תרופות סבתא

מה מאפיין אנשים בריאים במיוחד?

מה מאפיין אנשים בריאים במיוחד? מדוע אנשים מסוימים נהנים מבריאות שלמה  בעוד אחרים חווים מחלה ללא הרף? כדי למצוא את התשובה, בואו נסתכל על חמישה מאפיינים משותפים לאנשים בריאים במיוחד. כאשר תכונות אלה מיושמות בחיים שלך, אתה מעלה את עצמך על נתיב לחיים ארוכים יותר, בריאים ומאושרים יותר.

מה מאפיין אנשים בריאים במיוחד?מדוע אנשים מסוימים נהנים מבריאות שלמה בעוד אחרים חווים מחלה ללא הרף? כדי למצוא את התשובה, בואו נסתכל על חמישה מאפיינים משותפים לאנשים בריאים במיוחד. כאשר תכונות אלה מיושמות בחיים שלך, אתה מעלה את עצמך על נתיב לחיים ארוכים יותר, בריאים ומאושרים יותר.

מאפיינים פיסיים של אדם בריא

 • עור נקי וזוהר
 • מערכת עיכול נקייה וזורמת
 • הגיינת פה טובה
 • דופק יציב ( לא מהר מדי ולא לאט מדי)
 • לחץ דם בטווח הנורמלי
 • טווח תנועה גבוה וגמישות במפרקים
 • משקל תקין , לא גבוה מדי ולא נמוך מדי
 • כמות סבירה של סיבולת וכוח שרירים

אבל אם נתבונן פנימה יותר על צורת המחשבה של אדם בריא מאד- מה נגלה?

אנשים בריאים חושבים אחרת

יכולת חשיבה קדימה:יש לאנשים בריאים חשיבת מניעה כשזה מגיע לבריאות שלהם. האנשים האלה לא רק מגיבים למחלה או לנכות, הם לוקחים חלק פעיל בשמירה על בריאות. האסטרטגיות הן רבות, החל תזונה ופעילות גופנית, בדיקות וטיפולים מקדימים, חזרה אל הטבע והתרחקות מכימיקלים ואנשים כאלו שרואים את הנולד נוטים לחיות חיים יותר בריאים. מחשבה קצת אחרת כוללת דחיית סיפוקים מיידיים, ויכולת לעשות סדר עדיפויות.

אנשים בריאים מחוברים ומקשיבים לגוף שלהם

קשיבות ותשומת לב לגוף ולאותו שלו הן מעמודי תווך של בריאות אדם, פיסית, רגשית ורוחנית. אנשים בריאים גם מוכנים לתרגל אסטרטגיות שנועדו לשפר את רווחתם הרגשית ובכך להקטין את הסיכון של חרדה ודיכאון. לא פחות חשוב היא ההקשבה לצורך של הרובד הרוחני, אשר נשכח לעתים קרובות והוא אחד הגורמים שתורמים לבריאות אופטימלית.

אנשים בריאים לא מתבודדים

אנשים בריאים מסרבים להיות מתבודדים. במקום זאת, יש להם רשת חברתית חזקה, כגון משפחה וחברים קרובים. הם רוצים לעזור לאחרים, לעסוק בדרך ההתנדבות מה שמניב בריאות ותחושה שאתה נחוץ.

אנשים בריאים הם בעלי משקל בריא.

אנשים בריאים נוטים לשמור על משקל אידיאלי דרך תזונה נכונה ופעילות גופנית. השמנה וחוסר פעילות גופנית נוטים להגדיל באופן משמעותי את הסיכון למספר מחלות, מסוכרת ומחלות לב ועד סוגי סרטן שונים.

אינטליגנציה רגשית מאפיינת אנשים בריאים

אינטליגנציה רגשית הפכה מושג מרכזי – מושג שהוצג על ידי דניאל גולמן בספר 'אינטליגנציה רגשית' (1995). בתורתו של גולמן כל הרעיון של בריאות הנפש מדגיש בריאות רגשית כתנאי מוקדם לבריאות פיזית וכתנאי מקדים לשמחה, פרודוקטיביות, וחיים עשירים

אנשים בריאים מאד מחוברים לעצמם ולסביבתם ויש להם מצפון מפותח

אנשים בריאיםמכירים ומאמינים בכך שהכל וכולם מחוברים. כתוצאה מכך, הם עוסקים בפעולות לשמר ולהיטיב עם כל אחד מאיתנו. הם מבינים כי פגיעה באדם או בסביבה היא לא אחרת מאשר פגיעת בומרנג עצמית. בנוסף הם את הדבר הנכון גם כאשר אף אחד לא מסתכל. הם מרגישים עצמם אשמים ומתחרטים אם הם עושים משהו לא ישר, או לא מוסרי. הם מבינים כי האמצעים הם תמיד חשובים כמו המטרה.

אנשים בריאים יכולים לחוש שקט פנימי

הם יכולים להקדיש את זמנם בבדידות ושקט, וליהנות מכך. הם מכירים בצורך למלט מצברים, לטעון את עצמם, להרהר, לעבד את מה שוקרה בחייהם כדי להיות בהרמוניה עם עצמם.

דיבור עצמי חיובי מאפיין אנשים מאד בריאים

במחשבות שלנו אנחנו כל הזמן מדברים לעצמו וברוב המקרים מלקים את עצמנו ומבקרים את עצמנו. אנשים מאד בריאים לא עושים את זה. הם מעריכים את עצמם, מבלי להיות נרקיסיסטים, הם מזהים את הכישרון והחוזקה שלהם, את תרומתם לסביבה והם נמנעים מהמזוכיזם של הלקאה עצמית ודיבור פנימי פוגעני כמו "איזה אידיוט אני"

אנשים בריאים הם בעלי משמעת עצמית ויכולת להתחייב למטרה כמו בריאות

הם מסוגלים להציב מטרות ולקיים את הפעולות הדרושות כדי לפגוש אותן גם אם זה אומר לשלם בדרך מחירים. יש להם כללי התנהגות, נכונות להתחייב והם ממלאים את כל מה שהם מבטיחים. בעיקר לעצמם

מודעות עצמית גבוהה מאפיינת אנשים מאד בריאים

אנשים בריאים מבלים זמן בבדק בית פנימי, יש להם תובנות מקוריות לגבי המניעים האמיתיים שלהם, הם לא מתכחשים למה שעולה ויש להם הסכמה להתעמק ברגשות האמיתיים שלהם, במניעים, בדחפים, בדפוסים, בערכים ובאמונות. הם מבינים כי הבורות – אינה אושר, והם עוסקים בבדיקה עצמית ובחשבון נפש באופן קבוע. – אבל לא ממקום של הלקאה עצמית אלא ממקום של קבלה ורצון לשיפור מתמיד

אנשים בריאים מחזיקים בערכים מוגדרים מאד

הם הגדירו ערכים שהם חיים על פיהם. הערכים שלהם לרוב כוללים כבוד לזולת, יושר, שמירה על המלה שלהם, חסד, מוסר עבודה גבוה, אי-פגיעה, בריחה מרמאות או הונאה, והגינות.

אנשים בריאים דואגים לגופם.

יש להם כבוד לגופם, והם מביעים זאת באמצעות תזונה טובה ופעילות גופנית קבועה. הם מבינים כי גוף בריא תומך ביכולתם לחיות בצורה אופטימלית, להצליח, לעסוק בחשיבה יצירתית, ולהזדקן היטב. הם מבינים את הקשר בין מזון, פעילות גופנית, שינה ויציבות במצב הרוח.

אנשים בריאים יכולים להציב גבולות

יש להם גבולות חזקים פנימיים וגם הם יודעים ומסוגלים להציב גבולות לאנשים ולמצבים פוגעים, מזיקים, או רעילים. גם אם מדובר באנשים קרובים. הם מעריכים את עצמם ובוטחים בשיקול דעתם מתי למתוח קו על התנהגות בלתי רצוי או רעילה.

אנשים בריאים מאופיינים בתחושת אחריות גבוהה

הם מרגישים 100% אחראים על חייהם, בחירותיהם, ועל ההצלחה שלהם בכל התחומים. הם לא מאשימם אחרים, בהיסטוריה שלהם, או בנסיבות שלהם לכישלון, אלא נוטים לפעול כדי ליצור את הנסיבות והמצבים שהם רוצים. הם גם עומדים בהתחייבויותיהם ומוכנים לשלם מחיר של אי נוחות על כך

אנשים בריאים: יש להם מטרה ומשמעות

מחקרים הראו כי אנשים שחיים עם מטרה נוטים לחיות זמן רב יותר. מבחינה רגשית אנשים בריאים זקוקים למטרה ומשמעות. הם מחפשים משמעות בחיים ונוטים להסתכל מעבר חוויות היום-יום כדי לחפור עמוק יותר מהי הסיבה לקיום בעולמנו

אנשים בריאים: הם יוזמים ולא מגיבים.

פרואקטיביות ה שם המשחק של בריאות טובה. הם שואפים לפעול למען המשימות הנדרשות מהם, ולרדוף אחר המטרות שלהם. הם נוטים להסתכל קדימה ולא לחכות שדברים יקרו מאליהם עד למצב של אובדן שליטה. הם שואפים להתקדמות ולצמיחה ויוזמים פעולות בכיוון זה

אנשים בריאים עושים כל דבר במתינות

אנשים בריאים באופן יוצא מן הכלל משאירים את הדלת פתוחה לחוויות - אבל הם לא מגזימים בשום דבר. גם אנשים בריאים אינם מושלמים. הם עלולים להחמיץ אימון, או שהם עלולים לאכול ארוחה רעה מדי פעם. הם מבינים שיש בחיים יותר מאשר אובססיה להיות בריא. הם מרשים לעצמם עוגה מדי פעם אם זה עושה אותם מאושרים.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • "בריאות היא הרכוש הטוב ביותר שלך, שביעות רצון הוא האוצר הגדול ביותר שלך, בטחון עצמי הוא החבר הכי טוב שלך"

  לאו צו