תרופות סבתא

חומצה היאלורונית

במצבים של שחיקת סחוס, כאבי ברכיים ודלקת, יש רופאים שממהרים להזריק למטופליהם סטרואידים באיזור. בהקשר זה כדאי לדעת שיש חלופה הרבה יותר טובה: זריקת חומצה היאלורונית לטיפול בשחיקת סחוס בברך

חומצה היאלורונית לטיפול בשחיקת סחוס בברך

הנוזל הסינוביאלי הזורם במפרקים, לרבות במפרק הברך, הוא נוזל סיכה שמשמן את האיזור ומאפשר למפרקים לנוע באופן חלק וללא חיכוך. זהו גם הנוזל שיאפשר לברך לנוע בצורה חלקה לספוג זעזועים ולתפקד באופן מלא. אחד הרכיבים המרכזיים של הנוזל הסינוביאלי נקרא חומצה היאלורונית – hyaluronic acid והיא זו שנותנת לו מרקם ג'לטיני וגמישות המאפשרת למפרקים לתפקד.

זריקות HYALURONAN : מעבה את נוזל המפרקים ומיטיבה עם כאבי ברכיים

באופן הזה החומצה היאלורונית פועלת כחומר סיכה: היא מרסנת את הדלקת ומעבה את איזור הסחוס. לעולם עדיף לקחת את הזריקות הללו מאשר סטרואידים. עם זאת, מדובר בזריקות יקרות ועד שרואים תוצאות בהפחתת הכאבים עוברת כחצי שנה.

חומצה היאלורונית - יעילה במיוחד לברכיים כואבות

הזרקה של החומר HYALURONAN מחליף את החומר הטבעי שחסר במפרק וגם מעודד את הגוף לייצר מן החומר הזה באופן עצמאי. בדרך כלל נוטלים 3 עד 5 זריקות HYALURONAN כדי לראות ירידה בדלקת.

מחקר שנעשה באונ' קווינזלנד בבריטניה הראה כי מדובר בטיפול אפקטיבי לשחיקת סחוס של הברך, טיפול שגם מיטיב עם התנועה של המפרק. לכמה זמן זה מספיק? הזריקות הללו יעילות בדרך כלל לטווח של שנה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • היעד שלנו אף פעם אינו  "מקום חדש" אלא  דרך חדשה לראות את הדברים

    הנרי מילר