תרופות סבתא

כואבת לי הברך: איך לשכך את כאב הברכיים בלי תרופות?

לא הרבה יודעים שלקיחת אספירין או תרופות אחרות מאותה משפחה (אנטי דלקתיים שאינם סטירואידיים) הורגים אנשים מדימומי יתר כיון שתרופות אלו מדללות מאד את הדם. בנוסף לכך, תרופות כמו ויוקס שניתנו כלאחר יד לאנשים שסובלים מדלקות בגידים ובמפרקים - יצרו בעיות לב ותסבוכות רפואיות אחרות.  כאשר הדברים מגיעים לכאבי ברכיים ולשחיקת סחוס , למה שלא  תלכו על כמה חומרים טבעיים שהטבע מציע?

חומצה היאלורונית למניעת כאבי ברכיים

חומצה זו היא אחד מרכיבי המפתח של הנוזל הסינוביאלי. כאשר היא חסרה הנוזל הופך מימי מדי ואז מתחילות הבעיות בברכיים. ככל שהנוזל הסינוביאלי יהיה צמיג יותר- כך תחול פחות שחיקת סחוס. חומצה היאלורונית ניתנת בזריקות ומדובר בטיפול יקר יחסית

אסטקסנטין למניעת כאבי ברכיים

זהו אחד מן האנטיאוקסידנטים החזקים ביותר שהתגלו בטבע והוא מומלץ למספר רחב של בעיות בינהן גם שחיקת סחוס בברכיים. חומר זה נמצא בשפע בסרטנים, דגי סלומון, ודגי טרוטה. מדובר למעשה בפיגמנט בצבע ורוד שעופות הפלמינגו צורכים מן המים (ומכאן צבעם הורדרד). מספר מחקרים הראו כי אסטקסנטין מסייע לבריאות המפרקים, לגמישות וכן לניידות שלהם- גם במפרק הברכיים.

ברומלין למניעת כאבי ברכיים

זהו אנזים שנמצא באננס נחשב לחומר טבעי אנטי דלקתי. ברומלין נלקח גם כתוסף תזונה אך הכי מומלץ יהה לאכול אננס טרי (במקום כדור מקופסא) כאמצעי יעיל לריפוי דלקות בגידים ובמפרקים.

צטיל-מיריסטוליאט (Cetyl Myristoleate)

זהו שמן שנמצא בדגים ובמוצרי חמאה והוא פועל כמו 'משמן' טבעי של המפרק. התברר כי ביכגולתו גם למנוע מתאי הדלקת להתרבות ולהגן מפני ארטריטיס של הברך.

שמן נר הלילה ואוכמניות שחורות לריפוי ברכיים כואבות

חומרים אלו מכילים GLA חומצת שומן שהוכחה כיעילה לטיפול בכאבי מפרקים וגידים. כדאי לקחת אותם במיוחד אם אתם נוטים לסבול מעור יבש בחורף כיוון שזהו סימפטום מובהק שמצביע על מחסור בחומצת השומן החשובה הזו בגוף.

קאפסאיצין למניעת כאבי ברכיים

משחה שעשויה מפלפל אדום חריף מיובש. ככלל כאב נוצר ע"י חומר בשם 'פקטור P'. זהו חומר כימי שתאי העצב מפרישים כדי להעביר אותות כאב למוח. מספר מחקרים הוכיחו שקאפסאיצין מעכב את פקטור פי ולכן חוסם את תחושת הכאב.

מזונות מקררים לריפוי כאבי דלקת

שימוש במזון מסוים יכול לקרר את החום שמייצרת התגובה הדלקתית בברך (או בכל מפרק מודלק אחר). שתו מיץ ירקות שעשוי ממלפפון ומסלרי. סלרי אגב עשיר באלקטרוליטים שגם מונעים היווצרות דלקות מפרקים והוא גם ידוע בכוחו לסלק רעלנים מן המערכת הודות לשפע הכלורופיל שהוא מכיל. גם שומר הוא צמח מקרר שמתאים לשילוב במיצי ירקות מקררים (מיץ משומר מומלץ במיוחד לאנשים שסובלים מכאבי ראש ומיגרנות).

פטריות רפואיות לטיפול בכאבי ברכיים

פטריות אלו כוללות ריישי, קורדיספס, פטריות צ'אגה ופטריות אגריקוז BLAZEI. פטריות אלו מחזקות מאד את מערכת החיסון ומסלקות דלקות.

קליפת מנגו לשיכוך כאבי ברכיים

באינדונזיה משתמשים בקליפת מנגו טריה כרטייה על ברכיים כואבות. הוכח כי יש לטיפול העממי הזה אפקט מקרר ואנטי דלקתי. הפטנט הזה מומלץ במיוחד בדלקות ברכיים כואבות שמגיעות ממקור ראומטי.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • הגוף מכיל תבונה עמוקה שחסרה לבעליו. לפיכך, אנו נותנים לגופנו פקודות חסרות הגיון ושכל ישר

    הנרי מילר