תרופות סבתא

פיזיותרפיה לכאבי ברכיים

כאבי ברכיים כרוניות יכולות לנבוע ממספר מגוון של סיבות: סחוס מדולדל, דלקת בגידים, רצועות קרועות, מאמץ יתר או רצועה מתוחה מדי בירך החיצונית (ה IT band syndrome). החדשות הטובות הן שמרבית בעיות הברכיים מגיבות נפלא לתרגול נכון.

התרגיל שעזר לי להיפטר מכאבי ברכיים

אם אתה סובל מכאבי ברכיים, המטרה שצריכה להיות בראש מעייניך היא לחזק את שרירי הירך הפנימיים, (את הארבע-ראשי בחלקו הפנימי) ובעיקר את סיבי השריר שנמצאים באזור הברך.

ברכיים כואבות? תרגלו "כאילו" אתם קמים מישיבה לעמידה

לפניכם תרגיל מעניין לחיזוק ירכיים פנימיות ומניעת כאבי ברכיים:

· שבו זקוף כשהסוליות של כף הרגל נוגעות ברצפה

· נסו ללחוץ את שתי כפות הרגליים אל הרצפה כאילו אתם עומדים להתרומם

· אל תקומו. הישארו ישובים והמשיכו ללחוץ את הרגליים לאדמה

· החזיקו את הכיווץ במשך נשימה או שתים ואז שחררו

באיזה מינון לבצע את התרגיל?

יש לבצע את התרגול הזה שלושים פעם, במינון של אחת לשעה ובמשל 21 יום. את התרגיל הזה ניתן לבצע בכל מקום: בין אם אתם יושבים במשרד או בין אם אתם יושבים ומחכים בתור כלשהו.

ברכיים כואבות: למה התרגיל עובד?

למרות שמדובר בתרגיל עם תנועה מינורית כמעט בלתי מובחנת, תוכלו להרגיש כיצד השרירים בחלק הפנימי של הירכיים מתהדקות עד לאזור הפנימי של הברך. זהו תרגיל פחות מוכר אבל גדולתו מונחת בכך שבנוסף לחיזוק החלקים הפנימיים של הארבע ראשי (השריר הקדמי של הירך) הוא גם מיישר את הברכיים, ומסדר מחדש את המיקום שלהם כך שהן תהיינה ישרות בקו ישר וניצבות ב90 מעלות לאדמה. לתוצאה הזו של ברכיים המונחות במקומן המקורי והמדויק יש השלכה גדולה על מניעת כאבי ברכיים וכן על טיפול בבעיה.

למה הירכיים הפנימיות שלכם מדולדלות ואיך זה הורס לכם את הברכיים?

שרירים חלשים בחלק הפנימי של הירך נוצרים ממספר סיבות: עמידה, ישיבה או יציבה לא נכונים. בנוסף לכך פעילות היומיום שלנון כרוכה בהליכה מותחת ומכווצת את החלק החיצוני של הירך וזה כשלעצמו מייצר חוסר איזון בשריר האגוניסטי קרי, בחלקים הפנימיים של הירך. כאשר השריר הפנימי חלש, בעיקר השרירים הפנימיים ליד הברך - נוצרת ניידות יתר של המפרק – הגוף מנסה להתגונן מפניה ולכן הצד החיצוני בירך בא לפצות על הניידות הזו , ומתהדק יתר על המידה במטרה לייצב את הברך. עם הזמן חוסר האיזון הזה בין הצד הפנימי והחיצוני בשרירי הירך מייצר פציעות בברכיים כמו דלקת בגידים או שחיקת סחוס שגורמים לתופעה השכיחה הזו של כאב ברכיים כרוני.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • היכולת לדמיין היא הדבר שמבדיל בין בני האדם ובין בעלי החיים - גם ביצירת מחלות וגם בתהליך ההחלמה ממחלות. ב90 אחוז מן המקים, מחצית מן ההחלמה היא ברובד המנטלי !

    ד"ר מרטין רוסמן, רופא מומחה לחרדות, דאגון ודמיון מודרך