תרופות סבתא

כיצד תאי גזע בוגרים מייצרים מלנין ומשחירים שיער שיבה באופן טבעי?

תרפיה על ידי תאי גזע בוגרים היא הגל החדש של רפואת העתיד. דומה שאין גבול ליישומים של השיטה, בין אם מדובר ביישום מורכב כמו הצמחת איברים שהתנוונו או נקטעו, ובין אם מדובר ביישום יומיומי כמו שימור השיער בקרקפת בצבעו המקורי ומניעת שיער שיבה.

גירוי תאי גזע הוא הפתרון החדש לשיער מאפיר

מסתבר שמקור המלנוציטים (התאים האחראים על ייצור מלנין, הפיגמט השחור בשיר) נמצא בתאי גזע. למעשה, במחצית הדרך של זקיק השערה מעל השורש, קיים שקיק קטן המאחסן תאי גזע (של מלנוציטים) אשר הופכים למלנוציטים חדשים כאשר התאים הותיקים מתים.

לגרות את תאי גזע ולמנוע הלבנת שיער

ככל שאנו עולים בגיל ומתקרבים אל הגיל השלישי, איכות תאי הגזע הללו יורדת- וכמותם מתדלדלת, עד שבסופו של יום לא מיוצרים כלל מלנוציטים חדשים. כך, ייצור המלנין מופסק והשיער- מלבין. עכשיו מגיעה שיטה חדשה של גירוי תאי הגזע באמצעות פוליפפטיד מיוחד אשר מגרה את תאי הגזע הללו בקרקפת - וכך משיגים שתי תוצאות רצויות:

  1. שיער סמיך ושופע ומניעת התקרחות
  2. שימור צבעו המקורי של השיער ומניעת הפיכתו לשיער שיבה

פעילות גופנית למניעת שיער שיבה

מחקרים חדשים שנעשו בבעלי חיים מוכיחים שפעילות גופנית מחזירה לאחור את תהליך הדעיכה של תאי גזע במערכת העצבים. המננון הביולוגי עובר דרך שימור חומר כימי במוח אשר תורם לייצור של תאי גזע חדשים והאצת התבגרותם. מסיבה זו אנשים שמתעמלים באופן נמרץ וקבוע בעצם "מצעירים" את עצמם- הם גם מונעים התקרחות וגם מעכבים גדילה של שיער שיבה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אם אתה לא מוצא זמן להתעמל, תצטרך למצוא זמן למחלות

    אדואר סטנלי מדינאי אנגלי