תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

גאבא (gaba) - חומצת גאמא אמינו בוטירט

רופאים רושמים לחולי פיברומיאלגיה פרוזק או תרופות פסיכיאטריות מרגיעות אחרות, כיוון שחרדה מתח נפשי ונדודי שינה הם מן התסמינים הבולטים של המחלה. למי שמעוניין להימנע מתרופות פסיכיאטריות כדאי להכיר את התוסף  gaba (ראשי תיבות של gamma-aminobutiric acid) חומר טבעי שמופק במוח, בעל השפעה מרגיעה שניתן היום כתוסף תזונה בקפסולות או בכדורים.

כיצד עובד gaba על חולי פיברומיאלגיה?

כחלק מן הניסיון לפצח את התעלומה סביב פיברומיאלגיה אחת ההשערות בעולם הרפואה היא כי אצל חולי פיברומיאלגיה קיים חוסר איזון בין המוליכים העצביים במוח: גלוטמאט ובן זוגו gaba . בשעה שגלוטמט כנוירוטרנסמיטור מעורר את מערכת העצבית ומוביל את המוח להיות חד דרוך ומפוקס, הרי שגאבא מעכב את הפעילות הזו ומשרה שלווה ורגיעה.

גאבא ניתן גם לנדודי שינה

מן הסיבה הזו גאבא ניתן גם למי שסובל מנדודי שינה, לילדים היפראקטיביים ולחולי אפילפסיה. חולי פיברומיאלגיה שלוקחים גאבא כתוסף תזונה מדווחים כי שום משכך כאבים ושום תרופה אנטי חרדתית לא פעלה עליהם היטב- כפי שעשתה החומצה האמינית הזו. היא גם הפחיתה את רמות החרדה שלהם, גם העניקה להם אנרגיה וגם שיככה את הכאבים.

מהו המינון המומלץ של גאבא לחולי פיברומיאלגיה?

לחולי פיברומיאלגיה נהוג לרשום 250-500 מיליגרם של גבה שלוש פעמים ביום. לאנשים שסובלים מנדודי שינה קשים נהוג להמליץ לקחת 750 מיליגרם שעה לפני השינה כדי לעודד את ההרדמות הטבעית ולמנוע את ההנגאובר של כדורי השינה. בכל מקרה לא מומלץ לעבור את המינון של 750 מיליגרם ביום. מי שלא רוצה לקחת גאבא ככדור יכול לרוקן את תכולת הקפסולה לתוך מיץ תפוזים ולשתות בצורה הזו.

אילו מזונות מכילים גאבא באופן טבעי?

גאבא מיוצרת באופן טבעי בגוף אבל ישנם מספר פריטי מזון שעשירים בחומצה האמינית וימנעו את מחסורה במוח: מקור טוב לגאבא במזון נמצא בשקדים, אגוזי מלך, שיבולת שועל, דגנים מלאים, תרד, עדשים, פירות הדר בעיקר תפוזים, אורז חום, אגוזי קשאיו וזרעי פשתן . בכל מקרה החדשות הטובות הן שאפשר להיפטר מן החרדה ומתחושת חוסר המנוחה התמידי - גם בלי כדורים פסיכיאטרים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם