה להשבית אנזימי עיכול של עמילן ולתרום להאטת עיכול הפחמימות. ההשפעות של חומץ עשויות להיות דומות לאלה של אקארבוז תרופת מרשם להורדת סוכר

סוכרת ופעילות גופנית

לך כמה שאתה יכול בכל יום וגם אם לא תרזה אתה מצמצם את הסיכון לסוכרת. אנשים במחקר פיני שעשו הליכה עד 4 שעות בשבוע, או כ -35 דקות ביום-הפחיתו סיכון לסוכרת ב -80%, גם אם הם לא אבדו את כל משקל. מוטיב זה חוזר במחקר אחרי מחקר. למשל, נמצא כי נשים מזיעות בעבודה או בהתעמלות יותר מפעם בשבוע הפחיתו את סיכון לפתח סוכרת ב -30%. גם חוקרים סיניים קבעו כי אנשים עם רמות סוכר גבוהות בדם שעוסקים בפעילות גופנית מתונה היו בעלי 40% פחות סיכון לפתח סוכרת. למה דווקא הליכה? מחקרים מראים כי פעילות גופנית מסייעת לגוף לנצל את הורמון האינסולין בצורה יעילה יותר על ידי הגדלת מספר הקולטנים לאינסולין בתאים שלך. אינסולין מסייע להזיז סוכר לתאים שם הוא צריך להיות כדי לספק אנרגיה. אם הסוכר נתקע גבוה בדם הוא מחרב את דפנות כלי דם וסופו של דבר גורם לבעיות בריאות רציניות כמו מחלת לב ולחץ דם גבוה.

מניעת סוכרת – תזונה לסוכרתיים או לאנשים בטרום סוכרת

בחירת הדגנים הנכונים יכולה לעזור לך לסוכר יציב. צריכת דגנים מלאים קשורה גם לשיעור נמוך יותר של סרטן השד, סוכרת מסוג 2, לחץ דם גבוה, ושבץ. חפשו לצרוך לפחות 5 גרם לכל מנה. יותר חשוב לפני כל מזון עצרו לבדוק את רשימת המרכיבים כי יש לברר בדיוק מה הקופסא של הדגנים מכילה וחפשו "סוכר חבוי" סוכר חום, ממתיק תירס, סירופ תירס, דקסטרוז, פרוקטוז, סירופ תירס פרוקטוז הגבוה, מלטוז, סירופ לתת, מולסה, סוכר, וסוכרוז. דלגו על דגנים אלו

קפאין וסוכרת

אוהבים קפה? יופי. המשקה עשוי לגן מפני סוכרת. חוקרים בבית הספר לרפואת הארוורד מצאו שתיית 4 עד 5 כוסות קפה יכולה להוריד את הסיכון לכ- 29%. ל- 1 עד 3 כוסות קפה ביום הייתה השפעה קטנה. קפה נטול קפאין לא הציע שום הגנה. קפאין מגיע גם בתה ושוקולד וכנראה שקפאין יכול לעזור על ידי הגדלת קצב חילוף חומרים. קפה גם מכיל אשלגן, מגנזיום, ונוגדי חמצון המסייעים לתאים לספוג סוכר.

טיפים של תזונה לסוכרת ושינוי אורח חיים לאנשים שרוצים למנוע סוכרת

 • להתרחק ממסעדות ומזון מהיר
 • להתרחק מבשר ולחפש להיות צמחוני או טבעוני
 • להקפיד להירגע כל יום- מתח כרוני מצטבר הוא החבר של התפתחות סוכרת בגוף-
 • תבלינים לסוכרת: קינמון עשוי לעזור רסן רמת סוכר בדם תרכובות בקינמון עשויות להפעיל אנזימים שעכולים להמריץ קולטני אינסולין. קינמון גם עשוי לסייע בהורדת כולסטרול וטריגליצרידים, שומנים בדם שעלולים לתרום לסיכון לסוכרת.
 • ללכת לישון מוקדם ולקבל 8 שעות שנת לילה לפחות!
 • חברותא או מיתותא:סוכרת היא מחלה שנוטה לפגוע בנשים שחיות לבד. נשים שחיות לבדן נוטות פי 2.5 יותר לפתח סוכרת בהשוואה לנשים שחיות עם בן זוג, מבוגר אחר, או ילדים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • תזונה היא נשק. אם אתה שולט על איכות המזון שאתה נותן לאנשים - אתה שולט בכל האוכלוסיה

  הנרי קיסינג'ר

  (התייחסות לפוליטיקה שכרוכה במזון המערבי המתועש שמוכתב לנו בהשראת הקשר בין יצרני המזון והשלטון)