תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

שוקולד מריר: תרופה טבעית (ומתוקה) לפיברומיאלגיה

אם עד היום השתתקתם לשוקולד אבל התנזרתם ממנו כי "זה לא בריא" או כי "אני לא רוצה להשמין" כדאי לדעת שהקקאו בצורתו הטהורה מסייע לחולי פיברומיאלגיה להפטר מן העייפות הכרונית ואפילו מהכאבים

שוקולד מריר ופיברומיאלגיה: איך זה עובד?

שוקולד מריר שמכיל ריכוזים גבוהים של קקאו גדוש בחומרים שפונים כמעט לכל הבעיות של חולי פיברומיאלגיה: יש בו טריפטופן, חומר המוצא של סרטונין שמסוגל להפחית חרדה לעודד רגיעה ולהרים את המצב רוח – והרי כמעט כל חולי הפיברומיאלגיה לוקים במחסור בסרטונין. מעבר לכך הקקאו מסייע לגוף לייצר NO ((nitric oxide מולקולה שמרחיבה את כלי הדם , מדללת את הם משפרת את הזרימה ופועלת כמו אספירין טבעי. בנוסף לכך קקאו פונה גם לבעיות המפרקים הכואבים של חולי פיברומיאלגיה: הוא עשיר בפלבונואידים עשירים בנוגדי חמצון ולאלו יש כידוע חשיבות בעיכוב תהליכי הבלאי בשחיקת הסחוס במפרקים.

שוקולד מריר לפיברומיאלגיה: מהו המינון המומלץ?

בארה"ב יש רופאים מומחים לפיברומיאלגיה ולעייפות כרונית שכתרופה הם רושמים לפציינטים שלהם שוקולד מריר עשיר בפוליפנולים לתקופה של שבועיים. יחד עם זאת, זה לא אומר שאתם מעכשיו מתחילים לבלוס חפיסות שלמות של שוקולד. המינון המומלץ הוא בין 40-45 גרם של קקאו [או שוקולד מריר] ליום כדי להשיג את התוצאה של שחרור אנדורפינים העלאת מצב הרוח ושיכוך הכאבים.

שוקולד מריר לחולי פיברומיאלגיה: איזה שוקולד מומלץ?

תמיד מומלץ ללכת על הקקאו בצורתו הטבעית ביותר. ניתן להשיג פולי קקאו אורגנים שלמים או גרוסים בחנויו מזון מובחרות. אם אתם מוכרחים ללכת דווקא על שוקולד מריר - בחרו בחבילות שמכילות לפחות 80 אחוז קקאו, וזכרו ככל שהשוקולד כהה יותר- כך עדיף! זכרו שלשוקולד חלב אין את האימפקט החיובי על תסמיני הפיברומיאלגיה והוא גם עשיר יותר בסוכר. אם אתם לוקים בפיברומיאלגיה או בעייפות כרונית אל תלכו על שוקולד שמומתק באספרטם (ממתיקים מלאכותיים) כיוון שיש קשר מוכח בין נוכחות של אספרטמים בתזונה ובין התפתחות של פיברומיאלגיה ועייפות כרונית.

לאילו חולי פיברומיאלגיה אסור לצרוך קקאו/שוקולד מריר?

לקקאו/לשוקולד המריר יש הרבה יתרונות בריאות : הוא משחרר אנדורפינים מוריד לחץ דם מפחית את הכולסטרול הרע ומגן על הלב. יחד עם זאת אל תשכחו ששוקולד מכיל גם קפאין סם ממריץ שבכמויות גדולות יכול לחולל בדיוק את התופעות ההפוכות שאתם מנסים להפטר מהן.

למעשה קופאין בכמות גבוהה מעלה את רמות החרדה, מאיץ את הדופק, מחולל נוי שינה וגורם להתייבשות. לפיכך אם אתם סובלים מלחץ דם גבוה או מנדודי שינה אל תיקחו אותו , בוודאי שלא בכמויות גדולות.

קקאו עלול לייצר אבנים בכליות ומיגרנות

דבר נוסף : קקאו עלול לייצר אבנים בכליות בגלל שהוא מכיל חומצה אוקסלית . אם יש לכם רקע של מחלת כליות או היסטוריה של אבנים בכליות הימנעו מן "התרופה הזאת" של קקאו או שוקולד. בנוסף לכך גם לאנשים שסובלים ממיגרנות חמורות כדאי להימנע מקקאו כיוון שהוא מכיל חומר בשם טירמין שמחמיר את המיגרנות.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "אדם זקוק לקשיים בחייו. אלו הם אבני הבנין של בריאות טובה"

    קרל גוסטב יונג