תרופות סבתא

הפסיפס הפנימי

ספר על אלכימיה של תהליך הריפוי: הפסיפס הפנימי בהוצאת ראובן מס

ספרה של סוזן וורהנד , פסיכולוגית יונגיאנית עוסק בחקר תהליך ההחלמה. כל אדם שהיה חולה, אפילו במחלה אקוטית כמו הצטננות- מקבל הזדמנות לחוות על בשרו את הפלא שקיים בתהליך ההחלמה של הגוף. אבל וורהנד מרחיבה אתל היריעה ועושה חיבור בין רוחניות, מיסטיקה יהודית (קבלה וחסידות), מבנה אישיות ופרמטרים אחרים שכולם ביחד מובילים לתהליך הריפוי העצמי.

שלמות ייחודית של האני הפנימי הוא המפתח לבריאות אופטימלית שכן המלה heal . באה למעשה באטימולוגיה שלה מהמלה whole. וורהנד משלבת את העושר של פסיכולוגיה היונגיאנית והבנת של המיתוסים הקדומים של האנושות עם תובנות רוחניות מהחסידות ותורת הקבלה כדי לאפשר הבנה של מהי איכות הריפוי הפנימית.

הספר בוחן חוויות אישיות ותהליכי החלמה של המחברת ושל אחרים ומספק דוגמאות חיות כך שהרעיונות לא נותרים בגדר תיאוריה בלבד.

לוורהנד יש דוקטורט בפסיכולוגיה קלינית עם הכשרה קלינית בפסיכולוגיה של המעמקים. היא עבדה עם ילדים מופרעים, חולים קשים, ובטיפול במשפחות שעברו אירועים טרגיים. הספר אכן משקף עומק ומתאים לאנשים שאוהבים לחשוב ולהעמיק ולא להסתפק באקמול או תרופת פלא אחרת – פשוט מתוך הבנה עמוקה יותר שתהליך של ריפוי שלם הוא משהו שיש בו מן ה"אלכימיה" ומן ה"פלא".

לשמחתנו הספר תורגם לעברית ויצא לאור בהוצאת ראובן מס האיכותית (רח הע"ח 7 ירושלים). והוא יכול להתאים גם כספר מתנה לאנשים שאוהבים לצלול למעמקים
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אני מחזיקה ברעיון שעלי להיות אותנטית. הפנים שלי צריכות להיראות בדיוק כמו שאני מרגישה !

    דיאן קיטון, שחקנית, מתנגדת לניתוחים פלסטיים ומוחה נגדם