תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

אלו משתנים טבעיים יכולים להחליף תרופות מרשם משתנות?

משתנים טבעיים: מהן תרופות משתנות? לאלו מצבים רפואיים נותנים אותן? מהן תופעות הלוואי שלהן ואיך ניתן להמירן במשתנים טבעיים מצמחים ומהתזונה?- על כך המאמר הבא:

משתנים טבעיים:מהן תרופות משתנות? לאלו מצבים רפואיים נותנים אותן? מהן תופעות הלוואי שלהן ואיך ניתן להמירן במשתנים טבעיים מצמחים ומהתזונה?- על כך המאמר הבא:

תרופות משתנות נועדו כדי לעזור לגוף להיפטר מנוזלים עודפים, בעיקר ממים ונתרן כאשר מרביתן יכולות לעורר את הכליות להפריש יותר נתרן לשתן. אצירת נוזלים נפוצה יותר בקרב אנשים מבוגרים ויש להסדיר את תמהיל הנוזלים בגוף בעיקר במחלות כמו

 • לחץ דם גבוה
 • אי ספיקת לב
 • שחמת כבד
 • הפרעות בתפקוד הכליות
 • אבנים בכליות
 • בצקת (נפיחות רקמות, כגון רגליים נפוחות וכפות רגליים נפוחות)
 • תסמונת השחלות הפוליציסטיות
 • סוכרת

תרופות משתנות תופעות לוואי

תרופות משתנות מרשם עלול לגרום לתופעות לוואי. אלה כוללות עייפות, התכווצויות שרירים, סחרחורת, פריחה, כאבי ראש. בשל כך הרבה מחפשים משתן טבעי שמגיע מהמזון או מצמחי מרפא. ואכן צמחי מרפא מסוימים ותוספי מזון הינם בעלי תכונות משתנות שעשויים להיות לך לעזר. עם זאת גם אלו לא חפות מפוטנציאל לאלרגיות, במיוחד אם אתה כבר לוקח תרופות. להלן מספר משתנים טבעייםם הנפוצים ביותר. מחקרים מדעיים מוקדמים הראו כי חלופות אלה מסייעות לגוף להפריש נוזלים עודפים.

משתן טבעי: שורש שן הארי

שן הארי אינו רק עשב עם פרח צהוב יפה. מחקרים מצאו כי אחד החומרים הפעילים בצמח ובעיקר בשורשו משפר פעילות הכליות ומגביר את התדירות במתן שתן.

משתן טבעי: פרחי עוזרר

עץ העוזרר ממשפחת הוורדים הוא משתן רב עוצמה. הוא יכול להפחית הצטברות נוזלים, מה שאומר שזה גם יכול לשפר את הסימפטומים של אי ספיקת לב. חומרי הצמח הראו גם יכולת להגביר הפרשת שתן וזרימת שתן טובה יותר. הפירות של העוזרר (קרטגוס בשמו הבוטני) יכולים לשמש גם משתנים טבעיים ועשויים לסייע לטיפול בבעיית הכליות.

משתנים טבעיים: שבטבט

לתמצית שבטבט יש אותן השפעות כמו תרופות משתנות עם פחות תופעות לוואי. לשבטבט יש מאמר מיוחד באתר זה והוא עשוי להיות אלטרנטיבה טובה לתרופת מרשם במיוחד אם היו לך בעיות עם תופעות לוואי.

ערער – צמח מרפא משתן טבעי

ערער כבר משמש כמשלשל מאז ימי הביניים. מחקרים בני ימינו הוכיחו את היתרונות הבריאותיים של הצמח בעיקר את ההשפעה המשמעותית שלו על נפח השתן. כמו משתנים טבעיים רבים, ערער לא מוריד את רמות האשלגן כמו תרופות.

תה ירוק ושחור: משתנים טבעיים (אבל גם מחוללי חרדה)

בכל פעם שאתה נהנה מכוס תה חמה, אתה תורם לשטיפת נוזלים עודפים מהמערכת. שני סוגי התה שחור וירוק הראו פוטנציאל כמו תרופות משתנות טבעיות. החסרון של אלו מונח בקפאין שאצל אנשים מסוימים מעלה רמת חרדה והתקפי פניקה. הוא אסור לנשים מניקות כי הוא עלול לייבש את החלב

משתנים טבעיים: פטרוזיליה

בעוד פטרוזיליה משמשת בעיקר בתור קישוט לסלט,היא גם שימושית יותר למי מתקשה עם תרופות משתנות. מחקר אחד מצא כי פטרוזיליה מגבירה את נפח השתן.

משתן טבעי :תה היביסקוס

לפרח יפה זה יש יותר מאשר מראה מצודד. Roselle- זן של היביסקוס, מכיל השפעות משתנות באופן טבעי ויותר מכך י היביסקוס מסייע להגביר את סינון הנוזלים בכליות.

משתנים טבעיים: מה עוד ניתן לעשות?

 • קיצוץ משמעותי ברמות הנתרן בתזונה
 • יותר פעילות גופנית יכולה לעזור להפחית הצטברות נוזלים.
 • יותר פירות וירקות אשר פועלים כמשתנים טבעיים. בין אלו ניתן למנות אבטיח, ענבים, פירות יער, סלרי, אספרגוס, בצל, שום, ופלפלים.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • במאה ה19 איבד האדם את יראתו מאלהים והתחיל לטפח את הפחד מחיידקים

  אנונימי