תרופות סבתא

תזונה נכונה לטיפול בקנדידה

האם גופכם לוקה בפטרת כרונית ? סובלים מקנדידיאזיס?  האסטרטגיה הכי טובה שלכם היא  להיפטר ממנה ע"י ניקוי הגוף קרי ניקוי  מערכת העיכול, ניקוי מערכת הדם וניקוי הכבד. מהם קוי  תזונה נכונה לטיפול בזיהומי קנדידה כרונית?

פסיליום נגד קנדידה

סיבי פסיליום הם תוסף תזונתי שניתן להשגה בחנויות טבע. מוסיפים את סיבי הפסיליום לכוס מים ושותים כדי לזרז הפרשות ופסולת תקועה במעיים. נטילת תערובת זו פעם עד פעמיים ביום עשויה לסייע לאנשים שסובלים מקנדידיאזיס.

המנעות מסוכרים כקו הגנה ראשון נגד קנדידיאזיס

כיוון שקנדידה מתפתחת ומשגשגת במצב של ריבוי סוכרים, כלל מספר אחד בשטיפת קנדידה (ניקוי קנדידה מהגוף) הוא להימנע מסוכרים- בעיקר מסוכרים שנמצאים במזונות מעובדים - אבל גם מפירות מתוקים. יחד עם זאת גם פחמימות מורכבות הופכות בסופו של יום לגלוקוז- נסו להימנע מהן לחלוטין בתקופה שבה הקנדידה מתפרצת והופכת לזיהום סיסטמי.

אכלו מזון טרי ולא מעובד כקו הגנה נגד קנדידיאזיס

קנדידה נוצרת בעיקר על בסיס של צריכת מזון מעובד שהופך את רקמות הגוף והדם לחומציים. לפיכך, היצמדו לתפריט המושתת על ירקות טריים (דיאטת 'רו') או מאודים. יתר על כן מומלץ בעיקר ללכת על ירקות שבכוחם לעכב גדילת שמרים כמו למשל כרוב ניצנים, מלפפון, אספרגוס, כרובית ולפת. ירקות אלו "מרעיבים" את הקנדידה גם הודות לתכולת הסוכר הנמוכה שבהם. בנוסף, הם עוזרים להסיר רעלנים שנוצרו מן הפטריה והצטברו בגוף.

הימנעו מירקות 'עמילניים' במצב של קנדידיאזיס

בתקופה הזו של הכחדת הקנדידה מהגוף מוטב להימנע מירקות גדושים בעמילן כמו תפוחי אדמה, בטטות ותירס כיוון שהם בעצמם מכילים סוכרים שמזינים את מושבות הפטריה. לכו על תזונה מבוססת חלבונים כמו עוף, דגים ובשר כיון שאלו מכילים מעט מאוד סוכר. בנוסף החליפו חיטה ושיפון בדגנים כמו דוחן או אורז חום.

צמצמו צריכת אגוזים שנעלולים להיות נגועים בפטריות

אגוזים יכולים להיות גם הם מקור טוב לחלבונים אך בשל נטייתם להכיל עובש, מומלץ תמיד לשטוף אותם לפני צריכתם. בוטנים ופיסטוקים מכילים את כמות העובש הגדולה ביותר מבין כל הזרעים ולפיכך בתקופת הפרויקט של שטיפת הקנדידה וסילוקה מהגוף מוטב להימנע מהם בכלל.

פרוביוטיקה נגד קנדידיאזיס

צרכו יוגורט עם חיידקים ידידותיים כמו ביפידוס ואצידופולוס. אלו נאבקים בחיידקים הרעים ובפטריות שבמעיים ומאפשרים לגוף להפטר מן הקנדידה במהירות. מי שלא אוהב יוגורט וקפיר יכול לצרוך מוצרי פרוביוטיקה כתוסף תזונה.

ספירולינה: אצות ירוקות כחולות

אצות ירוקות כמו ספירולינה ידועות בכוחן לנקות את הגוף מזיהומי קנדידה ולתמוך במערכת החיסון. הרבו לעשות בהן שימוש בתזונה במיוחד בתקופת הפרויקט של שטיפת הקנדידה מהגוף.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • מי שרוצה לחוס על חייו, צריך להרחיק עצמו מאד מן הדוקטורים והרופאים- כי הם מועדים לקלקל, ומזיקים מאד.

    רבי נחמן מברסלב (מתוך שיחות הר"ן)