תרופות סבתא

המזונות המרזים ביותר בדיאטת הרזיה בטוחה

החלום הרטוב של כל שמן הוא להוריד משקל  מבלי להפסיק לאכול. החדשות הטובות הן שיש מזונות טעימים שאין צורך להתנזר מהם. יותר מכך,  מומלץ לנשנש מהם כיון שאכילתם תסייע להשיל שומנים מיותרים ממסת הגוף.

מהם מזונות העל שיתרמו להורדת משקל?

אגסים והרזיה

צמצום מספר מנות הפרי ביום הוא הא' ב' של כל דיאטת הרזיה. יחד עם זאת כדאי לדעת שיוצא הדופן בסיפור הזה הם אגסים. מחקר שנערך באוני' ריו דה ז'נרו הראה כי אגס, פרי שעתיר בסיבים תזונתיים סייע לנשים לרדת במשקל כיון שהוא סותם, משביע, ומרסן את תחושת הרעב. ההמלצה היא לאכול אגס לפני כל ארוחה יחד עם הקליפה שלו כיון ששם נמצאים הרכיבים הטובים של הפרי.

אשכוליות, אינסולין והרזיה

כל דבר שמוריד את רמות האינסולין בדם מסייע להפחתת משקל. אינסולין מכניס את הגלוקוז לתאים וכך מתרחשת ההשמנה. כאן מגיעות האשכוליות ומסיעות לשומרי משקל לווסת את רמת האינסולין בדמם. הוכח כי אכילת חצי אשכולית לפני כל ארוחה מסייעת להפחתת חצי קילו בשבוע גם אם האדם השמן לא עשה כל שינוי אחר באורחות חייו.

שעועית לבנה כמזון לוחם בשומן עודף

מחקר מאוני' קולורדו מראה כי בשעועית לבנה יש חומר פעיל שורף שומנים ומעכב את קליטתם מן המעיים לדם. מנת שעועית ביום שורפת יותר שומן מאשר דיאטה נטולת שעועית. עוד ידוע כי שעועית מכילה אינוזיטול חומר המסייע בוויסות רמות הסוכר בדם ולבטח יודעים היום כי לשעועית יש תפקיד מרכזי קריטי במניעת סרטן המעי הגס- במיוחד אצל אנשים שכבר 'מגדלים' פוליפים במעיים.

שוקולד מריר : טעים , מסלק עייפות ומרזה

שוקולד מריר עשיר באנטיאוקסידנטים שמסיעים למניעת הצטברות תאי שומן בגוף (גורם מספר 1 למחלות לב ולהשמנת יתר). דווקא אותו מאכל ששמנים נוטים לערוג עליו ולהתנזר ממנו בעת דיאטת הרזיה – יכול לפעול לטובתם. בנוסף לכך אכילת קוביה של שוקולד מריר מעלה את מצב הרוח, מסלקת דיכאון ומפחיתה מצבים של אכילה רגשית (אכילת יתר שנובעת מתוך מתח נפשי)

שקדים הם מזון שורף קלוריות ומעודד הרזיה

מחקר שהתפרסם בכתב עת בינלאומי להשמנה הראה כי צריכה יומית של שקדים סייעה לנבדקים להשיל 18% משומן הגוף לעומת קבוצת ביקורת שצרכה את אותה כמות קלוריות ללא שקדים. שם המשחק הוא ליטול חופן שקדים (כמה שחופן היד מחזיקה ולא יותר מכך) ולאכול מהם בין הארוחות.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אנשים אוכלים בשר וחושבים שכתוצאה מכך יהיו "בריאים כמו שור".

    בדרך הם שוכחים שהשור אוכל... עשב! 

    פינו קרוזו שחקן איטלקי צמחוני