תרופות סבתא

כלורופיל

כלורופיל: הצבע הירוק נחשב מאז ומתמיד לסמל הבריאות, וכלורופיל נתפס היום בעיני תזונאים ונטורופטים כחומר טבעי קריטי לבריאות טובה. עם זאת קיימת שאלה כיצד לצרוך אותו כדי לטייב את הבריאות שלנו. מהו כלורופיל ומהן סגולות הבריאות שלו ?

אובייקט לא ידוע

כלורופיל כמנקה פסולת ורעלים וכתרופה טבעית לאנמיה

הכלורופיל מהווה בסיס מצוין לטיפול תזונתי ולתהליכים של הרחקת פסולת ממערכת העיכול וממחזור הדם. הוא מסוגל להעלות רמות חמצן בגוף ופעולתו דומה מאוד להמוגלובין בדם. בנוסף כלורופיל מחזק את מערכת החיסון ומונע פעילות של חומרים מסרטנים ואף תומך בגוף לאחר טיפולים של כימותרפיה והקרנות.

כלורפיל יעיל לטיפול בדלקות חניכיים ולאנמיה

הכלורופיל ידוע כמועיל בטיפול בדלקות חניכיים וריריות הפה, או פצעים המפיצים ריח רע מהפה. בנוסף, כלורופיל מכיל ויטמיןKהמשתתף במנגנוני קרישת הדם בגוף (אנשים הלוקחים מדללי דם צריכים להיוועץ עם גורם מתאים לפני השימוש בו). אי לכך, הכלורופיל יעיל גם לנשים הסובלות ממחזור גדוש (דימום ווסתי כבד) ומאנמיה הנגרמת כתוצאה מכך.

כלורפיל משפר את האיזון של החיידקים במעיים

הכלורופיל מכיל כמויות משמעותיות של חמצן ולפיכך ממלא תפקיד מכריע בתמיכה בחיידקים האירוביים שבגוף. מכאן נובע שצריכה קבועה שלו תשתפר את האיזון של חיידקי המעיים, וכתוצאה מכך את בריאותנו.

סגולות בריאותיות נוספות של כלורופיל

לכלורופיל סגולות מרפא נוספות ובינהן:

· כלורופיל משפר את ספירת הדם

· כלורופיל מסייע למניעת סרטן

· כלורופיל מספק ברזל לאיברי הגוף, משפר מצבי אנמיה

· כלורופיל הופך את הגוף לבסיסי יותר

· כלורופיל מנטרל את הרעלים שאנחנו צורכים במזון

· כלורופילמנקה ומאוורר את רקמות המעיים

· כלורופיל מסייע לטיהור הכבד,מוביל לשיפור בהפטיטיס

· כלורופיל מסדיר את מחזור הווסת בקרב נשים

· כלורופיל משפר את ייצור החלב

· כלורופיל מזרז ריפוי פצעים

· כלורופיל מנטרל ריחות גוף, מנטרל ריח פה רע

· כלורופיל מקל על כאבי גרון וצינון

· כלורופיל משקם את מערכת כלי הדם ברגליים ויעיל בהקלה על נפיחות וורידים ברגליים

מקורות מזון לכלורופיל : איך להשיג כלורופיל במזון?

דרך מצוינת נוספת להשיג כלורופיל, היא על ידי צריכת עלים ירוקים, ובמיוחד ידוע בהקשר הזה הוא מיץ עשב החיטה (שיטת אן ויגמור). מיץ עשב חיטה מורכב מ-70% כלורופיל והוא מכיל 92 מינרלים שונים כגון בטא קרוטן וויטמינים מקבוצתB, ויטמיני אי ו סי , חומצות אמינו ואנזימים טובים. כל התכונות הללו הופכים את מיץ עשב החיטה למשקה יוצא דופן באיכותו. ניתן לצרוך גם מיץ עשב שעורה, שמגיע באבקה, אשר יכול להיות תחליף למשקה מיץ עשב החיטה הטרי.

כלורופיל יעיל לעצירות אצל מבוגרים

מחקרים אחרונים הראו כי כלורופיל בצורתו הנוזלית לא רק מטהר את הדם אלא גם מנקה ומטהר את צינור המעי. מבוגרים שסובלים מעצירות למשל על רקע של פריסטלטיקה מופחתת או הצטברות רעלים בגוף יכולים להקל על המצב ולטהר את המעי ע"י נטילת כלורופיל בצורתו הנוזלית שאגב ניתן להכנה בבית ע"י יצירת שייקים מירקות עלים ירוקים. כתוסף תזונה כלורופיל מגיע גם בכמוסות גם באבקה וגם בצורה נוזלית כאשר היתרון של הכלורופיל הנוזלי הוא בספיגה מוגברת שלו בדם. יחד עם זאת לכלורופיל בצורתו הנוזלית עלולות להיות תופעות לוואי כמו שלשולים, פריחה בעור, כאבי בטן ולעיתים גם שינוי בצבע הלשון השתן והצואה.

האם יש התויות נגד לשימוש בכלורופיל ובשייקים ירוקים?

על פי שיטת האיור וודה שיקים ירוקים אינם מומלצים במיוחד למי שסובל מ"דושת ואטה" לא מאוזנת. כמות הסיבים המסיבית בשיק הירוק עלולה ליצר אצל אנשי הסובלים ממעי רגיז גזים נפיחות ואפילו עצירות. אמנם על פי שיטת ויקטוריה בוטנקו, השיקים הירוקים מייצרים פעולת מעיים טובה ומטהרים פסולת אבל בריאות אינה מדע מדויק אלא עניין ביו-אינדיבידואלי. כל אחד מגיב אחרת ולכן מומלץ לנסות בהתחלה במתינות ולהעלות מינונים בהדרגה
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • עליצות הא הרכיב המרכזי של כל בריאות טובה

    ארתור מרפי