תרופות סבתא

אבחון כאב ברכיים

מהן הטעויות השכיחות באבחון כאבי ברכיים ואיך תזהו איזה כאב ברכיים יש לכם?

כאבי ברכיים יכולים להיגרם משורה ארוכה של גורמים ובניהם פציעות ספורט חריפות, גאוט, ITBS, ארטריטיס, שחיקת סחוס ועוד בפועל בחלק הארי של המקרים נגרמים מאובר-יוז קרי ממאמץ יתר או משימוש יתר במפרק, או מתנועה חוזרת לא נכונה. ברוב המקרים בתרחיש כזה המצב הרפואי שמגביל אתכם- הפיך.

הברך היא המפרק הגדול והמורכב ביותר בגוף האדם

הבעיה של כאבי ברכיים מונחת בדרך כלל באבחון. כשרופא לא באמת יודע מהי הבעיה האמיתית של הסימפטומים הוא ירשום שרתה סובל מ cmp (אמירה כללית שיש לך בעיה בפיקת הברך) שלא אומרת לפיזיותרפיסט שלך בעצם – כלום!

כאבי ברכיים? הסימפטומים לא מספרים לך על התמונה המלאה

הסימפטומים אמנם חשובים אבל אף פעם הם לא מגלים לך את כל התמונה המלאה. אמנם הכאב מופיע באזור נקודתי מסוים בברך אבל כמעט תמיד שורש הבעיה מונח במקום אחר : גב שרירים ולפעמים אפילו כתף או כף רגל.

כאבי ברכיים השרשרת הקינטית

צריך להבין שהברך היא מפרק כל כך מיוחד שקשור לכל כך הרבה איברים בין השאר לכף הרגל, לקרסול, לאגן ולירך. יש לקחת בחשבון את כל השרשרת הקינטית הזו כיון שיש לברך 'מערכת יחסים' עם הרבה מאוד איברים.

השריר הארבע ראשי מכווץ מדי? – צפה לכאבי ברכיים

כשמגיעים הדברים לכאבי ברכיים כמעט תמיד ימליצו לך לחזק את השריר הארבע ראשי, שריר ירך הקדמי- אבל צריך להבין שכדי לשמור על ברכיים בריאות חיזוק לבדו לא יספיק. נדרשת גם גמישות מקסימלית כיוון שארבע ראשי מכווץ מדיי באופן כרוני עלול להסיט את המיניסקוס של הברך לפוזיציות לא מדוייקות ולייצר חיכוכים במפרק.

חוסר סימטריה בשרירים האחוריים ?- צפה לכאב ברכיים

האמסטרינג, שריר הירך האחורי נוטה כמעט באוטומט שלו להיות מכווץ שכן בתנועה הטבעית של היומיום, בהליכה, בישיבה, אנו מקצרים אותו כמעט. אפילו בשינה אנו ישנים איתו כשהוא מקופל (מכווץ). מסתבר שחוסר סימטריה בין האמסטרינג הימני להאמסטירנג השמאלי הוא פוטנציאל מעולה להיווצרות כאבי ברכיים.

רצועה צידית מכווצת מדי: האיליו טיביאל בנד סינדרום ITBD

– רצועת האיליו טיביאל מקשרת בין הצד החיצוני של האגן ובין עצם הטיביה (העצם שמתחת לברך). אם זו מהודקת מדי ולא מספיק רפויה, אם רצועה זו מכווצת יתר על המידה -גם היא תגרום לגרום לבעיות ברכיים וליצר את מה שמכונה הITBS. דווקא במקרה הזה החדשות טובות: במרבית המקרים מתיחת הרצועה והרפייתה בשיטות שונות בין אם על ידי מסאז', בין אם על ידי תרגילי פיזיותרפיה או שיטות אחרות (שיטת גרסטון למשל) – תקבלו תוצאה טובה מיידית: כאבי הברך מפסיקים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • זמן ובריאות טובה תמיד נראות לנו יקרה יותר אחרי שאנו מאבדים אותם

    דניס ווייטלי