תרופות סבתא

כיצד שיטת הרולפינג מטפלת בכאבי גב ובעיות שלד-שרירים אחרות?

גוזף מרפי מחבר הספר כוחו של התת מודע נשאל פעם מהו הדבר המרכזי שאנשים מחפשים בחייהם ועל כך השיב: תחושה של חיות, כלומר תחושה שהם באמת חיים. שיטת הרולפינג עשויה לתת לכם את ההרגשה הזו שלך liveliness כמו גם לרפא כאבים כרוניים שנמשכו שנים כמו כאבי גב, כאבי ברכיים, כאבי צוואר כתף ועוד

מה זה רולפינג?

השיטה הומצאה ופותח על ידי ד"ר אידה וולף, ביוכימאית שחיה בשנים המוקדמות של המאה הקודמת שתרגלה יוגה במשך כעשור והיתה לה ראייה מעמיקה על סודות הגוף והבריאות הטובה. הכל התחיל כאשר ילדיה של רולף למדו לנגן בפסנתר אצל מורה שסבלה מכאבים בידיים על רקע של תרגול חוזר ונשנה. רולף הציעה לה עסקת חבילה: למדי את ילדיי חינם ובתמורה אתקן לך את הידיים"

עקרונות הריפוי של שיטת הרולפינג

באינטגרציה מבנית / שיטת רולפינג המטפל חותר להביא את המטופל למצב של חופש אורך ואיזון. רולף האמינה כי הגוף נולד עם קו ציר מרכזי (קו הליבה) שנמצא בתיאום מושלם עם כח הגרביטציה וכך למעשה מושגת בריאות אופטימלית, חופש תנועה ואיזון של מערכות הגוף. הגוף ישאף כל הזמן להגיע אל הקו המרכזי הזה – ממש כפי שתהליכים ברמה התאית או תהליכים פיזיולוגיים וביוכימיים בגוף מנסים כל הזמן לשמר על איזון ושווי משקל. הבעיה מתחילה כאשר מופעלים כוחות שמסיטים אותנו מן הקו המרכזי הטבעי הזה כמו למשל ישיבה ממושכת מול מחשב, נשיאת תיק צד בצד אחד בלבד של הגוף או הרגלים רעים אחרים שנוגעים ליציבה. אז מתחילות הצרות שמקבעות מחלות ומתחים בגוף. באופן טבעי השרירים ינסו להחזיר את הגוף לקו הציר המרכזי וייצרו מתח פיזי ונפשי מיותר.

Facia: איבר ה"צורה" של הגוף: רקמת החיבור שעוטפת את האיברים השרירים והעצמות

רולף דימתה את הfacia אותה רקמת חיבור שעוטפת את כלל אברי הגוף כשק פלסטי לא גמיש. השק הזה מקבל מהרגלים שגויים שלנו צורה מסוימת ונתקע איתה. השרירים שבתוכו ישאפו להגיע כאמור לקו האיזון המרכזי וייצרו מתח וכאב. הטיפול ברולפינג נראה במובן מסוים כמו עיסוי ומניפולציות מגע על איזורים מסוימים בגוף אבל הוא שונה לחלוטין.

הגוף כמכלול שלם בשיטת רולפינג

רולף היתה חריפת שכל והחזיקה בדעה רדיקלית יחסית לתקופתה. בקום להתייחס לכל איבר ואיבר בנפרד – היא ראתה את הגוף כמכלול שלם כיון שהוא עטוף ע"י שק אחד של רקמת חיבור. כך למשל אם מטופל סובל מכאבי כתף וצוואר בצד ימין- בשיטת רולפינג יחפשו את שורש בעיה ברקמת החיבור והעבודה על הגוף תיעשה בכלל במקום אחר, למשל באיזור ירך שמאל. כל מטרת הטיפול היא לגעת ברקמת החיבור המקומות הנכונים כדי להחזיר את הגוף לקו המרכזי שלו – שמתואם עם כח הכבידה ואז ממילא כל השרירים הפנימיים יפסיקו להזיע שלא לצורך. ולמנוע כאבים. הרעיון הבסיסי של שיטת רולפינג הוא שכדי להגיע לבריאות טובה – אתה צריך לסלק את מה שמפריע לאיזון.

לאיזה סוג של כאבים בגוף השיטה מתאימה?

טיפול בשיטת רולפינג מתאים לאנשים שסובלים מכאבים כרוניים בגב תחתון, כתפיים, צוואר, ברכיים, והוא עובד כשיטה משלימה ליוגה או לשיטת אלכסנדר. אנשים שחווים את הטיפול מדווחים לפני הכל על נשימה פתוחה וזורמת יותר, תחושת רווחה, אורך, והיעלמות של הכאבים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • המוות תופס באוזני ולוחש בה. "חיה" - הוא אומר, "אני מגיע..."

    וירגיליוס