תרופות סבתא

סוד השרירים הטבעתיים

ראיון עם אראלה טקומי, מומחית לשיטת פאולה על סוד השרירים הטבעתיים

אראלה טקומי, מומחית לשיטת פאולה משרה עלי שלווה ונינוחות מהרגע הראשון לשיחתנו. משהו בקצב הפנימי שלי משתנה לנוכח השהיה איתה. היא מספרת כי מה שקסם לה בשיטת פאולה הם התרגילים הפשוטים שבאמצעותם הגוף יכול להגיע למצב של תיקון וריפוי עצמי.

טקומי: פאולה גרבורג ניסה לרפא את עצמה משיתוק וגילתה כי כאשר מכווצים בגוף שריר טבעתי אחד נוצרת תגובת שרשרת וכל השרירים הטבעתיים מתכווצים ומשתחררים בו זמנית. עובדה זו גורמת לשרירים הטבעתיים שנחלשו להתחזק, ומעבר לכך הכיווץ והשחרור גורמים לזרימת דם נמרצת ולנשימה אשר הם בתורם גורמים לגוף לחזור לתיקונו.

יש תחושה שהשיטה הזו מגיעה לרבדים מאד עמוקים בנפש. איך את מסבירה את זה?

טקומי: בשיטת פאולה עובדים עם שרירים פנימיים בגוף מה שתורם ומקדם את הקשר בין גוף לנפש. זה מתבטא בהתנהגויות שונות של מטופלים כמו רגיעה עמוקה אחרי שיעור.

אני יכולה להעיד מכלי ראשון כי הגעתי אלייך עם התכווצות מטרידה בשרירים הבינצלעיים בצד ימין שהקרינה על כאבי גב קלים. אחרי השיעור זה השתחרר באורח פלא הגם שלא התייחסנו בכלל לכאבים אלו. התוצאה הזו ביום למחרת הפתיעה אותי. האם ראית בפרקטיקה סיפורים מפתיעים שהם על גבול הנס הרפואי?

טקומי: אני זוכרת מקרה של אדם בשנות החמישים שהגיע אלי לטיפול עם בעיות גסטרו קשות. כמעט כל מה שאכל גרם לו להקיא ולשלשל. הוא טופל תקופה ממושכת בהדסה וגם בארה"ב במסגרת שנת שבתון- ללא הועיל. אחרי שבועיים של טיפול בשיטת פאולה חלה הטבה מפתיעה במצבו וזה הלך והשתפר עם הזמן.

סוד השרירים הטבעתיים: כיצד השיטה משפיעה על בעיות נשים?

נשים נעזרות בשיטת פאולה במישורים רבים: לחיזוק שרירי רצפת אגן שנחלשו עם הריון ולידה, לטיפול בדליפות שתן, כהכנה ללידה, תרגול בזמן צירי לידה מה שמקל על התהליך ומזרז אותו ועוד. כמו כן התרגול עוזר לכאבי מחזור, לצניחת רחם ולבעיות גניקולוגיות אחרות. כמו תמיד גם כאן, מניעה היא הטקטיקה מומלצת: כדאי לתרגל לפני שהבעיות הרפואיות צצות ולמנוע אותן

לאלו בעיות רפואיות אחרות השיטה אפקטיבית?

שיטת פאולה עוזרת לבעיות מגוונות: לבעיות במערכת היעכול כמו מעי רגיז פיסטולה או פיסורה, לבעיות אורולוגיות כמו בריחת שתן וצניחת שלפוחית השתן, לבעיות נשימה כמו אסטמה לבעיות גינקולוגיות, ולבריחת צרכים.

דומה שמדובר בשיטה מאד עדינה ולא מאומצת. האם יש התוויות נגד לטיפול בשיטה?

כל מטופל צריך להביא אישור רפואי מרופא. השיטה גורמת לזרימת דם מואצת בגוף ולכן חולי לב למשל חייבים להתייעץ עם הרופא המטפל שלהם ולהביא אישור מתאים. אותו דבר נכון גם לגבי בעיות רפואיות אחרות.

ניתן ליצור קשר עם אראלה טקומי בטלפון: 02-6439244 או באימייל takomi2@bezeqint.net.
אולי יעניין אותך גם