תרופות סבתא

בריחת שתן: צמחי מרפא לטיפול בבריחת שתן

בריחת שתן אינה אופיינית רק לנשים בגיל המעבר או אחרי גיל המנופאוזה, אלא גם לנשים צעירות בנות 30+ ולעיתים גם לנשים צעירות יותרבעלי רצפת אגן מדולדלת. די בשיעול, התעטשות, או ספורט אירובי עם קפיצות כדי להזכיר להן את הבעיה.

בכל פעם שאני מתעטשת אני פוחדת שהתחתונים יתרטבו: מה עושים?

הבעיה של בריחת שתן מתחילה ב"ראש". ליתר דיוק, בהנחת עבודה שגויה ש"ככה זה עם הגיל" ושאת דליפת השתן צריך לקבל כפי שמקבלים את התקמטות העור או הופעת שיערות השיבה. כך קורה ששבעים אחוז מהנשים סובלות בשקט, במבוכה ובחרדה של "איזה תאונה עלולה לקרות לי כל רגע?". החדשות הטובות הן ש 80 אחוז מן המקרים של בריחת שתן לא רצונית ניתנים לריפוי ללא ניתוח או טיפול פולשני אחר.

צמחי מרפא לטיפול בבריחת שתן

שן הארי (שינן או דנדליון)

חליטה משורש שן הארי לא רק מנקה את הכבד ואת כיס המרה אלא גם את הכליות ואת דרכי השתן חליטת שן הארי גם מטהרת את הדם ומחזקת את כל מערכות ההפרשה של הגוף. שתו תה משורשי שן הארי פעמיים ביום.

בוכו (בשמו הלטיני בטולינה)

חליטת בוכו מסוגלת להמס אבנים בכיס המרה ובכליות, לחטא, להרוג חיידקים, ולהוות טיפול מעולה לדלקות בשלפוחית השתן או בפרוסטטה. בוכו נחשב לצמח המרפא האולטימטיבי בכל בעיה שנוגעת לדרכי השתן לרבות דליפת שתן.

זנב תירס

אותן שערות משי שאנו משילים מקליפת התירס ומשליכים לפח הן תרופת מרפא ידועה ושימושית אצל הסינים. במקור חליטת תה ממשי התירס או מזקן התירס שימשה ברפואה העממית כנגד הרטבת לילה של ילדים במיטה אבל זהו גם חומר טבעי שמרגיע מאוד את דרכי השתן גםאצל מבוגרים ומסייע כנגד דליפת שתן.

פטרוזיליה

לפטרוזיליה יצא שם של מפרקת אבנים בדרכי השתן ובכליות אבל לא הרבה יודעים שצמח התבלין הנפלא הזה גם מרפה מתח עצבי. דליפת שתן נגרמת גם על ידי מה שמכונה בשפה העממית "עצבים" (דאגות , חרדות, כעס, פחדים) המובילים לגירוי יתר עצבי של השלפוחית, מה שגורם לה להתכווץ ולטפטף באופן לא רצוני. פטרוזיליה כאמור מרגיעה את העצבים ועל כן מפחיתה את התופעות של דליפת שתן.

סובלת מבריחת שתן? – לפנייך המלצה לחליטה תה "נוגדת עצבים"

קחו קערורית, קמומיל, לימונית ומליסה חלטו את הצמחים במים רותחים למשך 15 דקות כדי שהחומרים הפעילים יספגו. שתו חליטה כזו שלוש פעמים ביום ותחושו לא רק רגיעה נפשית גבוהה יותר אלא גם שליטה טובה יותר בסוגרים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אנשים אוכלים בשר וחושבים שכתוצאה מכך יהיו "בריאים כמו שור".

    בדרך הם שוכחים שהשור אוכל... עשב! 

    פינו קרוזו שחקן איטלקי צמחוני