תרופות סבתא

שבר בעצמות

עצם שבורה זקוקה למנוחה ולקיבוע, אבל יש טקטיקות טבעיות נוספות שמאיצות את תהליך האיחוי בשבר. מה לעשות כדי ששבר בעצמות יתרפא מהר ?

תרפית רטט לריפוי עצמות שבורות

הרטטת העצם השבורה באמפליטודה נמוכה של 20-50 הרץ גורמת לעצם להסתדר במבנה מאורגן ומסודר מספיק ששומר על צפיפותה ומונע את בריחת הסידן. מכשירי רטט נמצאים במכוני פיזיותרפיה גם למטרה הזו – אבל אם אין לכם גישה אליהם- תוכלו לרכוש מכשיר קטן חשמלי לעיסוי ולהניח אותו מופעל בתדר הזה על העצם השבורה.

ויטמין סי, ליזין ופרולין מונעים בריחת סידן

המינרל סידן בורח מהעצמות כאשר רמת החומצה בדם עולה (מתזונה חומצית כמו ביצים גבינות ומוצרי מאפה). עם זאת אפשר להפריע לו לברוח באמצעות "כליאתו" בעצם. שתי חומצות האמינו ליזין ופרולין ביחד עם ויטמין סי בונות בעצמות סבך צפוף ומסודר של סיבי קולגן אשר מחזיק טוב יותר את הסידן בעצמות ולא מאפשר למינרל לברוח החוצה.

סוכרים פוליאולים לאיחוי שברים בעצמות

סוכרים פוליאולים כמו מנוז, מניטול וקסיליטול מונעים מחיידקים להידבק אל קירות תאי העצם ולפגוע בהם. הסוכרים הפוליאולים פועלים בעצם כמו 'מסיר דבק' – שמפריע לחיידקים להיצמד בעקשנות לתאי העצם ולהזיק להם. כאשר החיידקים מוסרים מדופן התא באמצעות הסוכרים הפוליאולים – הם מתקשים לשרוד ומתים.

מגנזיום חשוב לא פחות מסידן אצל חולי אוסטאופורוזיס עם עצם שבורה

מרבים להרביץ בנו את התובנה שסידן חשוב לעצמות אבל זוהי אמת שלא מספרת את התמונה כולה. המינרל מגנזיום חשוב לא פחות מלקיחת סידן כיון שגם מגנזיום מונע גדילה של חיידקים במערך השלד, חיידקים שבכוחם לכרסם ולאכל את הרצועות והגידים בשלד.

בורון –לטיפול בשבר בעצמות

גם המינרל בורון זה ניחן בתכונות אנטי-פטריות חזקות. הוא לא מאפשר לפטריות שמכרסמות באיזור העצם לשגשג ולגדול וכך תורם לצפיפות עצם גבוהה יותר. שקדים, אגוזי ברזיל, משמשים מיובשים תמרים ואבוקדו הם מזונות עשירים במינרל בורון. הרבו לצרוך אותם בעת החלמה של שבר בעצמות


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "כסף שהוא הדבר הכי פחות נהנים ממנו ועדיין הכי מעורר קנאה. בריאות היא הדבר שהכי נהנים ממנו והכי פחות מעורר קנאה"

    צ'רלס קולטון, סופר אנגלי