תרופות סבתא

אתרוג

"אתרוג"  פרי הדר דומה ללימון בטעם ומראה אינו רק פרי מארבעת המינים שנועד לטעם וריח אלא גם פרי מרפא. הפירות שמקורם בדרום מערב אסיה, גדלים גם במקומות כמו כרתים, סיציליה, מרוקו, פורטו ריקו, ישראל וקורסיקה. הוא משמש במרקחות רבות, ריבות, שימורים ופירות, אבל מה שעושה אותו ה כל כך ייחודי הוא היתרונות בריאותיים רבים superfood זה יכול לספק! הנה כמה יתרונות בריאותיים של פרי האתרוג:

מעודד הקאת רעלים

פילוסוף יווני בשם תיאופראסטוס הנחשב ל"האבא של הבוטניקה" דיבר על שימוש בפרותי האתרוג ככגורם הקאת רעלים שנבלעו בטעו או מנטרל את ההשפעות שלהם

אתרוג מרפא בחילות

-פליניוס הזקן ציין כי פרי האתרוג מומלץ לנשים בהריון שסובלות מבחילות קשות. הוא מתאר איך זה טוב לנשים בהריון ללעוס את זרעי פרי האתרוג כדי להדוף בחילת בוקר בהריון. לעיסת הזרעים עוזרת להפחית את ההשפעות של בחילה בהריון, הידועה גם בשם "בחילות בוקר" של נשים הרות.

אתרוג תרופה טבעית לריח רע מהפה –

תיאופראסטוס דיבר הרתחת פרי האתרוג או אכילתו כדי לרפא ריח רע מפה. לימון ופירות הדר אחרים ידועים כתרופות טבעיות נגד ריח רע מהפה, ולכן זה לא מפתיע שהאתרוג הוא אחד מהם. כן. אבל לאתרוג יש יותר מאשר רק תכונות חיטוי: הוא מסוגל לשקם שיניים שניזוקו.

אתרוג לשיפור העיכול

פליניוס הזקן ממליץ לערבב פירות אתרוג עם חומץ ולוקח את התערובת הזו כסיוע לעיכול. תערובת החומץ והאתרוג עוזרת להאיץ את עיכול איטי ועצל וכן לטפל בעצירות. בפקיסטן והודו, פירות אתרוג מבושלים ומורתחים משמשים לטיפול בקלקול קיבה ובעיות קיבה אחרות.

אתרוג יעיל להתכווצות שרירים ולכאבי מחזור

- לנשים עם כאבי מחזור, תה מהעלים של פרי האתרוג יכול לעזור להפחית את ההתכווצויות והתכווצויות שגורמות כאב. זה יכול לעזור להקל על אי הנוחות של כאבי מחזור, מה שהופך תקופת המחזור החודשי קלה יותר ומופחתת בכאבים.

אתרוג לוחם בסוכרת –

מחקר בנוגע להשפעה של שמן ציטרון על גוף האדם גילה שהוא מקדם את הפרשת האינסולין על ידי הלבלב. קיימת אפשרות שהפרי יהיה יום אחד תחליף או תרופה משלימה לתרופות מרשם נגד סוכרת מבוגרים- המגפה של העולם המודרני.

שמן אתרוג מפחית דלקת

השמן מקליפת פרי האתרוג מכיל תכונות אנטי-דלקתיות חזקות, המסייעים להפחית את הייצור של lipopolysaccharides (LPS). LPS חומרים שאחראיים על התגובה הדלקתית בגוף. בנוסף זהו חומר אנטי פטרייתי ואנטי בקטריאלי. החומצות חזקות בפרי האתרוג נפלאות למלחמה בחיידקים ופטריות. ולכן הוא יכול לשמש לטיפול בבעיות קיבה ובטפילי מעיים!
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "שאיפה עזה לריפוי, היא מחצית הדרך לבריאות טובה"

    סנקה