תרופות סבתא

תוספי תזונה לכאבי ברכיים

דקה לפני שאתם רצים לאספירין, למשככי כאבים או לתרופת אחרות נוגדות דלקת בואו לבדוק מה יש לעולם תוספי התזונה להציע לכם. ישנם כמה תוספי תזונה טבעיים שמקלים על כאבי הברכיים באופן אפקטיבי לא פחות מתרופות מרשם. כדאי להכירם וכיצד הם עובדים

כאבי ברכיים- אלו תוספי תזונה יהיו אפקטיביים?

גלוקוזמין

זהו תכשיר אפקטיבי ביותר לטיפול בכאבי ברכיים על רקע של שחיקת סחוס. גוף האדם מייצר גלוקוזמין באופן טבעי והוא נחשב לאחד מאבני הבניין של הסחוס. הוא מופק מרכיכות והוא יודע גם לתחזק את הסחוס וגם לתקן אותו כאשר חלים בו בלאי ונזק. יש לצרוך גלוקוזאמין לפחות במשך שמונה שבועות כדי להבחין בשינוי בכל הנוגע לברכיים. עם זאת תוסף תזונה זה לא פטור מתופעות לוואי והוא עלול להקשות על מערכת העיכול ולגרום לנפיחות, צרבות, בחילות, שלשולים, עצירות וכיוצא באלו. בנוסף לכך אם אתם אלרגיים לרכיכות או חולים בסכרת אל תיטלו אותו.(גלוקוזאמין משנה את סבילות הגוף לגלוקוז).

כונדרואיטין

בכוחו של כונדרואיטין לשמור על גמישות הסחוס ולעכב את שחיקתו. לרוב הוא נלקח יחד עם גלוקוזאמין והוא ידוע בכוחו לקדם את הריפוי של סחוס קרוע ן ולהקל על כאבים במפרקים, במרבית המקרים הוא מופק מסחוס כרישים ועל כן הוא עשוי להיות חלופה מצוינת למי שרגיש לגלוקוזאמין. התוית נגד: לאנשים שלוקחים מדללי דם אסור ליטול כונדרואיטין.

אדנוזיל מתיונין (SAMe)

חומר זה פועל כחומר אנטי דלקתי, ומיטיב עם כאבי ברכיים אם כי לוקח לו הרבה יותר זמן לפעול על הסחוס הפגום בברכיים יחסית לגלוקוזמין וכונדרואיטין.

חומצות שומן אומגה 3

נמצאות באופן טבעי בשמן דגים, אגוזי מלך, זרעי צ'ייה, או שמן פשתן והן בעלות תכונות אנטי דלקתיות מובהקות. מחקרים הראו כי הם לא רק מיטיבים עם פעילות מוחית קוגניטיבית אלא גם מטיבים מאוד עם המפרקים כיוון שהן מעכבות אנזימים אשר מפרקים את הסחוס.

MSM (מתיל סולפוניל מתאן)

חומר זה ידוע ביכולתו לבנות סחוס ולחזק רקמות חיבור ולכן ניתן לדלקות מפרקים או במקרים של אוסטיאוארתיטיס.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם