תרופות סבתא

הומיאופתיה לטיפול בדליפת שתן

הומיאופתיה היא דרך לא יקרה ובטוחה לטפל בבריאות הגוף הכוללת. בהומאופתיה הקלאסית מתאימים את התרופה לאדם ולא למחלה ספיציפית שבה הוא לוקה, אבל יש גם הומאופתים שמשתמשים שמעניקים למטופלים שלהם תרופות הומאופתיות לטיפול  בבעיות מזדמנות נקודתיות.במקרה של דליפת שתן שנובעו מלחץ תוך בטני כמו שיעול, עיטוש, מאמץ גופני, התרגשות יתר, הריון או הזדקנות מתאימים את  התרופות ההומיאופתיות על  פי  הסימפטומים המדויקים.

מהן התרופות ההומיאופתיות המתאימות ביותר לטיפול בדליפת שתן?

קאוסטיקום ובריחת שתן

Causticum כתרופה הומאופתית מסייע לחזק את השרירים הנחלשים עם הגיל ועם הגרביטציה. לחילופין הוא ניתן למקרים שבהם שרירי רצפת האגן התדלדלו עקב פגיעה בעצבים המעצבבים את איזור הפרינאום. לקאוסטיקום יש נטייה להקל על במיוחד כל בעיה של בריחת שתן בזמן השינה. מאד מקובל לתת תרופה הומאופטית זו לילדים.

נטרום מוריאטיקום

Natrum muriaticum בדילול הומאופתי מסייע לדליפת שתן הקשורה עם הפסקת הווסת. ההתוויה של תרופה הומאותית זו תהיה בסימפטומים נוספים כמו יובש בנרתיק או משגל כואב.

ספיה (דיו הדיונון)

Sepia כתכשיר הומאופטי (מופק מדיו הדיונון) מסייעת לדליפת שתן על רקע של לחץ תוך-בטני אשר מעמיס על שרירי רצפת האגן ומחליש אותם. ניתן בעיקר במקרים בהם יש נטייה לצניחת רחם. ספיה ניתנת גם במצבים של השתנה איטית, או השתנה לא רצונית בזמן השינה .

בלה-דונה (BellaDonna )

צמח הבלדונה בצורתו ההומאופטית מתאים במיוחד לדליפת שתן שמאופיינת בטפטוף מתמשך.

Rhus Aromatica

מבוסס על צמח הסומק. כתרופה הומיאופתית הוא יעיל לבעיות בכליות ובדרכי השתן. התרופה מקלה על כאבים חזקים בתחילת ההשתנה, משפרת דליפת שתן לא רצונית בלילה וכן דליפת שתן לא רצונית אצל קשישים.בזקנה

Equisetum Hyemale

צמח השבטבט כתרופה הומאופתית ניתן להשתנה כואבת, לתחושה של מלאות בשלפוחית שלא מקבלת הקלה גם לאחר ההשתנה, כאשר השתן נוטף בזרימה לא חזקה מספיק או במקרים של תחושות צריבה באזור השופכה. התרופה ניתן גם להקלה על דליפת שתן לא רצונית.

Plantago Major

על פי כתביו של סמואל הנמן אבי תורת ההומאופתיה צמח זה (וינקה גדולה) כתכשיר הומאופטי מיועד לזרימת שתן שופעת, ולדליפת שתן לא רצונית בעיקר בלילה






















כל המאמרים על:



אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אני מאמין גדול בכך שעלינו להשליך את כל תרופות המרשם- לים. זה יהיה מהלך שייטיב משמעותית עם האנושות אם כי הוא ירע את מצבם של הדגים.

    אוליבר וונדל הולמס, רופא