תרופות סבתא

מלפפון מונע אוסטיאופורוזיס

לא הרבה מכירים בכוחו של המלפפון כירק שיפה למערכת השלד שלנו בעיקר לחיזוק צפיפות העצם. מה יש במלפפון שהופך אותו אידאלי לטיפול באוסטאופורוזיס?

מלפפון יפה לצפיפות עצם

בסיטואציות של בריחת סידן, דלדול עצם או שברים בעצמות נוטים הרופאים לטפל בסימפטומים ואל מתייחסים לשורש הבעיה. אוסטיאופורוזיס לא מתרחשת בחלל ריק. המחלה השקטה הזו שאופיינית בעיקר לנשים בגיל המעבר נולדת על קרקע "חומצית" קרי תזונה קלולקלת שמייצרת דם חומצי (עם ph נמוך)

מהי רמת החומציות בדם שלכם ואיך היא משפיעה על בריחת סידן?

בתנאים של בריאות אופטימלית, רמת החומציות של הדם עומדת על ph של 7.3 לערך. הגוף שואף להגיע לרמה הזו כדי לשמור על איזון ולכן כאשר אתם צורכים מזון חומצי כמו קפה, תה, קקאו ,ביצים, גבינות, מאפים, שתיה קלה ולחם הגוף ינסה למשוך מן השלד סידן ומינרלים אחרים אל הדם. כך העצם מאבדת מנכסיה, מתחוררת ומתפוררת.

אז למה דווקא מלפפון שומר על עצמות?

מלפפון הוא הירק הכי בסיסי שקיים- הוא מעלה את רמת הבסיסיות של הדם לערכים של 8-9 , ואם למשל הרבתם לשתות מוצרי קפאין שמובילים אל הם להיות חומצי בדרגה 5 – חובה לאזן את החומציות הזו על ידי ירקות ופירות. כאמור מלפפון יעשה את עבודת האיזון של חומציות הם הכי טוב שאפשר. בנוסף אם כבר חטאתם במזון חומצי מדי נסו לאזן את הדם ע"י צריכת כף חומץ תפוחים מעורבב מהולה בתוך כוס מים.

מלפפון מכיל מינרל חשוב נוסף: צורן

מינרל הקורט צורן (סיליקה) משחק תפקיד חשוב בבניית עצם יחד עם סידן והוא משחק תפקי חשוב בשמירה על שיניים שיער ועצמות חזקות. במקום לצרוך אותו מגלולה לכו על הדבר האמיתי- צורן מן המזון וכאן כדאי לדעת שמלפפון עשיר מאד בצורן , סיבה נוספת לצרוך ממנו בעיתות של שברים, בריחת סידן, או דלדול עצם.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אנשים מוכנים לאבד  את בריאותם כדי לצבור עוד כסף. מאוחר יותר הם נאלצים להשתמש בכסף זה כדי להציל את בריאותם. בשל מחשבותיהם על העתיד הם שוכחים את ההווה ובאופן הזה הם מחמיצים את ההווה וגם את העתיד. והכי גרוע?- בשעה שהם חיים באשליה כאילו הם לא ימותו לעולם, הם מתים כאילו מעולם לא חיו.

    קונפוציוס