תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

איך לבחור תחבושת לברך כואבת?

אנשים שסובלים מברכיים כואבות ורוצים לקבע אותן כדי להקל על הכאב  מגיעים אל בית המרקחת או אל רשת הפארם ומוצאים את עצמם מול שפע דגמים של חבישות לטיפול בברך כואבת.  לנוכח ההיצע הגדול של הדגמים  לא תמיד אתם יודעים במה לבחור. אלו קריטריונים צריכים להנחות אתכם בבחירת חבישה לברכיים כואבות?

מספר קטגוריות של חבישות ברך:

תחבושת ברך למניעה-

זוהי חבישה שמגנה על הברכיים מפני פציעות עתידיות בזמן ספורט, ריצה, משחק כדורגל/ כדורסל ופעילות נמרצת אחרת. התחבושת מגנה מפני התניידות יתר של המפרק וכך מונעת פציעות

תחבושות פונקציונאליות-

תחבושות אלו מסייעות להגן על ברך שכבר נפגעה ותפקידה למנוע נזקים נוספים.

תחבושות שיקומיות לברך-

אלו מסייעות לייצב את המפרק ולהגן על הברך המחלימה מניתוח או מפציעה אקוטית.

כאבי ברכיים: איך לבחור את התחבושת לברך ועל מה לשים דגשים?

סמנו לעצמכם את מטרת הפעולה של התחבושת לברך- באופן מדויק

לפני שאתם בכלל ניגשים לחנות עליכם להיות מודעים לסוג הפגיעה שלכם. ככל שתהיו ספציפיים יותר, כך יוקל עליכם לקנות את התחבושות המתאימה. למשל חבישה שמיועדת לתמיכה בעת ריצה צריכה להיות גמישה מספיק אבל גם תומכת ולהיות עשויה מחומר שניתן לרחיצה בשעה שתחבושת לפציעה ברצועות צריכה להיות נוקשה יותר לייצב את האזור לחלוטין ולאפשר מעט תנועה.

בדקו איזה איזור מדויק בברך הכואבת דורש קיבוע

התייעצו עם פיזיותרפיסט או אורתופד מומחה לברכיים איזה איזור ספציפי בברך עליכם לקבע. אינפורמציה זו תעזור לכם לבחור תחבושת ברך מתאימה.

בחירת תחבושת לברכיים כואבות? לכו על דיוק ולא על מוצר סטנדרטי

הקפידו על המידות של התחבושת כך שיתאימו למימדי גופכם. השתמשו בסרט מידה למדוד את היקף הברך שלכם והתאימו אותה לגודל התחבושת בחנות. מוטב למדוד את היקף הברך בבוקר לפני שהברך מתנפחת מדלקת במהלך היום. אל תקנו תחבושת סטנדרטית אלא נסו להיות מדויקים ולהתאים את התחבושת גם בהתאם למידות וגם בהתאם לאופי הפגיעה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם