תרופות סבתא

תרופות נגד יתר לחץ דם

יתר לחץ דם: האם יש תרופות טבעיות נגד יתר לחץ דם? מהן הטקטיקות המומלצות למניעת  יתר לחץ דם- ואיך ניתן להוריד יתר לחץ דם עם תרופות סבתא?

ברוב המקרים, לחץ דם גבוה הוא מצב שיכול להיות מנוהל ולעתים קרובות להתהפך לאחור עם שינויים באורח חיים טבעי

יתר לחץ דם ותזונה

אם אובחנתם כסובלים מיתר לחץ דם (לחץ דם גבוה) דעו שאסטרטגיות תזונתיות הן מכריעות בשליטה ברמות יתר לחץ הדם. הימנעות ממזונות מעובדים (עקב היותם עשירים בסוכר / פרוקטוז, דגנים, שומן טרנס שומנים פגומים אחרים ומלח מעובד) הוא המלצה מספראחת אם יש לך לחץ דם גבוה. במקום זאת, כל המזון באופן אידיאלי נצריך להיות טבעי ואורגני. למשל הוסיפו מקורות של שומנים בריאים לתזונה

  • אבוקדו
  • חלמון ביצה אורגנית
  • קוקוס ושמן קוקוס (שמן קוקוס בעצם מראה הבטחה כטיפול באלצהיימר)
  • אגוזי פקאן ואגוזי מקדמיה (שומנים בריאים ומעט חלבון)

יתר לחץ דם – לא רק תזונה אלא גם שינוי הרגלי חיים

לא רק הדיאטה חשובה ללחץ דם בריא. תכנית כושר מקיפה היא אסטרטגיה אחרת שיכול לשפר את לחץ הדם ואת בריאות הלב :

  • אימון משקולות
  • אימוני אינטרוולים
  • הליכה (כדי לקדם את ייצור ויטמין D(
  • שינה איכותית עמוקה: חשיפה לשמש אור היום בהיר גם תעזור לשמור על שעון ביולוגי בריא, שיעזור לכם לישון טוב יותר. שינה ירודה היא עדיין גורם משמעותי שיכול לגרום ליתר לחץ דם
  • הליכה יחפה: ניסויים מראים כי הליכה יחפה בחוץ על האדמה משפרת את צמיגות דם וזרימת דם, ומסייעת לווסת יתר לחץ דם.

תרופה ליתר לחץ דם: צום לסירוגין

נסו לדלג על ארוחת הבוקר: מחקרים מראים כי צום לסירוגין מסייע להילחם בהשמנת יתר וסוכרת מסוג 2, אשר שניהם גורמי סיכון ללחץ דם גבוה. הגוף שלך הכי רגיש לאינסולין ולפטין לאחר תקופה של צום. אמנם ישנם סוגים רבים של טיפולים בצום, אחד הקלים ביותר לעמידה הוא להגביל אכילה לחלון ספציפי צר בכל יממה.למשל על ידי דילוג על ארוחת הבוקר, ומה שהופך את ארוחת הצהריים הארוחה הראשונה שלכם (עד שתפתרו את העמידות לאינסולין)

פרוביוטיקה כתרופת סבתא יעילה ליתר לחץ דם

נסו לייעל את פלורת המעיים שלכם. בהשוואה לפלצבו, אנשים עם לחץ דם גבוה שצרכו פרוביוטיקה הורידו את לחץ הדם הסיסטולי (המספר הגבוה) ב 3.56 מ"מ כספית ואת לחץ הדם הדיאסטולי (המספר התחתון) ב 2.38 מ"מ - איך עושים את זה? הדרך הטובה ביותר לייעל פלורת המעיים היא על ידי הימנעות סוכר ומזון מעובד והכנסת יותר מזונות מותססים באופן טבעי לתזונה. שימוש במזונות מותססים מוסיף רמות טיפוליות של חומרים מזינים חשובים כמו K2 (ויטמין קיי 2)

טריקים מהירים להורדת יתר לחץ דם: עם תחמוצת החנקן

הנה תגלית שזכתה את חוקריה בפרסי רפואה מכובדים: הגדלת תחמוצת החנקן Nitric Oxide בדם שלך יכולה לפתוח כלי דם מכווצים ולהוריד את לחץ הדם שלך. שיטות להגדלת החומר הזה כוללים טבילה באמבטיה חמה, צריכת ירקות עליים ירוקים, נשימת נאדי שודאנה (נשימה יוגית) קרי לנשום ולנשוף דרך נחיר אחד (לסגור את הנחיר השני והפה), אכילת מלון מר (מומורדיקה), קוורצטין, ארגינין, פיקנוגנול, קואנזים קיו 10, זרעי ענבים, רזברטרול, התעמלות, אבטיח (מכיל אל ציטרולין) ונטילת שום עם ויטמין C.

תמצית עלי זית : תרופת סבתא ליתר לחץ דם

במחקר אחד משנת 2008, הוספת 1,000 מ"ג של עלי זית במשך שמונה שבועות גרמה לצניחה משמעותית בלחץ הדם ובכולסטרול LDL (הכולסטרול ה"רע") אצל אנשים עם יתר לחץ דם גבולי. אם אתה רוצה לשלב עלי זית כתוספת טבעית לתזונה חפשו תמציות נוזליות של עלים טריים. ניתן להכין תה מעלי זית על ידי הצבת כפית גדולה של עלי זית מיובשים זית לכשני ליטרים של מים רותחים ולתת למים לספוג את החומרים הטובים בעלים במשך שלוש עד 10 דקות. התה צריך להיות בצבע ענבר לפני שאתם שותים אותו.

יתר לחץ דם והקשר שלו לויטמין די

נסה לייעל רמות ויטמין D בדם: נוקשות עורקים (טרשת עורקים) היא גורם שמקדם לחץ דם גבוה. כשדם זורם מהלב בעורקים יש בארו-רצפטורים חיישנים בדופן העורק שיכולים לחוש את עומס הלחץ, ולאותת למערכת העצבים אם להגדיל או להקטין את הלחץ. כשהעורקים שלך נוקשים החיישנים הללו מתקלקלים ופחות יעילים בשליחת האותות המתאימים. חוסר בוויטמין D קשור מאד להיווצרות טרשת עורקים ולכן מאד חשוב להקפיד על רמות נאותות של ויטמין די בדם.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם