תרופות סבתא

טיפול בוטוקס לשלפוחית רגיזה

 

טיפולי בוטוקס ידועים בהקשר הקוסמטי שלהם, כאשר מזריקים אותם כדי להחליק קמטים או חריצים אחרים בעור. לא הרבה יודעים שלאותו חומר ממש –בוטוקס- יש גם שימוש רפואי אפקטיבי מאוד עבור בעיה של שלפוחית רגיזה, ובשמה הלטיני OVER ACTIVE BLADDER.

מהי שלפוחית רגיזה?

אנשים שסובלים משלפוחית רגיזה מתקשים להתאפק כאשר הם חשים דחף להטיל שתן במקרה כזה הם רצים חיש מהר לשירותים הקרובים אבל הרבה פעמים מגלים שזה היה כבר מאוחר מדי: התחתונים שלהם כבר טבולים בשתן.

התרופות לשלפוחית רגיזה לא תמיד עובדות: מה עושים?

בד"כ הטיפול בשלפוחית רגיזה נעשה על ידי תרופות אבל הבעיה המרכזית היא שהתרופות הללו לא תמיד עובדות או שהן עובדות אבל מייצרות תופעות לוואי קשות. בארה"ב מצאו כי הזרקה של חומר בוטוקס אל אזורים שונים בשלפוחית השתן מהווה פתרון מושלם לבעיה. נדגיש ונאמר הזרקת הבוטוקס לא תעבוד על דליפת שתן שנובעת מלחץ תוך בטני כמו למשל של קפיצות, התעטשות, שיעול, מה שמאובחן כstress urinary incontinence, לעומת זאת עבור שלפוחית רגיזה טיפול בבוטקס עובד באופן מושלם.

איך מתבצעת הזרקת בוטוקס לשלפוחית השתן?

בד"כ זה נעשה בהרדמה כללית או מקומית: מחדירים קטטר לתוך השלפוחית ומזריקים לתוכה כ20-30 זריקות בוטוקס באזורים שונים ובכמות מינורית, זעירה ממש.

האם הטיפול יכול לשתק את השלפוחית לחלוטין?

תאורטית זה אפשרי, אומר ד"ר צרלס פיינשטיין המתמחה בטיפול בוטוקס לשלפוחית שתן רגיזה אבל בפועל זה עוד אף פעם לא קרה והתועלת עולה על הסיכון, כיוון שאחרי הזרקת הבוטוקס כל ההתכווצויות הלא רצוניות של השלפוחית מפסיקות ואנשים שמצאו את עצמם מבקרים הרבה במחלקת החיתולים ברשתות-הפארם חוזרים לחיי שגרה נורמליים.

לכמה זמן משפיע הטיפול?

הזרקת הבוטוקס במקרה של שלפוחית רגיזה אפקטיבית למשך 6-9 חודשים. אחר כך יש לחזור על הטיפול אבל יש מי שסבור כי פרוצדורה בתדירות כזו עדיפה על נטילת תרופות יומיומיות.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • השקעה בידע- תמיד נותנת את הריבית הטובה ביותר שניתן להשיג , בנג'מין פרנקלין