תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

כוכב אניס

כוכב אניס סגולות- כוכב אניס מכיל חומר טבעי חזק בשם חומצה שיקימית שפותרת מגוון בעיות בריאות לרבות מלחמה בחיידקים שפיתחו עמידות לאנטיביוטיקה כמו למשל הליקובקטר פילורי. מהם היתרונות הבריאותיים, השימושים רפואיים וסגולות המרפא של כוכב אניס (Illicium Verum)?

מהו כוכב אניס?

כוכב אניס הידוע בשם אניס סיני או אניס הודי הוא יליד דרום סין וצפון וייטנאם ועבר עם השנים למדינות אחרות בדרום אסיה. מדובר בתבלין נדיר שהוא למעשה הפרי של עץ ירוק-עד, המגיע עד 8 מטרים וחי 100 שנים. הפירות בצורה של כוכב חמש עד עשר פינות הם למעשה תרמילים המכילים את הזרעים. עם קליפה עבה בצבע חום- חלודה. במיכלים סגורים היטב מאוויר אור ולחות, חיי המדף של התבלין המיובש מגיעים ליותר משנה.

ההבדל בין כוכב אניס לאניס ?

למרות שהוא לא דומה ולא קשור לאניס המוכר לנו ממשפחת הסוככיים, - כוכב אניס חולק את אותו שם כי יש להם ריח דומה. עם זאת, יש לו טעם חזק יותר, חד ועמוק. ההרכב הכימי של שני הצמחים שונה לגמרי. בעוד אניס קלאסי משמש בעיקר לטיפול בהפרעות עיכול, מדווים הורמונליים ובעיות נשימה, כוכב אניס משמש באופן מסורתי בנוסף למחלות עיכול, גם למקרים של שפעת, מחלות ויראליות וסרטן. שני הצמחים משמשים כתבלינים וכתרופות סבתא טבעיות במשך אלף שנים.

יתרונות בריאותיים ייחודיים של כוכב אניס Illicium Verum:

בשל תכונותיו האנטי וירליות האנטי פטרייתיות ונוגדי חימצון חזקים שהוא מכיל הוא משמש למגוון מחלות ובעיות בריאות כפי שיפורט להלן

כוכב אניס לטיפול בדלקת כבד נגיפית –

כוכב אניס שימושי ברפואה סינית מסורתית עם שילוב של שוש קרח (Glycyrrhiza glabra) וקדר (Astragalus membranaceus) כתרופה טבעית לדלקת כבד. שלושת הצמחים מנוהלים כשילוב של אבקה, בשיעורים שווים. לוקחים ממנה 3-4 גרם, שלוש פעמים ביום על קיבה ריקה. לתערובת זו יש השפעה ישירה: היא מפעילה את מערכת החיסון ומגנה על תאי כבד בריאים מהתפשטות הזיהום הנגיפי.

כוכב אניס לשיעול ממקור וירלי

שאיפת אדים שרתחו עם זרעי כוכב אניס מהווה השפעה מרגיעה לשיעול. יוצקים מים רותחים על שתי כפיות של זרעים טחונים. המטופל יושב כמה סנטימטרים מעל הספל הרותח מכסה את ראשו במגבת להגן על העיניים ואז הוא שואף את האדים. ההשפעה המרגיעה על השיעול מתרחשת באופן מיידי.

כוכב אניס נגד קנדידה

כוכב אניס נלחם בזיהומים פטרייתיים למשל נגד פטרת עור שנגרמה על ידי פטרייה הנקראת קנדידה אלביקנס. פטרייה זו בדרך כלל משפיעה על פני שטח העור, הפה, והגרון. שמנים אתריים ותמציות כוכב אניס עוצרים את הזיהום הפטרייתי

כוכב אניס כמניעה נגד סרטן וגידולים ממאירים

יחד עם כורכום וכוסברה, כוכב אניס הוא תרופה מניעתית יוצאת דופן נגד סרטן מסוגים שונים. מחקרים סטטיסטיים מראים שאוכלוסיות של דרום מזרח אסיה, המשתמשות בכמויות גדולות של שילוב תבלינים זה מראים יש שיעור נמוך בהרבה של סרטן קיבה, סרטן המעי וסרטן הריאות. ההשפעה נוגדת הסרטן של כוכב אניס היא בשל נוגדי חמצון רבי עוצמה של תבלינים אלו. חיסול רדיקלים חופשיים תורם למניעת מוטציות בתא וההתפתחות של גידולים ממאירים.

כוכב אניס נגד שפעת

כוכב אניס היא תרופת סבתא יעילה בטיפול בשפעת. הסודה הוא חומצה שיקימית- מרכיב כימי בכוכב אניס בעל אםקטיביות נגד וירוסים כאשר הוא משולב עם חומר טבעי אחר בשם קוורצטין, חומר נוגד חמצון. שילוב של שני חומרים טבעיים אלו מסייע במניעת שפעת בסין וטייוואן, והיום מדענים בודקים את השילוב הזה לטיפול טבעי יעיל נגד שפעת העופות.

עיסוי מקומי משמן אתרי המופק מזרעי כוכב אניס

שמן מדולל ובמינון קטן מאוד מזרעי כוכב האניס הינו בעל התכונות הבאות:

  • מקל על כאבי עצמות או שרירים;
  • מסיר עייפות ומתח נפשי פנימי.
  • מונע נדודי שינה והפרעות שינה

מתי אסור להשתמש בכוכב אניס ?

במקרים של דלקת קיבה, עודף חומציות בקיבה, כיב קיבה וכיב תריסריון- גם במצבים חריפים וגם במצבים כרוניים
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "אדם זקוק לקשיים בחייו. אלו הם אבני הבנין של בריאות טובה"

    קרל גוסטב יונג