תרופות סבתא

איך לבצע הליכות עם כאב ברכיים?

כל מי שסבל אי פעם מכאבי ברכיים יודע שאלו יכולים להרוס את החשק לבצע הליכות ארוכות. עם זאת דווקא בעיות מפרקים בגיל המבוגר מצדיקים הליכה/צעידה כצורת הספורט המומלצת ביותר. איך הולכים נכון עם כאבי ברכיים ומשפרים את המצב?

הליכה עם ברכיים כואבות: כוחה של עצירה

צעדו לאורך מספר קילומטרים אבל בצעו במהלכם הרבה הפסקות. כשהברכיים שלכם כואבות מוטב לבצע הרבה הפסקות קצרות של שתיים עד שלוש דקות הכל קילומטר ולנוח . לעומת החלופה של ללכת מספר קילומטרים רצוף ולנוח למשך רבע שעה. הטיפ הזה היפה גם כדי לשמור על סיבולת לב ריאה וגם כדי להקל על ברכיים דואבות בת צעידה.

הליכה עם ברכיים כואבות: גיוון

- גוונו את אופני ההליכה שלכם. גיוון הוא ערובה מצוינת נגד הבורות'- אמר וורן באפט בהתייחסו לזירת ההשקעות, אבל גיוון הוא גם ערובה מצוינת נגד בעיות מפרקים מתנועות חוזרות ונשנות ובכלל לשורה ארוכה של בעיות אורתופדיות. בעת הצעידה נסו ללכת בצורה 'קצת אחרת' שמייצרת מינימום כיפוף בברכיים. נסו גם הליכה לאחור בחלק מהדרך כיון שהליכה לאחור מצריכה הפעלת שרירים חדשים והיא מעניקה מנוחה לשרירים המותשים של הרגל.

הברכיים כואבות בירידה?

הצטיידו במקלות הליכה מיוחדים או בענף עץ קשיח ארוך מספיק כדי להינעץ באדמה. האביזרים הללו יספקו לכם אחיזה נוספת בקרקע ויקלו על המשקל שהברך נושאת.– הליכה עם מקלות נורדיים מתאימים יפה במיוחד למקומות שבהם מסלול הצעידה נמצא הוא בירידה תלולה.

ברכיים כורבות בהליכה? השבח לחבישה!

חבשו את הברך עם תחבושת ייחודית למפרק הזה. חבישה מתאימה מקבעת את הברך, מונעת ניידות יתר של המפרקים ומשאירה את כל האיברים המורכבים של הברך במקומם. יש להבין שניידות יתר בברך עלולה להחריף את השחיקה של הסחוס ומכאן חשיבות הקיבוע. אחרי ההליכה טבלו את הברכיים שלכם במים קרים או בקרח כדי למנוע מצב של התנפחות דלקת וכאב.

הליכה עם ברכיים כואבות: פקטור הנעליים

הצרות של הברך מתחילות לעיתים מכף הרגל וליתר דיוק מן הנעליים שאנו נועלים. גוונו את הנעליים/מדרסים שאיתם אתם מבצעים את הצעידה. מוטב להצטייד בנעלי הליכה ייחודיות סגורות כיוון שלאלו יש את היכולת לרסן תנועה מיותרת בברך- אבל שווה מדי פעם גם ללחת יחפים, עם או סנדלים כדי למנוע מצב שבו הברכיים ניזוקות מנעל אחת ויחידה שמקבעת את צורתן.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אם אתה מנסה להשיג מטרת בריאות  כלשהי קח בחשבון שתהיינה מהמורות בדרך. אבל, אלן תתן למכשולים הללו לעצור אותך. אם אתה מתנגש בקיר אל תפנה לאחור ותוותר. חפש כל דרך אפשרית לטפס עליו, לעקוף אותו או לחדור דרכו.

    מייקל ג'ורדן, שחקו כדורסל