תרופות סבתא

היביסקוס

היביסקוס סגולות בריאות: היתרונות הבריאותיים של תה היביסקוס כוללים בין השאר  הורדת רמות לחץ דם גבוה ורמות כולסטרול גבוה. בנוסף הוא ידוע כתה שמשפיע לטובה על  העיכול, על מערכת חיסון, על הפחתת חרדה, על חילוף החומרים, ועל בעיות דלקתיות לרבות מחלות כרוניות כמו סרטן ומחלת כבד דלקתית. מה אתם צריכים לדעת על פרחי ההיביסקוס, איך מכינים מהם תה אפקטיבי ואיך ממקסמים ממנו את כל סגולות הבריאות שלו. על כך במאמר הבא

צמח ההיבסקוס

תה היביסקוס עשיר בוויטמין C, מינרלים ונוגדי חמצון שונים ומכינים אותו על ידי חליטת מרבית חלקי הצמח ובמיוחד הפרחים. תה היביסקוס הוא משקה פופולרי מאוד ברחבי העולם והוא משמש לעתים קרובות כתה מרפא. תה היביסקוס מזוהה על ידי צבעו האדום והטעם החמוץ (טעם דומה לחמוציות). הוא נטול קפאין ודל קלוריות ועם זאת הוא עוזר בשמירה על גוף האדם בריא ובכושר.

סגולות מרפא של תה היביסקוס ללחץ דם גבוה

דו"ח של איגוד הלב האמריקני שפורסם בחודש נובמבר של שנת 2008 קבע כי צריכת תה היביסקוס מורידה את לחץ הדם במיוחד במצבים קלים של יתר לחץ דם. בשל תכונותיו נוגדות הדלקת, תה היביסקוס יכול להוריד את לחץ הדם בשיעור של 10 נקודות על מד לחץ הדם של הרופא וזה מאד משמעותי אבל יחד עם זאת כדי לחוות שיפור דרסטי בהורדת לח דם גבוה יש לצרוך שלוש כוסות של תה היביסקוס כל יום במשך כמה שבועות. כמו כן, לתה היביסקוס יש תכונות משתנות מה שתומך בנפרד בהורדת לחץ דם גבוה.

תה היביסקוס להורדת כולסטרול גבוה

לתה היביסקוס יש תכונות נוגדות חמצון מרשימות. הוא עוזר לטפח רמות נמוכות של הכולסטרול הרע מהגוף ובכך מסייע להגן מפני מחלות לב ונזקים בכלי הדם. היביסקוס מעולה גם למי שסובל מרמת טריגליצרידים גבוהה בדם

תה היביסקוס להגנה על הכבד

מחקרים הראו כי התכונות נוגדות החמצון של תה היביסקוס עשויות גם לסייע בטיפול במחלת כבד. נוגדי חימצון מסייעים להגן על הגוף מפני מחלות כיון שהם מנטרלים את הרדיקלים החופשיים ברקמות הגוף. ניתן לומר בביטחון כי שתיית תה היביסקוס יכולה להעלות את תוחלת החיים ואיכות החיים על ידי שמירה של בריאות כללית טובה במערכות הגוף ובאיברים רבים

תה היביסקוס נגד סרטן

תה היביסקוס מכיל חומצה מיוחדת עם תכונות נוגדות חמצון שמעכבות גידולים סרטניים. מחקר שנערך בטיוואן מראה כי היביסקוס מאט את הצמיחה של תאים סרטניים על ידי זירוז אפופטוזיס (התאבדות ספונטנית של תאי סרטן)

תה היביסקוס – מקור נפלא לויטמין סי- הויטמין החיוני למערככת חיסונית חזקה

בדומה לפקעות ורדים, תה היביסקוס עשיר חומצה אסקורבית, הידועה כויטמין C. זהו חומר מזין חיוני שנדרש לגוף כממריץ של המערכת החיסונית. תה היביסקוס הידוע גם ביכולתו לקטול חיידקים ונגיפים ולכן הוא יעיל מאד בטיפול ובמניעה של התקררות ושפעת. יותר מזה הוא מוריד חום במקרה של זיהום שכבר קיים בגוף

תה היביסקוס לכאבי מחזור

היתרונות הבריאותיים של תה היביסקוס כוללים גם הקלה על התכווצויות הרחם ועל סבל מכאבי מחזור. היביסקוס עוזר בהשבת האיזון ההורמונלי ומפחית סימפטומים אחרים של ווסת ברמת הנפש: שינויי מצב הרוח, דיכאון, ואכילת יתר.

תה היביסקוס : בחירה לסובלים מחרדה ודיכאון

לתה זה יש מאפיינים נוגדי דיכאון: תה היביסקוס מכיל ויטמינים ומינרלים כמו פלבנואידים אשר יכולים לנגוד בעיות נפשיות ומנטליות כמו דיכאון. צריכת תה היביסקוס יכולה לעזור להרגיע את מערכת העצבים, והוא עשוי להפחית חרדה ודיכאון ידי יצירת תחושה נינוחה של הגוף והנפש.

תה היביסקוס נגד עצירות והשמנת יתר

אנשים רבים שותים היביסקוס כחליטת תה כדי לשפר את העיכול. הוא מגדיל את תנועתיות המעי ועל כן הוא משמש גם לטיפול בעצירות ולהגברת קצב חילוף החומרים. זה כשלעצמו מסייע לרדת במשקל, לשפר את בריאות מערכת העיכול, למנוע צואה תקועה במעי ולהימנע מסרטן המעי הגס.

למי אסור לשתות תה היביסקוס?

לנשים בהריון ולנשים מניקות כיון שיש עדויות על כך שתה היביסקוס עלול לעורר זרימת דם מהרחם ולגרום להפלה ולדימומים. בנוסף אנשים שנוטלים תרופות נגד סוכרת או נגד לחץ דם חייבים לגלות משנה זהירות. אלו עלולים לגלות שתה היביסקוס מחריף את האפקט ויוצר ירידה חדה ברמת הסוכר בדם (היפוגליקמיה) או הורדת לחץ דם דרסטית. לכן כדאי להימנע מהתנגשות בין תרופות.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "עליך להוציא מכל פירור  מזון את טעמו עד תומו- אם אתה רוצה שהוא יגרום לגופך טובה אמיתית"

    אפיקורוס, פילוסוף יווני