תרופות סבתא

שגיאות בביצוע תרגילי קגל

כולנו שמענו על תרגילי קגל ועל יכולתם המופלאה לשפר את חיי המין, למנוע מכם "להשתין במכנסיים" באופן לא רצוני,  ולמנוע צניחה של איברים פנימיים כמו החלחולת, הרחם או שלפוחית השתן. עם זאת הרבה נשים מתחילות לבצע אותם ומתייאשות:  הן אומרות ש"זה לא עובד". בפועל מדובר בתרגילים מאד אפקטיביים למניעת בריחת שתן אבל הן ברוב המקרים  לא מבצעות אותם נכון.

מהן הטעויות הנפוצות בביצוע תרגילי קגל?

יש הרבה דיסאינפורמציה בכל הנוגע לביצוע הנכון של תרגילי קגל וחבל כי תרגילים אלו יכולים לשנות לכם את איכות החיים. למרות חשיבותם כמעט אף פעם נשים לא מקבלות הדרכה נכונה איך לבצע את התרגיל הללו. גם רופאים ואורולוגים לנשים ממליצים בחום על תרגילי קגל אבל הם בעצמם לא מבינים כיצד צריך לבצע אותם נכון. מהן הטעויות הנפוצות בביצוע תרגילי קגל?

תרגילי קגל: האם אתן מזיזות את השרירים הנכונים?

הרבה נשים מכווצות בטעות שרירים אחרים כמו שרירי הבטן, שרירי הירכיים הפנימיים, שרירי הישבנים במקום לכווץ באופן מדויק ונקודתי את השרירים של רצפת האגן בלבד.

תרגילי קגל: האם אתן מבצעות תנועה לא נכונה בשרירים הנכונים?

לחילופין הן מבצעות תנועה לא נכונה בשרירים הנכונים. חלק מן הנשים דוחפות את רצפת האגן כלפי מטה במקום למשוך אותה כלפי מעלה וקדימה. שגיאה זו חמורה ומסוכנת כיוון שהיא מזיקה לשרירי רצפת האגן ויכולה לגרום להחריף את בעיות שכבר קיימות כמו בריחת השתן, צניחת רחם וצניחת שלפוחית השתן.

תרגילי קגל: האם אתן מבצעות אותם בהגזמה פראית?

יהיו רופאים או מומחים שימליצו לבצע חמישים עד מאתים תרגילי קגל מדי יום בבחינת כל המרבה הרי זה משובח. זוהי טעות שמעייפת את השרירים ולא משיגה את התוצאה. בקגל חשובה יותר האיכות מאשר הכמות:: וודאו שאתן מכוונות אל השרירים הנכונים שאתן מחזיקות את ההתנגדות מספיק זמן עד שאתם מרגישים צריבה בשרירים רק אז שחררו אז סיבי השריר מתחזקים.

תרגילי קגל: האם אתן מחזיקות את הכיווץ למשך 10 שניות?

הרבה נשים מבצעות תרגילי קגל על ידי כיווץ והרפיה באופן קצוב, ולא מחזיקות את השריר המכווץ למשך 8 עד 10 שניות. יש לציין שאין שום ערך לתרגילי קגל בתרחיש כזה. הביצוע הנכון של תרגילי קגל הוא כיווץ והחזקת הכיווץ: רק כך נבנה כוח ורק כך שרירי רצפת האגן מתחזקים.

תרגילי קגל: האם אתן קובעות 'ימים לתורה'?

שינויים יכולים להתקבע דרך ריטואלים קבועים שאתה מקנה לעצמך והתובנה הזו לא פוסחת על תרגילי קגל. אתם חייבות להקצות זמן ייעודי במהלך היום לביצועם כדי להצליח לעמוד במשימה הזו ולא רק לעשות אותם על בסיס מזדמן. אי אפשר לסמוך על כך שתרגילי קגל יחוללו שינוי אם תבצעו אותם רק בפקקי התנועה או בהמתנה לתור בקופת חולים.

תרגילי קגל: האם אתן מתמידות לאורך 6 שבועות לפחות?

כדי לראות תוצאות והשפעה מיטיבה של תרגילי קגל נדרשים שלושה עד שישה שבועות של תרגול קבוע יומיומי. רק אחרי תקופה זו תראו שיפור משמעותי בחוזקה של רצפת האגן, ירידה משמעותית בבריחת השתן ושיפור בחיי המין. אם אתן כבר סובלות מבריחת שתן ידרשו אפילו שמונה עד עשרה שבועות לפני שתראו שיפור משמעותי. המסר הוא להיות סבלניים עם התוצאות: תרגילי קגל חייבים להיות חלק משגרת היום ומאורח החיים הסדיר למשך מספר שבועות לפחות

האם אתן מבצעות תרגילי קגל יחד עם תרגילי התעמלות מזיקים או אורח חיים מזיק?

תרגיל מזיק יכול להיות הרמת משקולות כבדה, ריצה או קפיצות מוגזמות לפני שהשרירים ברצפת האגן מתחזקים. גם התאמצות בשירותים, שיעול כרוני, או משקל יתר מחלישים את שרירי רצפת האגן.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • שמחה, מתינות ומנוחה טורקים את הדלת בפרצופו של הרופא

    הנרי וורדסוורת'