תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

כיצד אנזימי עיכול מרפאים סרטן

אנזים הוא מולקולה גדולה שמאיצה תהליכים ביוכימיים בגוף. אנזימים  יכולים לפרק מזון, להשתתף בסילוק רעלים, לנקות את הדם, לחזק את מערכת החיסון, לבנות חלבונים בשריר, לכווץ שרירים, להאיץ סילוק CO2 מן הריאות ולצמצם את המתח על הלבלב או על  איברים חיוניים אחרים בגוף. כיצד אנזימים משמשים גורם מרפא לחולי סרטן?

תרפיית אנזימים לטיפול בסרטן

לא תאמינו אבל 60 עד 80 אחוז מן האנרגיה של הגוף מוקצית למערכת העיכול בהתאם לסוג האוכל שאנו צורכים. במילים אחרות מדובר בכמות אדירה של אנרגיה כאשר לפעילויות האחרות של הגוף כמו עבודת מערכת החיסון או התמודדות מול זיהומים - לא נותרת הרבה אנרגיה. שימוש באנזימים חיצוניים יכול מאוד להקל על העומס ולפנות יותר אנרגיה למערכת החיסון ומכאן גם למניעת סרטן או לטיפול בסרטן קיים. למעשה לתרפיית אנזימים יש מגוון רחב של שימושים רפואיים החל מטיפול בציסטיק פיברוזיס ועד אי ספיקת לבלב. האנזימים מוחדרים לגוף על ידי בליעת כדורים או דרך הזרקה תוך ורידית באינפוזיה וכיום השימוש הנפוץ שלהם הוא במחלת גושה (מחלה שבה הטחול מוגדל). מהם סוגי האנזימים הקיימים וכיצד הם פועלים ?

ברומלין

ברומלין הוא אחד האנזימים הפופולריים יותר. זהו אנזים עיכול שמגיע מן הפרי ומן הגזע של צמח האננס ויש לו תכונות אנטי דלקתיות מוכחות. כאשר הוא נלקח יחד עם הארוחות ברומלין יכול לסייע לעיכול חלבונים וכאשר הוא נלקח על קיבה ריקה הוא פועל כרכיב אנטי דלקתי.

פפסין

זהו אנזים מפרק חלבונים ואף הוא שימושי בתרפיית אנזימים לסרטן. הוא נלקח דרך הפה בדרך כלל כתוסף תזונה לרוב בקומבינציה עם עם ליפאז ועמילאז (מפרקי שומנים ופחמימות) והוא ניתן לעיתים גם לחולי אוסתיאוארתריטיס (דלקת מפרקים ניוונית). בפפסין אפשר גם להשתמש באופן מקומי כדי לסלק שאריות של רקמות פגומות שנותרו על העור ולמעשה הוא הוכח כיעיל בהסרת רקמות מתות אחרי טראומה או ניתוח כאשר הסרת השאריות האלו מסייעת לעור חדש לגדול.

האם תרפית אנזימים באמת מסייעת לחולי סרטן?

אנזימים אלו היו בשימוש לטיפול בסרטן כבר בתחילת המאה הקודמת על ידי מדען סקוטי ואולם מאוחר יותר מדענים גרמניים הראו כי תרפיית אנזימים עזרה לטפל באנשים עם טרשת נפוצה, סרטן וזיהומים ויראליים. תרפיה זו נמצאת שנויה במחלוקת בקהילה הרפואית: המתנגדים מעמידים בספק את השאלה האם האנזימים שנלקחים כתוספי תזונה באמת יכולים להגיע לגידולים הסרטניים דרך זרם הדם כיון שלרוב הם מפורקים לחומצות אמינות עוד לפני שהם נספגים במערכת העיכול.

אנזימים כתוסף חיצוני: אינטראקציה עם תרופות אחרות

לתרפיית האנזימים יכולות להיות אינטראקציות עם תרופות ותוספים אחרים. ברומלין למשל מתנגש עם אנטיביוטיקה, עם תרופות להורדת לחץ דם, עם תרופות אנטי סרטניות, עם מדללי דם כמו אספירין או וורפרין, עם תרופות נוגדות דכאון ועם קודאין. ישנם גם מחקרים שמראים כי ברומלין אפילו מגביר את הספיגה של אנטיביוטיקה ממשפחת הטטרצקלינים, מגביר את הכמות שלהם בגוף ומעצים את האפקט של טיפול כימותרפי.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • רוצה לראות? פתח את עיניך. רוצה לראות רחוק? כווץ אותן.  שואף לראות רחוק עוד יותר, מעבר לזמן ולאופק? - עצום אותן ודמיין.