תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

בריחת שתן לא רצונית: מהם הגורמים

כמו כל שריר אחר בגוף גם שרירי רצפת האגן נוטים להיחלש ולהידלדל אלא אם כן מפעילים אותם באופן שיטתי מסודר וקבוע. בהקשר של שרירי רצפת אגן  ישנם שני כוחות פיזיקליים שעובדים עליהם לרעה: הגרביטציה והזמן

בריחת שתן לא רצונית: ממה זה נובע?

שרירי רצפת האגן הינם שרירים פנימיים עדינים מאד ובלתי נראים שתלויים כערסל בין עצם הפוביס מקדימה ובין חוליית עצם הזנב בעמוד השדרה מאחור. מטרת שרירי רצפת האגן היא להחזיק את כל האיברים הפנימיים של הבטן: גם את שלפוחית השתן על כל תכולתה, גם את הרחם וגם את החלחולת (הרקטום). כאשר שרירי רצפת האגן נחלשים ומתרופפים הרי שבמקרה הקיצוני תחול צניחה של איברי הבטן דרך הנקבים שנמצאים בהם (למשל פתח הנרתיק או פי הטבעת) ובמקרה הפחות קיצוני תחול דליפת שתן לא רצונית.

דע את האויב: מהן הסיבות לדליפת שתן?

 • כאמור הסיבה המרכזית מונחת בשרירי רצפת אגן חלשים שעם הזמן נחלשים עוד יותר מעצם הכבדת איברי הבטן עליהם.
 • עצירות: הצטברות של צואה במעיים מייצרת נטל מיותר בחלחולת ומעמיסה על שרירי רצפת האגן.
 • השמנה והשמנת-יתר: הוכח שאצל אנשים שמנים רמות דליפת השתן ותדירותן גבוהים בכ 30 אחוז יחסית לאנשים רזים או אנשים במשקל סביר.
 • בעיות פרוסטטה: דליפת שתן חלה אצל גברים לאחר ניתוחי ערמונית או אצל גברים הסובלים מבלוטת ערמונית מוגדלת.
 • מחלות כרוניות: סכרת, פרקינסון, אלצהיימר, דיכאון, טרשת נפוצה.
 • זיהום חיידקי בדרכי השתן והשופכה. למשל על רקע חדירת החיידק E coli מאיזור פי הטבעת אל איזור השופכה של שלפוחית השתן. זיהום כזה מגרה ביתר את השלפוחית וגורם לה להתכווץ.
 • מנופאוזה הפסקת הווסת: בגיל הבלות עור הנרתיק והשופכה הופכים דקים יותר ומגיבים פחות לפעולת הסוגרים. במילים אחרות שרירי הסוגרים (הספינקטרים) פחות אפקטיביים על השלפוחית והשופכה, ופחות מתואמים איתן.
 • סיבות נוספות: קפאין, אלכוהול,אלרגיה למזון, תרופות, רמות גבוהות של סידן בדם.

בריחת שתן לא רצונית: אפשר לפתור את הבעיה באופן מושלם- גם בלי ניתוח ותרופות

לא משנה מה הסיבה שגורמת לשתן שלך לברוח לעיתים ללא שליטה החדשות הטובות הן שבכ80 אחוז מן המקרים – הבעיה הפיכה. ישנם מקרים של נשים שגילו את חומרת הבעיה שלהן בתרגילי התעמלות המשלבים קפיצות כמו קיקבוקסינג או ריקוד אירובי אינטנסיבי והתחילו בסדרה של פעולות טבעיות כמו תרגילי התעמלות מיוחדים לשרירים או שינוי באורח החיים ופתרו את הבעיה באופן מושלם כאילו לא היתה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • בריאות טובה היא אותו דבר שגורם לך להרגיש שהרגע הזה הוא הזמן הכי טוב בשנה

  אדמס פרנקלין