תרופות סבתא

התנזרות מגלוטן לריפוי פיברומיאלגיה

אם אתם סובלים מתסמיני פיברומיאלגיה והולכים לרופא, סביר להניח שהוא יתן לכם בדיקות נוספות, תרופות נוספות , משכי כאבים נוספים -אבל לא יספר לכם על אחד הסודות הסמויים-גלויים לריפוי פיברומיאלגיה: התנזרות מוחלטת מלחם ומוצרי גלוטן.

פיברומיאלגיה וגלוטן: קשר של שתיקה

למעשה הרופא הממוצע הטיפוסי לא יודע בעצמו על הקשר ההדוק בין גלוטן ובין תסמיני פיברומיאלגיה – ואתם יודעים מה? לתעשיית התרופות אין אינטרס כלכלי שהוא ואתם תדעו על כך, שהרי אף אחד לא ירוויח מכך שתתנזרו מלחם ומוצרים אחרים שמכילים גלוטן. נהפוך הוא: גלוטן גורם לשורה כל כך ארוכה של מחלות שחברות הפרמצווטיקה גוזרות עליהן קופון שמן. לאלו האחרונות עדיף שתאמינו כי הסיבה לפיברו מונחת במקום אחר

גלוטן גורם לפיברומיאלגיה ולשורה נוספת של מחלות

מחקר שהתפרסם בכתב העת לרפואה של ניו אינגלנד מצביע על כך שגלוטן גורם ל55 מחלות ידועות. במישור הפיזי גלוטן קשור עם תסמיני פיברומיאלגיה, סכרת, עייפות כרונית, טרשת נפוצה, זאבת [לופוס] , אנמיה, סרטן, תסמונת המעי הרגיז, ודלקת מפרקים ראומטית כמו גם בעיות בלוטת התריס ובעיות פוריות. במישור של מחלות הנפש/הפרעות הנפש גלוטן עשוי להיות קשור עם חרדה, דיכאון, סכיזופרניה ואוטיזם.

פיברומיאלגיה: רגישות לגלוטן אינה בהכרח צליאק (כרסת)

אחד מכל מאה שלושים ושלושה אנשים לוקים בצליאק, כאשר אחד על כל שבעה אנשים רגיש לגלוטן. המשמעות היא שאתם יכולים להיות רגישים לגלוטן ולתהליך הדלקתי של התופעה מבלי ללקות בסימפטומים של צליאק. מחקר בכתב עת מקצועי לגסטרואנטרולוגיה הראה באופן מובהק את הקשר בין גלוטן לפיברומיאלגיה והוא ממליץ לחולים להתנזר לחלוטין מגלוטן ולבחון כיצד סילוק מוצרים כמו לחם, שעורה, כוסמין, חיטה ושיפון משפיעים עליכם לטובה.

עדותה של חולת פיברומיאלגיה בת 46

, יעל: "גילו אצלי את הפיברומיאלגיה הרבה לפני שאובחנתי כצליאקית. במשך שמונה שנים שלמות סבלתי מכל הסימנים: רגישות בלתי נתפסת בעצמות ובשרירים, רגישות לריחות, עייפות כרונית, נדודי שינה, חרדה מטורפת ומחשבות אובססיביות- כאשר הפסקתי לצרוך לחם תסמיני הפיברומיאלגיה התפוגגו בהדרגה עד שנעלמו".

הפתרון למחלה מורכבת כמו פיברומיאלגיה יכול להיות פשוט: התנזרות מגלוטן

לעיתים הפתרון לבריאות אופטימלית הוא כל כך פשוט ואלגנטי כל מה שאני רוצה זה להעניק תקווה לחולי פיברומיאלגיה אחרים ולחשוף את הסוד הסמוי-גלוי שמסתירים מהם: גלוטן אחראי במדה ניכרת לתסמיני פיברומיאלגיה והתנזרות ממנו- יכולה לשפר את איכות חייכם באופן דרמטי. נסו ושתפו אותנון אם זה עבד לכם.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • בלתי אפשרי הוא סתם ביטוי גדול של אנשים קטנים שקל להם לחיות בעולם שהם מכירים במקום לחפש את הכוח שיש להם לשנות אותו. בלתי אפשרי הוא לא עובדה, הוא דעה. הוא לא הכרזה, הוא קריאת תיגר. הבלתי אפשרי הוא בסך הכל פוטנציאל, הוא משהו זמני. הבלתי אפשרי הוא שום דבר!

    מוחמד עלי